آخرین جزئیات شهادت افسر نیروی انتظامی در تهران

پیکر افسر کلانتری 106 نامجو که روز گذشته بر اثر ضربات چاقو یک سارق به شهادت رسیده بود تشییع شد.

به گزارش اسنا، پیکر شهید امیر کیوانلو که روز قبل با ضربات چاقو با چاقو بر روی زمین کشته شده بود، امروز با حضور رئیس پایتخت، رؤسای شهرستان های تخصصی، همکاران و اعضای خانواده تشییع شد. از این شهید

در این مراسم سردار حسین رحیمی فرمانده اداری استان تهران با بیان اینکه مدیریت کیشور هر ساله چندین شهید و ده ها جانباز را برای حفظ امنیت و آرامش مردم و انقلاب تقدیم می کند، گفت: عزیزم فرزندم را به یکی دیگر. ساعت پنج صبح دیروز شهید کیوانلو پس از دریافت گزارشی مبنی بر حضور سارق در کف منزل خواهرش، یکی از شهروندان داوطلب برخورد با این سارق شد و راهی منزل شد. وقتی وارد خانه شد، دید که سارقان دست و پای زن را بسته و قصد سرقت از خانه را دارند، یکی از سارقان را که در حال بیرون آوردن اموال بود دستگیر کرد. سارق دوم از محل متواری شد و شهید کیوانلو، این افسر وظیفه‌آمیز او را تعقیب کرد.

جزئیات بیشتر از شهادت افسر کلانتری

رحیمی ادامه داد: مأمور طبق مقررات نتوانسته با استفاده از سلاح به سارق از زانو به پایین شلیک کند اما در مواجهه با التماس ها و درخواست های سارق برای شلیک نکردن تیراندازی نکرد. سارق نیز خود را تسلیم کرده بود اما ناگهان در شرایطی که تسلیم شده بود با چاقویی که همراه داشت به سینه این شهید اصابت کرد. این افسر عزیز بلافاصله به بیمارستان اعزام شد اما شدت ضربه به حدی بود که جان خود را از دست داد و به درجه شهادت رسید.

فرمانده ارشد اداری تهران با تبریک و تسلیت شهادت این افسر وظیفه شناس به خانواده، دوستان و همکاران و مردم ایران افزود: شهدا برگزیده شده اند و این را از دفاع مقدس آموخته ایم و امیر کیوانلو نیز. جانش را فدای امنیت مردم کرد.» فداکاری کرد و به بالاترین درجه شهادت رسید. شهادة حقيقة هنر مردان خداست.

وی با تاکید بر اینکه ماموران نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت آماده تلاش و کوشش هستند، گفت: از نقطه صفر مرزی تا مرکز شهر، ماموران پلیس در محل حضور دارند و با هرگونه اقدام مجرمانه ای که موجب برهم زدن آرامش و آسایش شود، برخورد می کنند. از شهروندان بوده و حتی آنها نیز در این راه زندگی خود را می گذرانند. تایید می کنم که این نکته توسط دو شهید در فرماندهی اداری تهران ارائه می شود، از ابتدای سال تاکنون در راه تامین نظم و امنیت است.

رحیمی در ادامه بر لزوم برخورد قاطع با مجرمان تاکید کرد و گفت: متاسفانه امروز شاهد هستیم که برخی از مجرمان، سارقان، اراذل و اوباش، اراذل و اوباش و… دچار گستاخی، وحشی و وحشی شده اند که لازم است با آنها قاطعانه برخورد شود و این خواسته جدی است. ما تحت عنوان پلیس با این افراد قاطعانه برخورد خواهیم کرد و به جنایتکاران اطلاع خواهیم داد که پلیس در مقابل اقدامات مجرمانه آنها ایستاده است.

در ادامه و پس از سخنان فرمانده ارشد اداری تهران، نماز میت بر پیکر این شهید اقامه شد و پیکر وی به سمت بهشت ​​زهرا(س) تشییع شد.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت

تماس با ما