اردوغان توسط سینان اوگان تایید شد

نامزدی که در انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه در رتبه سوم قرار گرفت، روز دوشنبه اعلام کرد که از رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در دور دوم رای روز یکشنبه حمایت می‌کند. اردوغان یک تقویت بیشتر در برابر رقیب باقی مانده اش.

آقای. اردوغان، شخصیت مسلط در سیاست ترکیه به مدت 20 سال، به نظر می رسد در دور دوم دور دوم، که برنده آن، سیاست های داخلی و خارجی ترکیه را در پنج سال آینده شکل خواهد داد، دارای برتری است. در طول کمپین، آقای اردوغان قصد داشت خود را در ذهن رای دهندگان با تصویر یک ترکیه قوی، با قدرت نظامی و نفوذ ژئوپلیتیکی در حال گسترش پیوند دهد.

اگرچه اکثر نظرسنجی ها در آستانه رای گیری اولیه در 14 مه نشان دادند که آقای. اردوغان پس از رقیب اصلی خود، رهبر اپوزیسیون، کمال قلیچداراوغلو، رئیس جمهور بر خشم رأی دهندگان به دلیل تورم بالا و ناامیدی با واکنش آهسته دولت به زلزله های فاجعه بار در فوریه غلبه کرد و 49.5 درصد آرا را به دست آورد.

آقای. کیلیچداراوغلو، نامزد مشترک ائتلافی متشکل از شش حزب اپوزیسیون که گرد هم آمدند تا تلاش کنند تا آقای آقای را برکنار کنند. اردوغان 44.9 درصد را به دست آورد.

در مبارزات انتخاباتی خود، آقای قلیچداراوغلو متعهد شد که این آقای را لغو کند. میراث اردوغان که به گفته او به اقتصاد آسیب رسانده و کشور را از دموکراسی دور کرده و به سمت حکومت تک نفره سوق داده است.

نامزد مقام سوم، سینان اوگان، یک ناسیونالیست راست افراطی است که انتظارات را برای به دست آوردن 5.2 درصد آرا زیر پا گذاشت و مانع از آن شد که هر یک از رقبای اصلی اکثریت ساده را که می توانست به پیروزی فوری پیروز شود، به دست آورند.

در مصاحبه ای با نیویورک تایمز پس از انتشار نتایج دور اول هفته گذشته، آقای. اوگان گفت که در حال مذاکره با چهره های هر دو طرف شکاف سیاسی است تا تصمیم بگیرد چه کسی را برای دور دوم حمایت کند.

او گفت که به دنبال تضمین این است که نامزد پیروز اهداف ملی‌گرایانه، از جمله طرح برنامه‌ریزی‌شده برای اخراج میلیون‌ها پناهنده و امتناع از همکاری با احزاب اسلام‌گرای طرفدار کردها و تندرو که به نظر او مرتبط با تروریسم است، اتخاذ کند.

در ازای تایید او، آقای اوگان گفت که او خواهان یک پست ارشد در دولت جدید، مانند معاون رئیس جمهور است.

اما هنوز مشخص نیست که آیا حمایت او رای دهندگان زیادی را به ارمغان خواهد آورد یا خیر. آقای. اوگان هیچ دستگاه حزبی مهمی برای بسیج هوادارانش ندارد و در هشت روز پس از انتخابات، اتحاد انتخاباتی جناح راست او از هم پاشیده است.

تحلیلگران سیاسی گفتند که بسیاری از رأی دهندگانی که او را در دور اول انتخاب کردند احتمالاً برای اعتراض به دو نامزد برتر این کار را انجام دادند و بنابراین ممکن است اصلاً در دور دوم رأی ندهند.

آقای. اردوغان با آقای … اوگان روز جمعه، اما هیچ یک از این دو نفر جزئیاتی از آنچه در این مورد بحث شد منتشر نکرد. همان روز آقای اردوغان در مصاحبه ای با سی ان ان گفت که نمی خواهد با او چانه زنی کند. اوگان.

او گفت: «من آدمی نیستم که دوست داشته باشم به این شکل مذاکره کنم. اردوغان گفت. این مردم خواهند بود که پادشاهان هستند.»

با اعلام حمایت از آقای اردوغان در کنفرانس خبری روز دوشنبه، آقای … اوگان گفت که هیچ توافقی که این افراد به آن دست یافته اند، نیست، اما تاثیر او بر انتخابات را پیروزی برای اهداف راست افراطی توصیف کرد.

او گفت: «ما ملی‌گرایان ترک را به یک نقش کلیدی ارتقا دادیم.» او مسائل مهمی را که ترکیه با آن مواجه است را پناهجویان، آمادگی در برابر زلزله، اقتصاد و مبارزه با تروریسم برشمرد.

او ظاهراً با اشاره به تغییر لفاظی‌های مخالفان پس از اینکه چهره‌های راست افراطی مانند خودش در انتخابات بهتر از حد انتظار عمل کردند، گفت: «ما توصیه می‌کنیم کسانی که رأی‌دهندگان ما را کوچک می‌کنند، کار ما را با دقت بیشتری تماشا کنند».

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما