اعصاب فولادی کره جنوبی توسط هواپیماهای بدون سرنشین کره شمالی به لرزه در می آید

سئول – هنگامی که واشنگتن و سئول در اوایل سال جاری هشدار دادند که کره شمالی در حال برنامه ریزی هفتمین آزمایش تسلیحات هسته ای خود است، اکثر مردم کره جنوبی به سختی چشم خود را به خود جلب کردند. بسیاری در جنوب آنقدر به صدای تیز سابر کره شمالی عادت کرده اند که اغلب تحریکات نظامی مکرر این کشور را به عنوان تلاش های قابل پیش بینی برای جلب توجه رد می کنند.

اما این هفته، کره شمالی توانست اعصاب پولادین بسیاری از مردم کره جنوبی را با استفاده از سلاحی بسیار ارزان تر و پیچیده تر از کلاهک هسته ای متزلزل کند.

روز دوشنبه، پنج هواپیمای بدون سرنشین کره شمالی که با سرعتی بیشتر از یک خودروی تندرو پرواز نمی‌کردند، به مدت پنج ساعت در حریم هوایی کره جنوبی پرواز کردند – یکی از آنها به شمال سئول، پایتخت رسید – قبل از بازگشت به کره شمالی یا ناپدید شدن از رادار نظامی کره جنوبی. پهپادها به قدری غیرمنتظره بودند که جنوب مجبور شد همه چیز را از جنگنده های پیشرفته و هلیکوپترهای تهاجمی مدرن گرفته تا هواپیماهای جنگی با موتور پیشرانه در دست بگیرد. را

اگرچه این اولین باری نیست که پهپادهای کره شمالی وارد حریم هوایی کره جنوبی می شوند، اما نفوذ روز دوشنبه باعث شد بسیاری از مردم کره جنوبی نگرانی خود را در مورد آسیب پذیری کشورشان در برابر حملات پهپادها در زمانی که تنش ها در شبه جزیره کره در حال افزایش است، در رسانه های اجتماعی ابراز کنند.

کره جنوبی برای دومین بار در روز سه‌شنبه زمانی که جت‌های جنگنده بار دیگر به پرواز درآمدند، در واکنش به آنچه مقامات نظامی در ابتدا تصور می‌کردند موج دیگری از پهپادهای کره شمالی است، در معرض خطر قرار گرفت. دولت پیام‌های متنی اضطراری ارسال کرد و به ساکنان مضطرب نزدیک مرز توصیه کرد که مراقب «وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین» باشند.

معلوم شد پهپادها دسته ای از پرندگان هستند.

ارتش کره جنوبی یک عذرخواهی عمومی نادر صادر کرد: «ارتش ما پنج پهپاد دشمن را شناسایی و تعقیب کرد، اما نتوانست آنها را ساقط کند. ما متاسفیم” ستوان. ژنرال کانگ شین چول روز سه شنبه گفت. عدم آمادگی ارتش ما باعث نگرانی مردم شده است.

آن. ژنرال کانگ متعهد شد که هوشیاری خود را در برابر پهپادهای کره شمالی افزایش دهد و به طور تهاجمی از سلاح‌ها برای “کشف و نابودی” آنها استفاده کند. جت های جنگنده کره جنوبی روز چهارشنبه بار دیگر برای مقابله با یک شی ناشناس در هوا اعزام شدند. این بار معلوم شد که بالون است.

ترس از هواپیماهای بدون سرنشین کره شمالی تا حدی به دلیل سابقه طولانی خصومت های بین کره ای ایجاد شده است. دو کره در سال‌های 1999 و 2002 در درگیری‌های دریایی با هم درگیر شدند. در سال 2010، 46 ملوان بر اثر غرق شدن یک کشتی نیروی دریایی کره جنوبی در حمله اژدری کره شمالی کشته شدند. اواخر همان سال، کره شمالی رگبار موشکی را به جزیره مرزی کره جنوبی پرتاب کرد که چهار نفر را کشت. جنوب یک حمله ضد توپخانه را در آن سوی مرز آغاز کرد.

ماه هاست که کره جنوبی به دلیل اقدامات تحریک آمیز کره شمالی در حالت آماده باش به سر می برد. در سال جاری، کره شمالی با افتخار ادعای توانایی حمله به ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن با تسلیحات هسته‌ای، رکوردی در تعداد آزمایش‌های موشکی انجام داده است. متحدان با گسترش رزمایش‌های نظامی مشترک پاسخ داده‌اند، که به نوبه خود باعث شده است که شمال برای توسعه تسلیحات خود تسریع کند.

کره شمالی که از کمبود مزمن سوخت و قطعات یدکی برای نیروهای مسلح خود رنج می‌برد، تلاش کرده است با توسعه زرادخانه موشک‌های هسته‌ای، توازن قدرت نظامی را در برابر جنوب تغییر دهد. اما این کشور فقیر از سلاح‌های کم‌هزینه مانند هواپیماهای بدون سرنشین نیز استفاده کرده است و از آنها به عنوان ابزاری برای نظارت و حملات هوایی بر اساس مدل‌های پهپاد چینی و آمریکایی قاچاق شده از خارج استفاده می‌کند. بر اساس برآوردهای تحلیلگران نظامی در کره جنوبی، تصور می شود که این کشور تا 1000 مورد از آنها را داشته باشد.

کره شمالی برخی از پهپادهای خود را در رژه نظامی به نمایش گذاشته است. این کشور همچنین قابلیت‌های پهپادهای خود را با پرواز گروهی از آنها در طول نمایش‌های هوایی شبانه در سال‌های اخیر نشان داده است.

کره جنوبی برای اولین بار شاهد تهدید پهپادهای کره شمالی با پیدا شدن دو فروند از آنها پس از سقوط در جنوب در سال 2014 بود. از دوربین دیجیتال نصب شده بر روی یکی از آنها، مقامات 193 عکس هوایی را بازیابی کردند که برخی از آنها دفتر ریاست جمهوری در سئول را نشان می داد. کره جنوبی از اینکه پهپادهای کره شمالی بدون شناسایی مرز را شکسته بودند شوکه شدند.

دوربین نصب شده بر روی یک پهپاد کره شمالی که در سال 2017 سقوط کرد، نشان داد که این پهپاد به اعماق جنوب پرواز کرده و در اطراف یک پایگاه دفاع موشکی آمریکا در جنوب شرقی کره جنوبی پرواز کرده است.

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که روز دوشنبه توانسته پنج پهپاد کره شمالی را قبل از عبور از مرز شناسایی کند، اما در ردیابی این هواپیمای کوچک بدون سرنشین با رادار خود مشکل دارد. به گفته مقامات، پهپادها همچنین در نزدیکی روستاهای کره جنوبی پرواز می کردند و سرنگونی آنها را بدون به خطر انداختن امنیت ساکنان روی زمین دشوار می کرد. یکی از دستیاران ارشد ریاست جمهوری روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که تعقیب هواپیماهای بدون سرنشین با جت های جنگنده مانند “استقرار توپخانه برای کشتن یک مگس” است.

منتقدان یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، دولت او را به بی کفایتی متهم کردند.

آقای. دفتر یون اعلام کرد که بر اساس دستور رئیس جمهور کره جنوبی در واکنشی تند و تیز، پهپادهای خود را روز دوشنبه از مرز به حریم هوایی کره شمالی فرستاد. آقای. وزارت دفاع یون گفت که در پنج سال آینده 550 میلیارد وون (434 میلیون دلار) برای ساخت سلاح هایی با قابلیت شناسایی و انهدام پهپادها هزینه خواهد کرد.

به گفته رسانه های دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به نوبه خود، یک هفته را در نشست حزب کارگران در کره شمالی گذرانده است و “اهداف کلیدی جدیدی” را برای افزایش تسلیحات جاه طلبانه در سال 2023 تعیین کرده است. چهار شنبه.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت

تماس با ما