اقدامات و مراقبت های بعد از هایفوتراپی که باید انجام دهید!

مراقبت بعد از هایفو

برای پس از درمان نیز میتوانید از داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن (تایلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) استفاده کنید. درمان میکرونیدلینگ در واقع پوست را توسط سوزن های ریز سوراخ می کند، بنابراین باید اقداماتی را برای محافظت از پوست در حین بهبودی انجام دهید. پس از انجام میکرونیدلینگ، پوست شما حساس تر می شود، زیرا سوراخ های ریز در حال بهبود هستند، به همین دلیل، نمی توانید روال معمول مراقبت از پوست خود را دنبال کنید. • استفاده از محصولات پوستی طی 48 ساعت پس از درمان به دلیل احتمال حساسیت از ریسک بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل حتی المقدور می بایست از این کار جلوگیری کرد.

مراقبت بعد از هایفو

سپس، با استفاده از دستگاه دستی، امواج فراصوت یا اولتراسوند را در فواصل زمانی کوتاه به پوست منتشر میکند. میتوان از هایفوتراپی برروی نواحی مختلف صورت و بدن جهت از بین بردن شل شدگی و افتادگی پوست و همچنین برای برطرف کردن چین و چروک پوستی ناشی از افزایش سن استفاده کرد. همچنین، این روش برای کاهش چربی و کانتورینگ نقاطی از بدن که چربی‌های سرسخت در آن تجمع یافته و نسبت به ورزش و رژيم غذایی نیز مقاوم هستند، مناسب است. این امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا موجب بهبود فرآیند ترمیمی بدن در صورت و گردن شده و در نتیجه با تسریع این روند موجب سفت و لیفت شدن پوست شل شده و افتاده میشوند. با این حال، افرادی که می خواهند تحت درمان هایفو قرار بگیرند، قبل از درمان نباید سابقه گلودرد یا تب داشته باشند.

مراقبت روز درمان

زخم های سرد باعث اختلال در روند درمان می شود، در حالی که افرادی که تب داشته باشند، نمی توانند درمان هایفو را انجام دهند. در چنین مواردی، هایفو پس از بهبودی کامل سرماخوردگی یا تب انجام می شود. توجه داشته باشید که حداقل یک روز قبل از هایفو، هیچ یک از این مشکلات را نداشته باشید. با انجام مراقبت های بعد از هایفو صورت می‌توانید تا حد زیادی موجب تسریع تاثیرگذاری این روش شده و به این ترتیب روند درمانی شما نیز سریع تر پیش خواهد رفت. مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی صورت نسبت به سایر روش‌ها را می‌توان ا ز راحت ترین نوع اقداماتی دانست که معمولا افراد به صورت روزانه آنها را انجام می‌دهند. اگر روش های دیگر زیبایی و جوانسازی پوست مانند بوتاکس را انجام داده باشید، احتمالا می دانید که بعد از هر یک از این عمل ها، باید حواس خود را به خوابیدنتان خیلی جمع کنید.

برخی از دستگاه‌ها قدرتمندتر و مؤثرتر از سایر دستگاه‌ها بوده و همچنین موجب بروز درد کمتری نیز میشوند. پس از هایفوتراپی باید از ورزش پرفشار و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. این امر به خصوص زمانی که تورم و قرمزی پوست دارید میتواند مضر باشد. پس از بازگشت پوست به حالت عادی خود میتوانید تمامی فعالیت‌های خود را از سر بگیرید. برخی از بیماران درد و ناراحتی خفیفی در طول درمان گزارش میکنند، برخی نیز پس از درمان هم درد خفیفی دارند. از اینرو، ممکن است پزشک از بی حسی موضعی برای جلوگیری از احساس درد استفاده کند.

پس آفتاب گرفتن و سولاریوم را به بعد از جلسات درمانی واگذار کنید و پیش‌ از انجام آن‌ها هم حتما با پزشک خود صحبت کنید. از میان روش های مختلف برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست صورت، هایفوتراپی یکی از بهترین و موثرترین روش ها شناخته می شود. با این حال، برای این که به بهترین نتیجه از این عمل دست پیدا کنید، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید.

عوارض و معایب انجام هایفوتراپی چیست؟

نرفتن به حمام آب گرم، جکوزی و موارد مشابه، به این معنا نمی باشد که نباید حمام کنید و یا با آب یخ دوش بگیرید.ولی بهتر است قبل از انجام هایفو دوش گرفته و تا دو روز بعد استحمام خود را به تعویق بیندازید. لذا تا زمانی که پوست به شرایط عادی خود برگردد، از استعمال آب گرم در موضع مورد نظر خودداری باید شود. هر اندازه مدت زمان این پرهیز بیشتر بهترین دستگاه هایفوتراپی باشد، احتمال موفقیت نتیجه ی هایفوتراپی افزایش پیدا می کند. مصرف الکل جریان خون را رقیق تر کرده و خونرسانی به نواحی مختلف پوست صورت که تحت درمان است، کاهش می دهد. همچنین در این کلینیک خدمات زیبایی پوست و مو توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت می‌گیرد مشاوره در این کلینیک به صورت رایگان است که شما می توانید از آن بهره مند شوید.

به صورت کلی بعد از انجام هایفوتراپی سعی کنید رفتن به استخر و همچنین سونا و استحمام با آب گرم را به 24 ساعت بعد موکول کنید. نحوه ی خوابیدن بعد از هایفوتراپی تاثیر زیادی را در نتیجه ی درمان ندارد. به همین خاطر پزشکان بعد از هایفو تراپی، دستورالعمل خاصی را برای خوابیدن ارائه نمی دهند.

خودداری از انجام روش های از بین بردن موهای زائد

به یاد داشته باشید که نباید هیچ یک از این مراقبت ها را پشت گوش بیاندازید و با رعایت هر یک از آن ها، از پوست خود محافظت نمایید. این اصول مراقبتی فقط مختص به روش هایفو نیست؛ هر روش زیبایی دیگری هم که انتخاب کنید، بعد از انجام آن باید از خاراندن ناحیه تحت درمان پرهیز کنید. در واقع ماندگاری هایفوتراپی به همان اندازه طول می کشد که پوست شما پیر شود و کلاژن ایجاد شده در اثر تحریک تجزیه شود. پس از تمیز کردن پوست و مشخص نمودن نواحی خاصی که باید تحت درمان قرار گیرند، پزشک اولتراپی از ژل اولتراسوند استفاده کرده و اپلیکاتور را روی پوست شما قرار میدهد. سپس پزشک با استفاده از تصویربرداری اولتراسوند عمق پوست را به منظور تعیین جایگاه انرژی درمانی مشاهده خواهد نمود و انرژی متمرکز ماورای صوت را به زیر سطح پوست منتقل خواهد داد. استفاده از هایفو در عمق زیاد کنار دندان‌ها می‌تواند باعث ایجاد درد در بعضی افراد گردد.

  • گرمای اولتراساوند میتواند در بعضی مواقع شدید باشد که یک نشانه مثبت از شروع فرایند کلاژن‌سازی (collagen) می‌باشد.میزان درد ناشی از هایفو در ناحیه مختلف صورت متفاوت است مثلا در نواحی استخوانی مانند فک حساسیت بیش‌تر از نواحی دیگر می‌باشد.
  • گاهاً به این روش درمانی لیفت سرپایی صورت نیز گفته میشود، چرا که در سریع‌ترین زمان ممکن قابل انجام بوده و کاملاً بدون درد و بدون دوره نقاهت است.
  • تا چند روز بعد از انجام هایفو از رفتن به حمام آب داغ و جکوزی پرهیز کنید.

به منظور لیفت مقادیر مناسبی از گرما به عمق پوست می‌رسد بدون اینکه آسیبی به سلول‌های پوست برساند سبب جوانسازی آن می‌شود.بسیاری از افراد درد هایفو را به صورت تجربه حس سوزن سوزن شدن توصیف می‌کنند. گرمای اولتراساوند میتواند در بعضی مواقع شدید باشد که یک نشانه مثبت از شروع فرایند کلاژن‌سازی (collagen) می‌باشد.میزان درد ناشی از هایفو در ناحیه مختلف صورت متفاوت است مثلا در نواحی استخوانی مانند فک حساسیت بیش‌تر از نواحی دیگر می‌باشد. تمام روش‌های درمانی زیباسازی صورت و بدن با تعدادی عوارض جالبی همراه هستند با این حال بیشتر عوارض هایفوتراپی خفیف و موقت هستند و احتمال به وجود آمدن عوارض شدید در این روش درمانی بسیار کم و نادر است. از عوارض احتمالی هایفوتراپی به کمی قرمزی و تورم می‌توان اشاره کرد که طی مدت چند روز برطرف می‌شود. البته توجه داشته باشید که این روش درمانی اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت گیرد می‌تواند از عوارض احتمالی این روش درمانی جلوگیری شود و می‌تواند بهترین اثر و نتیجه را داشته باشد. پس در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص دقت کافی را داشته باشید تا از عوارض احتمالی این روش درمانی جلوگیری شود و بهترین نتیجه را برای جوان سازی و رفع مشکلات پوستی با این روش درمانی را برای شما داشته باشد.

مراقبت بعد از هایفو

با این حال، این امکان وجود دارد که پوست حساسی داشته باشید و بعد از هایفوتراپی، صورت شما کمی ملتهب شود. برای این که این التهاب سریع تر درمان شود، می توانید فقط چند روز از ورزش کردن دست بکشید و بعد از شروع دوباره ورزش، به سراغ وزنه های سنگین نروید. آیا نگران انتقال زگیل تناسلی به واسطه انجام لیزر هستید؟ توصیه میکنیم حتما بلاگ انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر را مورد مطالعه قرار دهید. دلیل اینکه این درمان تحت عنوان لیفت صورت در یک چشم به هم زدن شناخته شده این است که تنها 60 دقیقه زمان لازم دارد و لیفت جزئی صورت یا ابرو در حدود 45 تا 90 دقیقه بدون هیچ دورهی نقاهتی طول میکشد. دلیل اینکه این درمان تحت عنوان لیفت صورت در یک چشم به هم زدن شناخته شده این است که تنها 60 دقیقه زمان میبرد و لیفت جزئی صورت یا ابرو در حدود 45 تا 90 دقیقه بدون هیچ دورهی نقاهتی طول میکشد.

مراقبت بعد از هایفو

هایفوتراپی روش ایمن و آسانی است که به جوانسازی و رفع مشکلات پوستی پرداخته می‌شود برای رسیدن به بهترین نتیجه هایفوتراپی بسیاری از مراکز درمانی به شما توصیه می‌کنند در طول سال اول سه جلسه درمان صورت گیرد. برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال‌های آتی نیز یک یا دو جلسه سالانه به شما توصیه می شود . تعداد جلسات بسته به درخواست شما می تواند متغیر باشد اما تجربه نشان داده که تعداد جلسات ذکر شده بهترین نتایج را می‌تواند برای شما در پی داشته باشد. همانطور که پیشتر نیز گفته شد، عبارت هایفو به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا بوده و این روش درمانی میتواند بافت بدن را در اعماق مختلف برای سفت و لیفت کردن پوست و همچنین کانتورینگ یا زاویه‌سازی مورد هدف قرار دهد. دستگاه هایفو نیز عملکردی کاملاً غیر تهاجمی داشته و با هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست موجب تحریک تولید کلاژن میشود. گاهاً به این روش درمانی لیفت سرپایی صورت نیز گفته میشود، چرا که در سریع‌ترین زمان ممکن قابل انجام بوده و کاملاً بدون درد و بدون دوره نقاهت است.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما