آوارگی دسته جمعی در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو زندگی جوانان را تهدید می کند

در حالی که جوانان از جنگ بین نیروهای مسلح کنگو و گروه مسلح غیردولتی M23 فرار می کنند، روزانه آوارگان جدید وارد می شوند که بر وسعت بحران انسانی افزوده می شود.

کمپ های آوارگان داخلی مملو از خطر هستنددونیا دخیلی، مدیر اورژانس یونیسف گفت. علاوه بر تهدید وبا، کودکان و جوانان در معرض خطر خشونت جنسی در اردوگاه‌های بسیار تنگ هستند.

تشدید درگیری

از 20 اکتبر، تشدید جنگ هزاران نفر را از قلمرو روتسشورو در استان کیوو شمالی عمدتاً به کانیاروچینیا و کیباتی، شمال شهر گوما و قلمرو لوبرو آواره کرده است.

این درگیری باعث حرکت گسترده جمعیت به سمت شمال و جنوب در امتداد محور روتشورو-گوما شده است.

آوارگان تازه به صف حدود 200000 آوارگان داخلی می پیوندند که از اواخر ماه مارس که آخرین افزایش خشونت ها آغاز شد، مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

در همین حال، با بدتر شدن وضعیت امنیتی در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو، دسترسی بشردوستانه به طور فزاینده ای محدودتر می شود.

مجبور به فرار شد

در 10 روز گذشته، حدود 100000 آواره به اردوگاه‌های موقت و پرجمعیت در شهرهای گوما و لوبرو گریخته‌اند، جایی که پناهگاه‌های ضعیف در برابر طوفان‌های مکرر باران محافظت نمی‌کنند.

علاوه بر این، بسیاری فاقد برزنت هستند و باید در فضای باز بخوابند و کمبود آب تمیز یک اپیدمی وبا را تهدید می کند.

خانمی گفت: “تقریبا 190 کودک وجود دارد که در جریان هرج و مرج آوارگی های اخیر از خانواده ها یا مراقبان خود جدا شده اند و تا کنون، ما حدود 80 نفر را تنها در قلمرو نیراگونگو با خانواده هایشان جمع کرده ایم.” دخیلی.

“احتمال این است که تعداد بیشتری از کودکان بدون همراه…تقریباً به طور قطع با وقوع بحران محقق شوند… اغراق نیست اگر بگوییم که زندگی هزاران نفر که در این کمپ ها زندگی می کنند در خطر جدی قرار دارند“.

“فورا” به رنج پایان دهید

علیرغم محیط ناپایدار و غیرقابل پیش بینی، یونیسف و شرکا به ارائه خدمات حفاظت از کودکان، بهداشت و تغذیه به آسیب پذیرترین قشرها ادامه می دهند. و در بلندمدت، تلاش ها برای بازگشایی مدارس در حال انجام است.

برای جلوگیری از سوء تغذیه شدید، مراقبت های بهداشتی و تغذیه اضطراری برای آوارگان داخلی و جامعه میزبان ارائه می شود و تا کنون، 200 خانوار از کمک یونیسف برای پیشگیری از وبا برخوردار شده اند.

اولویت ها در حال حاضر فراهم کردن دسترسی به آب سالم و بهداشت استژان متنیر، رئیس دفتر صحرایی گوما یونیسف گفت، برای همکاری با آژانس‌ها و شرکای خواهر برای تحویل غذا و بهبود کیفیت سرپناه‌ها.

ما از همه طرف‌های درگیری می‌خواهیم که از خشونت خودداری کنند، از کودکان و والدین آنها محافظت کنند و صلح را دنبال کنند. رنج اینجا باید فوراً پایان یابد“.

دست کمک مونوسکو

همزمان، وزارت عملیات صلح اعلام کرد که ماموریت تثبیت سازمان ملل متحد در جمهوری دموکراتیک کنگو (مونوسکو) 150 نفر را که در معرض تهدید جنگنده های M23 قرار داشتند، تخلیه کرده است.

آنها در شمال کیوو با هلیکوپتر از کیوانجا به گوما منتقل شدند.

این مأموریت همچنین آموزش های پزشکی انجام داد و دارو را به بیمارستان بونیا برای افراد آواره و همچنین به قربانیان خشونت مسلحانه اهدا کرد.

در همین حال، مونوسکو به حمایت از تلاش‌های ملی صلح‌سازی در سراسر شرق ادامه می‌دهد.

به عنوان مثال، در استان ایتوری، روزنامه نگاران سه ایستگاه رادیویی را در مورد نحوه برخورد با اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست آموزش می دهد. و همچنین همکاری با پلیس برای کنترل جمعیت.

بسیاری از خانواده ها در پی جنگ در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو به سایت کانیاروچینیا برای آوارگان در استان کیوو شمالی پناه برده اند.

© یونیسف/جاسپین بنکیر

بسیاری از خانواده ها در پی جنگ در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو به سایت کانیاروچینیا برای آوارگان در استان کیوو شمالی پناه برده اند.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما