آدیتیا تاکری به دولت اکنات شینده بر سر پروژه هواپیمای تاتا-ایرباس حمله می‌کند، می‌گوید «یک بلیط بزرگ دیگر…» | اخبار هند

پونا / بمبئی: آدیتیا تاکرای، رهبر شیو سنا و وزیر سابق ماهاراشترا پس از آنکه پروژه تاسیسات هواپیمای حمل و نقل تاتا-ایرباس C-295 به گجرات 22000 کرور روپیه رفت، حمله بزرگی به دولت تحت رهبری اکنات شینده در ماهاراشترا انجام داد. Aaditya Thackeray گفت که “با این کار، ماهاراشترا یک پروژه بزرگ دیگر را به گجرات از دست داد.” او همچنین از دولت شینده پرسید که چرا پروژه ای که قرار بود در ماهاراشترا اجرا شود به ایالت همسایه رفت.

او دولت شینده را به عدم جدیت در مورد پیشرفت دولت متهم کرد و از آن به دلیل “ناتوانی در حفاظت از منافع دولت” انتقاد کرد. با این حال، حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (BJP) در ماهاراشترا با او مخالفت کرد و گفت که دولت قبلی ماها ویکاس آغادی (MVA) کاری برای پیگیری پروژه پیشنهادی انجام نداده است.

وزارت دفاع روز پنجشنبه با اعلام پروژه 22000 کرور روپیه ای که در آن یک هواپیمای نظامی در هند تولید خواهد شد، گفت که کنسرسیومی از ایرباس و گروه تاتا هواپیماهای ترابری C-295 را برای نیروی هوایی هند (IAF) در وادودارا در گجرات تولید خواهند کرد. برای اولین بار توسط یک شرکت خصوصی نخست وزیر نارندرا مودی روز یکشنبه سنگ بنای تاسیسات تولیدی شرکت بزرگ دفاعی اروپا و شرکت هندی را خواهد گذاشت، چیزی که به عنوان یک تقویت بزرگ برای بخش هوافضای داخلی شناخته می شود.

در سپتامبر امسال، وفادار CM Shinde، Uday Samant، که در حال حاضر وزیر صنایع است، گفته بود که پروژه ساخت هواپیما تاتا-ایرباس در نزدیکی Nagpur در منطقه Vidarbha در ماهاراشترا اجرا خواهد شد.

تاکرای در گفتگو با خبرنگاران اینجا در شیرور تحصیل در ناحیه پونا، پرسید: “آیا دولت ایالتی پاسخی به این خواهد داد که چرا این پروژه ها از بین می روند؟ این چهارمین پروژه ای است که از ماهاراشترا از زمان روی کار آمدن دولت خائن در ماهاراشترا دور شده است. آنها همیشه به این می بالند که یک دولت دو موتوره دارند، اما اگرچه یکی از موتورهای دولت مرکزی کار می کند، موتور دولت ایالتی از کار افتاده است.”

Thackeray در شیرور بود تا خساراتی را که کشاورزان در اثر بارندگی شدید متحمل شده اند بررسی کند. وی افزود که دولت قبلی MVA به رهبری پدرش Uddhav Thackeray حتی در زمان همه گیری همه گیر توانسته بود سرمایه گذاری را برای ایالت به ارمغان بیاورد، اما این دولت نتوانسته است این کار را انجام دهد.

سی ام شینده به طور منظم به دهلی می رود. اما او برای خودش به آنجا می رود و نه برای ماهاراشترا. من هرگز نشنیده ام که بگوید پروژه تاتا-ایرباس باید به ماهاراشترا بیاید. پروژه هایی از جمله Vedanta Foxconn، Bulk Drug Park، Medical Device Park. و اکنون تاتا ایرباس به گجرات رفته است.”

او گفت که غمگین نیست زیرا پروژه به ایالت دیگری می رود. “سوال این است که چرا به ایالت ما نمی آید. چرا این دولت جدید نمی تواند پروژه ها را به ایالت بیاورد؟ در چند روز اخیر، مدیران ارشد مدیریتی از ایالت های دیگر به ماهاراشترا می آیند و با صنعتگران محلی اینجا تعامل می کنند تا به دنبال آن باشند. سرمایه گذاری، اما مدیرکل ما به دهلی می رود و این کار را برای خودش انجام می دهد.

Worli MLA گفت که پروژه های بزرگ و کوچک به دلیل شایستگی به ماهاراشترا می آمدند. وی گفت: اما امروز این پروژه ها علیرغم اینکه شایستگی دارند، به سمت دولت دیگر می رود.

به دلیل دولت فعلی ایالت، ماهاراشترا یک پروژه دیگر را از دست داده است. تاکری ادعا کرد که دولت ایالت اصلاً در مورد پیشرفت ماهاراشترا جدی نیست.

وی همچنین از دولت ایالتی خواست تا فوراً خشکسالی مرطوب را در ایالت اعلام کند و به کشاورزان کمک کند. وی از کشاورزان منطقه روستای مالثان در شیرور بازدید کرد و از محصولات زیان دیده در اثر بارندگی شدید بازدید کرد.

او گفت: «ما شعار داده‌ایم – «ببخشید یا رها کنید»، به این معنی که دولت ایالتی یا باید به کشاورزان کمک کند یا کناره‌گیری کند.

پروین دارکار، قانونگذار BJP در مقابله با ادعاهای خود گفت: “معامله (پروژه تاتا-ایرباس) یک سال پیش امضا شد و باید معلوم شود که در آن زمان چه کسی در قدرت بوده است. دولت قبلی هیچ کاری در مورد آن انجام نداده است. هیچ مکاتبه ای با دولت اتحادیه برای تسهیل این پروژه در ایالت وجود ندارد. اپوزیسیون نباید چنین ادعاهای بی اساس را مطرح کند.”

کشاو آپادیه، سخنگوی ارشد BJP ماهاراشترا، گفت: “نخست وزیر مودی اعلامیه “Aatmanirbhar Bharat” را صادر کرد که پس از آن ایرباس دفاع و فضایی SA اسپانیا برای تامین 56 هواپیمای ترابری C-295 مگاوات قرارداد امضا کرد و کابینه آن را تایید کرد. کمیته امنیت».

ماه گذشته، پس از اعلام اینکه پروژه نیمه هادی سرمایه گذاری مشترک شرکت هندی ودانتا و غول الکترونیکی تایوانی فاکسکان، که پیش از این در نزدیکی شهر پونا راه اندازی می شود، در گجرات اجرا می شود، یک سرزنش در ماهاراشترا شروع شد.

جناح شیو سنا به رهبری Uddhav Thackeray، NCP و کنگره، که همگی تشکیل دهنده MVA هستند، سعی کرده اند دولت Shinde-BJP را در مورد کارخانه 1.54 میلیون کرور روپیه ای که به گجرات می رود، تحت فشار قرار دهند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت

تماس با ما