انگومن فین ‎TK: Bimenь menyariy ra kakлагах startapha

عملیات اجرایی شرکت و سامانه آمتیس از طریق بیمه مرکزی از اواخر خرداد ماه سال جاری آغاز شد و پس از طی فراز و نشیب های فراوان، اعلام شد که با ورود کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به موضوع و درخواست توقف عملیات، این سوئیچ صادر شد و اجرای آن متوقف شد

در آخرین روزنامه مرتبط با این موضوع، همین کارگروه اقتصاد دیجیتال مسئولیت تصمیم گیری درباره این سامانه را بر عهده داشت. از همان زمان تا کنون زمزمه هایی مبنی بر اجرای سوئیچ خاموش شدن بیمه به گوش می رسید و فعالان حوزه بیمه نسبت به این موضوع هشدار دادند.

اکنون با انتشار بیانیه جدید انجمن فین تک، این هشدارها علنی شده و اجرای این سامانه اجرایی شده است. در متن بیانیه این انجمن آمده است راه اندازی این سامانه که اقدامی محوری علیه استارت آپ های بیمه ای دانمارکی است، مغایر با سیاست های دولت و مغایر با تمایل دولت برای حمایت است. شرکت های نوآور و نوآور:

در هفته‌های اخیر شاهد انتشار اخبار و مصاحبه‌هایی از سوی برخی زیر مجموعه‌های بیمه مرکزی علیه استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان این حوزه بوده‌ایم که برخلاف توافقات صورت گرفته بین نمایندگان شرکت‌های نوآور در این حوزه و مدیران بیمه مرکزی و کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال.

این بیانیه با اشاره به جلسه کارگروه اقتصاد دیجیتال که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد و در نتیجه این کارگروه مسئولیت تصمیم گیری در خصوص عملکرد سامانه آمتیس را بر عهده گرفت، از اقدامات انجام شده خبر داد. برخلاف توافقات اتخاذ شده است. متن بیانیه در رابطه با این موضوع به شرح زیر است:

شاهدیم که برخی از مدیران بیمه مرکزی (از جمله ریاست محترم مرکز مرکز بیمه فوائی) علیرغم توافقات و تصمیمات اتخاذ شده در کمیته کارگروه، در حال بهره برداری از سوئیچ بی صدا بوده و وجود دارد. باید از نظرات فعالان این حوزه برای ایجاد فضای رسانه ای در مصاحبه ها استفاده کرد و اتهامات مختلفی را به استارتاپ های دانمارکی وارد کرده است.

علیرغم اینکه کارگروه اقتصاد دیجیتال اواسط تیرماه طی نامه ای خواستار تعلیق سامانه آمتیس شد، در این اطلاعیه آمده است که بیمه مرکزی مکلف به رعایت هیچ نامه ای نیست. در متن این بیانیه به شرح زیر است:

برخی از مدیران فعلی بیمه مرکزی تلاش کرده اند پروژه فوری و غیرکارشناسی سوئیچ بیمه را اجرا کنند و در این راه حتی تاکید کرده اند که تعهدی به اجرای دستورات سایر نهادها از جمله کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال

بایناینہ انجمون فینتک کارک سامانه امیتیس

بایناینہ انجمون فینتک کارک سامانه امیتیس

علاوه بر انتقادات مطرح شده در متن این بیانیه، آمده است که این مدیران در گفتگوهای رسانه ای خود سعی در تخریب استارتاپ ها داشته اند و هیچ ابایی از تهمت زدن به جریان نوآوری در این صنعت ندارند. طبق ادعای این متن، مدیران در مصاحبه ای به صراحت اعلام کرده اند که صفر تا صد اقدام استارت آپ ها غیرقانونی است.

انجمن فین تک در ادامه متن بیانیه خود نسبت به عواقب عملکرد و عملکرد سوئیچ بیمه آمتیس هشدار داد و نوشت:

در صورت اجرای سیستم جدید سوئیچ به شکل فعلی و بدون نقص، فروشنده بیمه آنلاین متوقف می شود و این امر منجر به نابودی شرکت های دانش بنیان در این زمینه و بیکاری هزاران نفر می شود. افراد این صنعت

موضوع تضییع حق بیمه از دیگر مواردی است که مدیران و دلالان بیمه مرکزی متهم به آن هستند و گروه ها و جریان های موازی نیز آن را تخلف می خوانند; این بیانیه نیز به این موضوع پاسخ داده و نحوه تسویه حساب در هر شرکت بیمه با دیگری متفاوت و منوط به توافق است و هیچ تفاوتی بین نمایندگی های خطی و غیرخطی وجود ندارد.

پیش از این فعالان حوزه بیمه موضوع تضاد منافع را یکی از پیامدهای عملکرد سوئیچ بیمه ای تحت نظارت بیمه مرکزی می دانستند.

در اجرای سیستم سوئیچ به وضوح مشاهده می شود که تعارض سود در آمتیس و کارکنان بیمه مرکزی نمونه ای از مداخله در بازار و کارآفرینی در حوزه فروش بیمه است و ترکیب سهامداری این این شرکت باعث ایجاد شک و تردیدهای بسیاری در مورد اعتماد به شرکت بیمه مرکزی خواهد شد.

انجمن فین تک ایران در پایان این بیانیه خواستار صدور دستور توقف فعالیت سامانه سوئیچ بیمه آمتیست است و با مخرب دانستن این اقدام، توقف آن را مانعی بر سر راه استارتاپ ها و کمک به صنعت بیمه

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances