آمریکا: دوربین های بولین های کی ایران!

یک مقام آمریکایی در گفتگو با دو رسانه آمریکایی مدعی شد که پس از توقیف دو شناور جاسوسی توسط ایران، دوربین این شناورها مفقود شده است.

به گزارش ایرنا، یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است در گفت و گو با روزنامه و استریت ژورنال در این خصوص مدعی شد: مشخص نیست دوربین ها در حین بازداشت ضبط شده یا به داخل آن افتاده است. آب وقتی شناورها بیرون کشیده شدند و دوباره رها شدند. beshen.

این روزنامه آمریکایی نوشت که به گفته منابع آمریکایی، دوربین‌ها، رادارها و سایر تجهیزات این شناورها به صورت تجاری در دسترس هستند و فناوری طبقه‌بندی نشده‌اند، اما دسترسی به دوربین‌ها و بازرسی دقیق شناورها می‌تواند تصور بهتری از قابلیت‌های این شناورها داشته باشد. این کشتی ها

ایالات متحده آمریکا روز جمعه توقیف محلی کشتی تجسسی نیروی دریایی خود را تایید کرد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که ایران بار دیگر کشتی جاسوسی نیروی دریایی را برای مدت کوتاهی توقیف و سپس آزاد کرده است.

تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی مستقر در خاورمیانه، روز جمعه در گفتگو با آسوشیتدپرس از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جزئیات توقیف دو شناور تجسسی توسط نیروی دریایی آمریکا را متفرق کرد.

بر این اساس، ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان اجرای مأموریت حفظ امنیت و ایمنی دریانوردی در دریای سرخ و مبارزه با دزدی دریایی و تروریسم دریایی با چند فروند شناور ویژه کوچک کوچک که در مسیر کشتیرانی بین‌المللی قرار داشتند، مواجه شدند. و با آنها وارد عمل شد و به منظور جلوگیری از وقوع حادثه و احتمال وقوع حادثه دریایی، کنترل کننده این نوع تجهیزات درخواست پایان این نوع سرعت و حرکت و تغییر جهت حرکت کرد.

اما با تغییر مسیر ناوشکن نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران در دریای سرخ مجدداً با این شناورها مواجه شد و به ناچار پس از توقف و کنترل شناورهای فوق الذکر و رضایت از ایمنی شناورهای فوق الذکر. – شناورهای مذکور، ملوانان شناورهای فوق را رها کرده و از کنترل کننده این نوع تجهیزات را خواستند و این نوع حرکت را متوقف و جهت حرکت را تغییر دادند، اما مجدداً با کشتی ها مواجه شدند و فرماندهی ناگزیر اقداماتی را برای کنترل و توقف انجام داد. شناورها به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی تروریستی و جلوگیری از وقوع حوادث غیر مترقبه.

جمهوری اسلامی ایران پس از توقف و کنترل این کشتی‌ها و رضایت از امنیت دریانوردان، به تماس‌های مکرر پاسخ نداده و از کنترل خارج شده و موجب ناامنی و به خطر افتادن ایمنی شناورهای بین راهی شده و احتمال اقدامات تروریستی نیز تصور می شد.

به منظور تامین ایمنی دریانوردان، با رعایت نکات ایمنی و ایمنی شناورهای فوق الذکر بازیابی و پس از بررسی های لازم و جهت تامین امنیت دریانوردان، با تصمیم اداره کل شناورهای مذکور رهاسازی شدند. فرمانده ناوشکن ایرانی در منطقه امن و از طریق نیروهای آمریکایی کشف و امنیت آنها را مطلع کردند، دریابانان باید مسئولیت پذیر باشند و از تکرار موارد مشابه خودداری کنند.

جمهوری اسلامی ایران این موارد را علیه امنیت و ایمنی دریایی از طریق مراجع سیاسی و بین المللی پیگیری خواهد کرد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت

تماس با ما