آیا صخره نوردی آینده گردشگری در مالاوی است؟

در حالی که دیوارهای صخره ای من و مت را به مالاوی کشاندند، توده مولانجه چیزهای بیشتری را به مسافران غیر کوهنوردی ارائه می دهد. این مجموعه از کوه‌ها که در منطقه جنوبی مالاوی قرار دارد، یک اینسلبرگ یا قله‌ای تنها است که از دشت‌ها برمی‌خیزد – به معنای واقعی کلمه در آلمانی «کوه جزیره» است. Sapitwa، مرتفع‌ترین قله از 62 قله نام‌گذاری شده توده، تا ارتفاع 9849 فوتی اوج می‌گیرد و بیش از 7600 فوت از دشت فاصله می‌گیرد. در واقع، کوه‌ها آنقدر ناگهانی بالا می‌روند که Mulanje سیستم‌های آب و هوایی خود را ایجاد می‌کند. در صبح های مه آلود، به نظر می رسد که کل توده جنگلی شناور است.

مانند گالاپاگوس یا تپوئیس ونزوئلا، مولانجه میزبان انبوهی از گونه‌های بومی است، از سرو در معرض خطر انقراض مولانژ گرفته تا پروانه ببر مولانجه. مسیرهای پیاده‌روی توسعه‌یافته از میان حوضه‌ها و فلات‌های مختلف عبور می‌کنند. در امتداد آنها 10 کلبه پیاده روی با امکانات خواب و آشپزی وجود دارد که هر کدام توسط میزبانی خوشامدگو به نام استاد کلبه نگهداری می شود.

من و مت از واشنگتن دی سی به مالاوی پرواز کرده بودیم که 200 پوند وسایل حمل می کردیم – مته ها، پیچ ها، چکش ها، طناب ها، کارابین ها، بالاروهای مکانیکی، مهارها – به امید ایجاد یک مسیر طولانی جدید. ما کمپ اصلی خود را در آشیانه کوهنوردی، مهمانسرای کوچکی در روستای لیخوبولا، در نزدیکی ورودی منطقه حفاظت شده جنگلی کوه مولانجه، ساختیم. اتاقی با دو تخت دو طبقه کوئین سایز و حمام اختصاصی 35500 کواچای مالاوی یا حدود 35 دلار برای هر شب به ما می دهد. برای 5000 کواچای دیگر در هر وعده، به وفور خوردیم: املت های تهیه شده از تخم مرغ های تازه برای صبحانه، و برای شام غذاهایی مانند کاری مرغ با نسیمه، یک غذای اصلی مالاویایی مبتنی بر ذرت شبیه به پولنتا.

برای کمک به ما در حمل وسایل به سمت دامنه های نزدیک به کوه، دو راهنمای پیاده روی محلی به نام های ویتنس استیما و جورج پاخا را برای هر روز 15000 کواچا استخدام کردیم. آقای. استیما، 32 ساله، در لیخوبولا بزرگ شد، جایی که هنوز با همسر و پسر 5 ساله خود زندگی می کند. او در سال 2008 شروع به راهنمایی کوهنوردان به سمت Mulanje کرد و تخمین می‌زند که بیش از 100 بار به قله Sapitwa سفر کرده است. او گفت که در آن زمان حدود 200 کوهنورد را راهنمایی کرده است، اما فقط 20 کوهنورد را راهنمایی کرده است – او گفت که همه آنها در چند سال گذشته بوده اند.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت

تماس با ما