آلیس دیویس، طراح صحنه و لباس دیزنی رایدز در ۹۳ سالگی درگذشت

آلیس دیویس، طراح لباس شرکت دیزنی که لباس‌هایی را که چهره‌های انیماترونیک در دو تا از بادوام‌ترین و پرطرفدارترین سواری‌های این شرکت به نام‌های It’s Small World و Pirates of the Caribbean پوشیده بودند، خلق کرد، در نوامبر درگذشت. 3 در هر خانه در لس آنجلس. او 93 بود.

مرگ او در وب سایت شرکت والت دیزنی اعلام شد.

خانم. دیویس چندین سال مشغول طراحی لباس زیر زنانه و لباس‌های دیگر بود که خود والت دیزنی در سال 1963 از او پرسید که آیا می‌خواهد روی لباس‌های It’s a Small World کار کند یا خیر.

او از فرصت استفاده کرد.

او در سال 2014 به لس آنجلس تایمز گفت: «به سختی می‌توانستم برای روز اول صبر کنم تا به آنجا برسم.

It’s Small World، یک سفر 10 دقیقه ای با قایق از طریق سرزمینی پر از آواز خواندن و رقصیدن کودکان روباتیک که نماینده ده ها کشور هستند در حالی که آهنگ کرم گوش این جاذبه پخش می شود، قرار بود اولین خود را در نمایشگاه جهانی در نیویورک در سال 1964 به عنوان ادای احترام به نمایش بگذارد. به یونیسف با حمایت پپسی. ضربه بزرگی بود.

لباسی که به طور دقیق موضوع بین المللی را منعکس کند ضروری بود. بنابراین، با همکاری با هنرمند مشهور دیزنی مری بلر، خانم. دیویس بیش از 150 لباس را در حین تحقیق در مورد کشورهای مربوطه برای اطمینان از اصالت لباس طراحی کرد.

یک چروک افتاد خانم دیویس گفت، وقتی متوجه شد که شورت روی رقصنده کانکن فرانسوی متحرک سواری که به طور مکرر از هم جدا می شود و “پوست” پارچه ای که روی زانوهای آنها را پوشانده بود دائماً پاره می شد. او مشکل را با اضافه کردن پانتالون های تمام قد برطرف کرد.

وقتی آقای خانم دیزنی مدت کوتاهی قبل از افتتاح سواری در نیویورک متوجه این اصلاح شد. دیویس به یاد آورد، او از او پرسید که چرا شلوار بلند را روی رقصندگان کنکن پوشیده است.

او پاسخ داد: «تو به من گفتی که می‌خواهی یک نمایش خانوادگی داشته باشی.

دقت خانم او در مصاحبه ای در سال 2001 به سایت طرفداران دیزنی Laughing Place گفت که طرح های دیویس در نیویورک تایید شد.

او گفت: “زمانی که اعضای سازمان ملل یک روز قبل از افتتاح نمایش آمدند، ما حتی یک شکایت از هیچ یک از لباس ها دریافت نکردیم.”

It’s Small World بعداً به دیزنی لند در آناهیم، ​​کالیفرنیا نقل مکان کرد و خانم. دیویس به سرعت به دومین پروژه امضای حرفه خود در دیزنی تغییر مکان داد: طراحی لباس برای دزدان دریایی کارائیب، که علاوه بر این که سواری محبوبی بود، بعداً مبنایی برای یک فرنچایز فیلم پرفروش شد. (نسخه‌هایی از هر دو سواری در والت دیزنی ورلد در اورلاندو، فلوریدا و پارک‌های بین‌المللی این شرکت وجود دارد.)

خانم. دیویس اغلب به شوخی می گفت که مستقیماً از ساختن لباس برای «بچه های شیرین» به ساختن لباس برای «پیرمردهای کثیف» رفته است.

آلیس می استس در 26 مارس 1929 در اسکالون، کالیفرنیا، چهارمین فرزند از پنج فرزند متولد شد. پدرش، اسقف استس، مدیر دبیرستانی بود که بعداً در دوران رکود، بیمه عمر را فروخت و مشاغل دیگری را انتخاب کرد. مادرش، نائومی (مک گرو) استس، یک معلم هنر بود که بافندگی، خیاطی و سایر صنایع دستی را نیز انجام می داد.

مادر آلیس علاقه او را به هنر تشویق کرد و ناخواسته اولین شناسایی قابل توجه استعداد او را با گفتن یک فیب تضمین کرد.

خانم “او به سر کار بازگشت و در مورد سن من دروغ گفت تا بتواند من را در دبیرستان برای مهدکودک ثبت نام کند و بتواند شغلی پیدا کند.” دیویس – که در آن زمان 5 ساله بود، نه 6 ساله – در سال 2016 در مصاحبه ای با D23، باشگاه رسمی طرفداران دیزنی، گفت. آن زمان بود که در مسابقه نقاشی تمام شهر برای کودکان در سیستم مدرسه لس آنجلس برنده شدم.

وقتی آلیس حدود 12 سال داشت، خانواده دوباره نقل مکان کردند، این بار به لانگ بیچ، کالیفرنیا. او در سال 1947 از دبیرستان در آنجا فارغ التحصیل شد و از یک گروه هنری محلی بورسیه تحصیلی دریافت کرد تا در مؤسسه هنری Chouinard در لس آنجلس (در حال حاضر موسسه هنر کالیفرنیا) که خط لوله ای به دیزنی است، برود.

او از زمان دیدن «سفید برفی و هفت کوتوله» در 8 سالگی مجذوب انیمیشن شده بود (او گفت: «در حال حاضر از صندلی خود به لرزه درآمدم)، و امیدوار بود که این فرم را به عنوان یک حرفه دنبال کند.

اما وقتی او به مؤسسه رسید، بنیانگذار، نلبرت شوینارد، به او گفت که کلاس های انیمیشن فقط برای مردان آزاد است.

خانم “گفتم “من نمی توانم این را بفهمم.” دیویس در مصاحبه D23 به یاد آورد. “من طوری بزرگ شدم که بفهمم اگر توانایی انجام کاری را داشته باشی، فرقی نمی کند که مرد باشی یا زن.”

او به سمت طراحی صحنه و لباس هدایت شد، اگرچه خانم. Chouinard به او پیشنهاد کرد که در یک کلاس طراحی انیمیشن با یک مربی جدید در مدرسه شرکت کند: مارک دیویس، که در آن زمان یکی از گروه اصلی انیماتورها آقای Mr. دیزنی به عنوان “نه پیرمرد” خود شناخته می شود.

او در سال 1950 فارغ التحصیل شد و با آقای دکتر ازدواج کرد. دیویس در سال 1956; او در سال 2000 درگذشت.

خانم. دیگر کارهای دیویس شامل ایجاد لباس و رویه‌های کنترل کیفیت برای شرکت و ایجاد استانداردهایی برای شخصیت‌های سه‌بعدی در سواری‌ها و نمایش‌های دیگر بود.

در سال 2012، دیزنی خانم خانم را شناخت. دیویس به عنوان مشهورترین طراح لباس خود با ادای احترامی که از بالاترین افتخارات شرکت است: یک ویترین یادبود نصب شده روی ویترین فروشگاه در خیابان اصلی دیزنی لند. کنار یک قاب مشابه به افتخار شوهرش می نشیند.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت

تماس با ما