اخبار مختصر 21 ژوئن 2022 |

این خبر به طور خلاصه از سازمان ملل است.

نیجریه: بحران در شمال شرق بدون کمک فوری بدتر خواهد شد: OCHA

کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه هشداری درباره وخامت وضعیت میلیون‌ها نفر در شمال شرقی نیجریه صادر کردند که همچنان تحت تأثیر درگیری‌های مسلحانه طولانی مدت قرار دارند، درست زمانی که این کشور وارد فصل ناب می‌شود.

میلیون ها زن و کودک عمدتاً در معرض خطر هستند و تخمین زده می شود که 600000 نفر به دلیل خشونت در اطراف منطقه دریاچه چاد که اکنون در دوازدهمین سال خود است، با سطوح اضطراری ناامنی غذایی مواجه هستند.

ماتیاس اشمال، مقام ارشد امدادی سازمان ملل در نیجریه، در اینجا آمده است:

ما از 8.4 میلیون نفری که نیاز به حمایت دارند، حداقل 5.5 میلیون نفر را درخواست کرده ایم. این درگیری در حال حاضر 2.2 میلیون نفر را آواره کرده است. ما به تازگی وارد فصلی شده ایم که به آن فصل لاغر می گویند که معمولاً تا سپتامبر ادامه دارد. سال گذشته تا نوامبر ادامه داشت، بنابراین ما نیز شاهد تاثیر تغییرات آب و هوایی هستیم.”

آقای. Schmale خاطرنشان کرد که اگرچه نیجریه یک تولید کننده عمده نفت است، اما فاقد پالایشگاه است و این بدان معناست که از افزایش جهانی قیمت انرژی، مرتبط با جنگ در اوکراین، سودی نبرده است.

آژانس بهداشت سازمان ملل نشست اضطراری آبله میمون را برگزار می کند

آژانس بهداشت سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد که قرار است اولین نشست اضطراری خود را در مورد شیوع مداوم آبله میمون برگزار کند تا در مورد اینکه آیا این یک تهدید جهانی است یا خیر.

این نشست – پنجشنبه این هفته – در مقر سازمان بهداشت جهانی (WHO) در ژنو برگزار می شود.

تاکنون در سال جاری، عفونت آبله میمون در 42 کشور در سراسر آمریکا، آفریقا، اروپا، مدیترانه شرقی و غرب اقیانوس آرام گزارش شده است.

آخرین داده های سازمان جهانی بهداشت در مجموع بیش از 2100 مورد تایید شده آزمایشگاهی از جمله یک مورد مرگ را نشان می دهد.

اکثر موارد عفونت در منطقه اروپا بوده است.

WHO گفت: شیوع آبله میمون عمدتاً بر مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند و اخیراً با شرکای جدید رابطه جنسی داشته اند تأثیر می گذارد.

اکثر موارد گزارش شده در شیوع مداوم سابقه سفر عمدتاً به کشورهای اروپا، آمریکای شمالی یا سایر کشورها دارند.

WHO گفته است که ظهور غیرمنتظره آبله میمون در چندین منطقه از جهان که این ویروس معمولاً یافت نمی شود، نشان می دهد که ممکن است برای مدتی انتقال ناشناخته وجود داشته باشد.

مذاکرات تنوع زیستی به رهبری سازمان ملل به دنبال دستیابی به توافقی بر سر حفاظت از خشکی و دریا است

مذاکرات جدید تنوع زیستی به رهبری سازمان ملل در پایتخت کنیا برای پیشبرد توافق بین کشورها برای توقف و معکوس کردن آسیب به جانوران گیاهی، دریایی و جانوری آغاز شده است.

برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد اعلام کرده است که امروزه حدود یک میلیون گونه در معرض خطر انقراض قرار دارند و برای احیای اکوسیستم های آسیب دیده اقدامات فوری لازم است. گفت.

بحث در مورد الف چارچوب جهانی تنوع زیستی تا شنبه 26 ژوئن در نایروبی ادامه خواهد داشت.

نمایندگان پیش از این در مذاکرات ژنو در ماه مارس بر روی پیش نویس متنی توافق کردند که شامل اهدافی است که شامل اقدامات فوری در مورد بازیابی و حفاظت از گونه ها و کاهش سطح آسیب ناشی از فعالیت های انسانی است.

هدف کلی این است که تا سال 2030 از دست دادن تنوع زیستی متوقف شود و تا سال 2050 احیا شود که به سرمایه گذاری اضافی حدود یک درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی نیاز دارد.

یکی از مهمترین اهدافی که هنوز مورد توافق قرار نگرفته است، این الزام است که همه کشورها یک سوم از زمین و دریاهای خود را از توسعه دور نگه دارند.

در صورت موفقیت آمیز بودن مذاکرات نایروبی، تصویب کنوانسیون سازمان ملل در مورد تنوع زیستی قرار است در دسامبر امسال در کانادا انجام شود.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت

تماس با ما