اهدای واکسن کووید-19 ایالات متحده به کشورهای فقیر از هدف کوتاهی می کند

ایالات متحده از هدف خود برای اهدای حدود 1.1 میلیارد واکسن کووید-19 به کشورهای در حال توسعه تا پایان سپتامبر فاصله زیادی داشته است، زیرا بسیاری از دولت های دریافت کننده، به ویژه در آفریقا، با تقاضای کم برای این واکسن ها و بودجه محدود برای توزیع آنها دست و پنجه نرم می کنند. .

پرزیدنت بایدن سپتامبر گذشته در یک نشست مجازی با دیگر رهبران جهان این قول را داد. در آن زمان، بسیاری از کشورهای فقیر ماه ها منتظر بودند تا واکسن های کووید-19 را به آسیب پذیرترین شهروندان خود دریافت کنند، زیرا منابع اولیه محدود توسط ایالات متحده و اروپا خریداری شد و هند صادرات دوزهای تولید شده توسط موسسه سرم هند را مسدود کرد. ، بزرگترین سازنده واکسن در جهان. صدها هزار نفر در اثر گسترش انواع آلفا، گاما و دلتا در سراسر آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین جان خود را از دست دادند.

در این اجلاس، آقای بایدن همچنین از تلاش بین المللی برای واکسینه کردن حداقل 70 درصد از مردم در کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​در برابر ویروس کرونا حمایت کرد و مبارزه جهانی با این بیماری همه گیر را “بحران همه جانبه” خواند.

ایالات متحده حدود 614 میلیون دوز ارسال کرده است که بیشتر آنها توسط فایزر ساخته شده است شرکت

و BioNTech SE،

به کشورهای در حال توسعه در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین. حدود 10 میلیون دوز به کشورهای پردرآمد از جمله کانادا و کره جنوبی رفت.

پرزیدنت بایدن با مخالفت جمهوری خواهان برای هزینه های اضافی برای تلاش های جهانی واکسیناسیون مواجه شده است.


عکس:

تراشه Somodevilla/Getty Images

سخنگوی کمیسیون اروپا گفت که کشورهای اتحادیه اروپا تا کنون حدود 500 میلیون دوز اهدا کرده اند که از هدف 700 میلیون تا اواسط سال 2022 است.

به گزارش دنیای ما، این کمک‌ها، همراه با واکسن‌های خریداری شده توسط خود دولت‌ها و برنامه کوواکس تحت حمایت سازمان بهداشت جهانی، به پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه واکسیناسیون بین‌المللی کمک کرد، به‌گفته دنیای ما، اکنون حدود 63 درصد از جمعیت جهان به طور کامل علیه کووید-19 واکسینه شده‌اند. در دیتا، پروژه ای در دانشگاه آکسفورد. برخی از مناطق، از جمله آمریکای جنوبی، که حدود 77 درصد از جمعیت آن به طور کامل واکسینه شده اند، از نرخ واکسیناسیون 68 درصدی در ایالات متحده فراتر رفته اند.

اما بسیاری از کشورهای آفریقایی و کشورهای کم درآمد در جاهای دیگر تلاش کرده اند تا این روند را ادامه دهند. تنها حدود 23 درصد از آفریقایی ها و 19 درصد از مردم در کشورهای کم درآمد دوره اولیه کامل واکسن کووید-19 را دریافت کرده اند.

نرخ واکسیناسیون در کشورهایی که درگیری‌ها و زیرساخت‌های بسیار ضعیفی دارند، پایین‌ترین میزان است که دریافت واکسن‌هایی مانند واکسن فایزر را که نیاز به نگهداری در دمای بسیار پایین در جوامع دارد، دشوار می‌کند. به عنوان مثال، در یمن و جمهوری دموکراتیک کنگو، به ترتیب تنها 2.2 درصد و 5.1 درصد از مردم حداقل یک دوز دریافت کرده اند.

یک مقام ارشد دولت بایدن گفت که این کمک ها به نجات جان 20000 نفر کمک کرده است، اما تردید واکسن و موانع دسترسی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، تلاش ایالات متحده را پیچیده کرده است. به گفته این مقام، برخی کشورها همچنین با اولویت‌های بهداشت عمومی دیگری مانند افزایش واکسیناسیون دوران کودکی که در اوج شیوع همه‌گیری عقب مانده، سروکار دارند.

تکنسین ها در تاسیسات آفریگن در کیپ تاون کار می کنند، بخشی از ابتکار سازمان بهداشت جهانی برای کمک به آفریقای جنوبی در تولید واکسن.


عکس:

دواین ارشد/اخبار بلومبرگ

به گفته این مقام مسئول، با توجه به این چالش ها، دولت قرارداد خود با فایزر را که تا سقف یک میلیارد دوز بود، به 600 میلیون دوز تغییر داده است و امکان خرید بقیه دوزهای قرارداد در آینده وجود دارد.

این مقام مسئول گفت: بحث در مورد نحوه استفاده از صرفه جویی حاصل از قرارداد اصلاحی در حال انجام است. کاخ سفید از بیان میزان این پس انداز خودداری کرد.

این مقام گفت که دولت بیش از 1.7 میلیارد دلار برای تلاش های جهانی برای شلیک گلوله ها هزینه کرده است، اما برای رفع تردید واکسن به بودجه بیشتری نیاز است.

کاخ سفید برای حمایت از این تلاش 4 میلیارد دلار از کنگره درخواست کرده بود، اما جمهوری خواهان با اعطای پول بیشتر مخالفت کردند و گفتند که تاکنون حسابداری کاملی از بودجه خرج شده انجام نشده است. برخی همچنین می گویند که بودجه های خرج نشده Covid-19 دیگری نیز وجود دارد که باید ابتدا مصرف شوند.

این مقام گفت که تعداد کمتر کمک های مالی در سطح جهانی نگران کننده است زیرا به معنای بار بیشتر بر سیستم های مراقبت های بهداشتی در کشورهایی است که منابع کمتری دارند.

بیشتر کمک های مالی ایالات متحده از طریق کوواکس که در سال 2020 برای ارائه واکسن کووید-19 رایگان به 92 کشور از فقیرترین کشورهای جهان راه اندازی شد، انجام شد. سخنگوی این برنامه گفت، پس از گذراندن بخش زیادی از سال 2021 و درخواست از سازندگان واکسن و کشورهای ثروتمند برای در دسترس قرار دادن دوز، کوواکس اکنون با اهداکنندگان و تولیدکنندگان همکاری می کند تا محموله ها را با تقاضای محدود واکسن در کشورهای دریافت کننده تطبیق دهد.

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند دلایل متعددی برای تقاضای کم برای واکسن کووید-19 در بسیاری از کشورهای آفریقایی و کم درآمد وجود دارد. آزمایش‌های محدود، گرفتن بار واقعی همه‌گیری در اکثر کشورهای آفریقایی را دشوار می‌کرد، جایی که برای بسیاری از مردم تأثیر اقتصادی قرنطینه‌ها سنگین‌تر از خود بیماری بود.

بر اساس تجزیه و تحلیل سازمان جهانی بهداشت، تا زمانی که تعداد زیادی واکسن در اواخر سال 2021 وارد شد، حدود دو سوم آفریقایی ها قبلاً از کووید-19 بهبود یافته بودند. این، همراه با ظهور نوع خفیف Omicron، به محدود کردن بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از کووید-19 در سال 2022 کمک کرد.

Aspen Pharmacare آفریقای جنوبی در اواخر سال 2020 با تولید دوزهای واکسن کووید-19 جانسون و جانسون موافقت کرد.


عکس:

SIPHIWE SIBEKO/REUTERS

«هر وقت تأخیر باشد [in accessing a vaccine or medicine]احمد اوگول، سرپرست مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آفریقا، گفت، تمرکز و فوریت در اعضای عمومی تغییر می‌کند.

اما فعالان دسترسی به دارو و افرادی که بر روی واکسیناسیون کووید-19 در آفریقا کار می‌کنند نیز گفتند که دولت‌ها و اهداکنندگان بین‌المللی برای اطلاع‌رسانی نیاز به واکسیناسیون و مقابله با اطلاعات نادرست کم کاری انجام دادند. گروه‌های جامعه مدنی که با جوامع محلی در زمینه آموزش بهداشت کار می‌کنند، اغلب برای دریافت بودجه برای کمپین‌های اطلاع رسانی تلاش می‌کنند.

تیان جانسون، رئیس مشترک اتحادیه آفریقایی واکسن تحویل اتحادیه آفریقا، گفت: “شما نمی توانید فقط واکسن ارسال کنید.” باید استراتژی ایجاد تقاضای مربوطه وجود داشته باشد، زیرا واکسن‌ها از یخچال بیرون نمی‌روند و با جادو به آغوش مردم می‌پرند.»

ریتو شارما، معاون CARE USA، که از پاسخ کووید-19 در حدود 60 کشور در حال توسعه حمایت کرده است، گفت پس از کمبودهای اولیه، تمرکز بیش از حد بر خرید دوز و کمک به کشورها برای تولید واکسن کافی نبود.

“از آنجایی که قرار بود دوزها با پشتیبانی بسته بندی، بدون کمک به کارکنان خط مقدم مراقبت های بهداشتی، بدون حمل و نقل، بدون زنجیره سرد، بدون همه چیزهایی که مورد نیاز است، تحویل داده شود، کشورها نمی خواستند واکسن ها را بپذیرند.” او گفت.

لومکا جونی، پرستار یک بیمارستان دولتی در کوئین‌تاون، آفریقای جنوبی، جایی که تنها 33 درصد از جمعیت آن به طور کامل واکسینه شده‌اند، گفت که تعداد افرادی که برای واکسن کووید-19 مراجعه می‌کنند تقریباً به هیچ‌وجه کاهش یافته است. او گفت: «گاهی اوقات ما مجبوریم مردم را دور کنیم زیرا نمی‌توان یک ویال را فقط برای یک نفر باز کرد.

در ژوهانسبورگ، پایتخت اقتصادی آفریقای جنوبی، سیبوسیسو ویلاکازی، که با شستن ماشین‌ها امرار معاش می‌کند، گفت که نمی‌داند چگونه گرفتن واکسن کووید-19 شرایط او را بهبود می‌بخشد. او گفت: «من مریض نیستم، و حتی آنهایی که مریض شدند [the vaccine] با اینکه فکر می‌کنند شانس آن‌ها برای یافتن شغل افزایش می‌یابد، آنها همان جایی هستند که قبل از گرفتن آن گواهی‌های واکسن بودند: بیکاری.

بنویسید گابریل اشتاینهاوزر در [email protected] و استفانی آرمور در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت

تماس با ما