آیا سقط جنین فیلی باستر را می کشد؟

در هر صورت، حزبی که در قدرت است، این قدرت را خواهد داشت که قانون سقط جنین گسترده ای را تصویب کند – اما تنها در صورتی که سنا این قانون را لغو کند یا اصلاح کند.

بسیاری از مترقیان مدتهاست که طرفدار پایان دادن به فیلیباستر هستند. آنها به طور دقیق استدلال می کنند که این قانون بیشتر از قوانین جمهوری خواهان مانع از قوانین دموکرات می شود. (من تاریخ را در خبرنامه قبلی مرور کردم.) دلیل آن ساده است: محافظه کاران تمایل دارند با دولت کمتر خوشحال تر باشند، در حالی که لیبرال ها اغلب طرفدار بیشتری هستند.

اما تا زمانی که بحث حول یک خط مشی مشخص و نه ایده های نظری در مورد فرآیند سنا بچرخد، احتمالاً فیلیباستر از بین نخواهد رفت. زمانی که این جنجال مانع تغییر در زندگی آمریکایی شود که یکی از طرفین مشتاقانه از آن حمایت می کند، این عمل به خطر خواهد افتاد. سقط جنین به طور فزاینده ای شبیه موضوعی است که ممکن است روزی با این توصیف مطابقت داشته باشد.

همانطور که کارل هالس، خبرنگار ارشد روزنامه تایمز در واشنگتن دیروز به من گفت، “فشارها برای از بین بردن فیلیباستر ادامه می‌یابد و دفعه بعد که هر یک از طرفین سه گانه را داشتند – کاخ سفید، سنا، مجلس نمایندگان – من انتظار دارم که فیلیباستر در معرض خطر واقعی قرار گیرد. “

تا آن زمان، نبرد سیاسی بیشتر در دادگاه های فدرال و در سطح ایالتی انجام می شود.

چهارشنبه شب، سه قاضی منصوب شده توسط جمهوری خواهان در هیئت دادگاه تجدید نظر حکمی را صادر کردند که دسترسی به مایفپریستون را محدود می کند، اما این حکم هنوز اجرایی نشده است. دیروز یک قاضی منصوب شده از سوی دموکرات ها حکمی خلاف این را صادر کرد و به FDA دستور داد دسترسی به دارو را در ایالت های خاص محدود نکند.

وزارت دادگستری اعلام کرده است که از دیوان عالی کشور می خواهد که این اختلاف را حل کند. اگر دادگاه با این کار موافقت کند، احتمالاً در یک جدول زمانی سریعتر از بسیاری از پرونده های دیگر اتفاق می افتد. ابی وان سیکل، خبرنگار تایمز که دادگاه را پوشش می‌دهد، گفت: «این مورد بر اساس چیزی است که منتقدان آن را «دکتر سایه» می‌نامند، به این معنی که این یک مورد معمولی نیست که دادگاه به استدلال‌های شفاهی می‌شنود. این به سرعت اتفاق می‌افتد، اگرچه سرعت آن کاملاً در اختیار اسکاتوس است.»

جزئیات را می توانید در این داستان تایمز بخوانید.

مربوط: ببینید رقبای احتمالی ریاست جمهوری 2024 در مورد سقط جنین کجا ایستاده اند.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما