اوپن فرانسه کارولینا موچووا بدون دانه به مصاف ایگا سویاتک شماره 1 جهان در فینال می رود اخبار تنیس

پاریس: همانطور که هست، کارولینا موچوا شرکت کننده غیرمنتظره و بدون دانه در نیمه نهایی اوپن فرانسه 2023 بود. و پس از آن که تقریباً سه ساعت بعد از مسابقه با گرفتگی پاهایش دست و پنجه نرم کرد، او تنها یک امتیاز از باخت به شماره شماره داشت. 2 آرینا سابالنکا، که روز پنجشنبه با رکورد 12-0 گرند اسلم در سال 2023 وارد شد، از جمله قهرمانی اوپن استرالیا.

موچووا به نوعی راه خود را از آن شرایط دشوار خارج کرد و در پنج بازی اخیر مقابل سابالنکای مستعد خطا برای پیروزی 7-6 (5)، 6-7 (5)، 7-5 در رولان گاروس به پیروزی رسید تا به اولین بازی اصلی خود برسد. فینال در آخرین جایی که او انتظار داشت. موچوا گفت: «یک ترن هوایی.

در مسابقه قهرمانی روز شنبه، او با شماره. 1 ایگا سویاتک، مدافع عنوان قهرمانی، که شماره شماره را پشت سر گذاشت. 14 بئاتریز حداد مایا 6-2، 7-6 (7) پنجشنبه شب. سویاتک به دنبال عنوان سومی در پاریس و چهارمین قهرمانی بزرگ در کل است و پیروزی او در نیمه نهایی به این بازیکن 22 ساله لهستانی اطمینان داد که در صدر رده بندی WTA باقی خواهد ماند.

در شماره 43، موچووا چهارمین فینالیست کم رتبه زنان در تاریخ آزاد فرانسه است. از سوی دیگر، او اکنون 5-0 برای دوران حرفه‌ای خود در برابر بازیکنانی که در رده‌بندی 3 برتر قرار گرفته‌اند، 5-0 است. تصمیم‌گیری که خیره‌کننده‌تر است، دشوار بود: اینکه سابالنکا شکست خورد – یا نحوه باخت او.

موچووا گفت: “من فقط سعی کردم به مبارزه ادامه دهم و این کار موثر بود.” من واقعاً نمی دانم چه اتفاقی افتاده است.

خب، در اینجا اصول اولیه وجود دارد: سابالنکا در حالی که در ست سوم 5-2 پیش بود، امتیاز مسابقه را حفظ کرد، اما موچووا با یک برنده فورهند آن را پاک کرد. با این کار، موچوا 20 امتیاز از 24 امتیاز آخر را به دست آورد. “بعد از آن بازی، او به نوعی وارد بازی شد و کمی تهاجمی تر شروع به بازی کرد و من به نوعی ریتمم را از دست دادم.” “آره، من آنجا نبودم.”

تا روز شنبه، این سفر به پاریس برای سابالنکا در خارج از زمین بسیار پیچیده‌تر از آن بود، جایی که هر شش حریف او بدون برد بودند. موضوع نقش بلاروس در تهاجم روسیه به اوکراین – حملات در فوریه 2022 آغاز شد و تا امروز ادامه دارد – و موضع سابالنکا در این مورد بارها مطرح شد، تا حدی به این دلیل که او با دو مخالف اوکراینی روبرو شد.

از او در مورد جنگ پس از هر دو پیروزی اول سؤال شد و سابالنکا از شرکت در کنفرانس های خبری استاندارد پس از بازی پس از دو مسابقه بعدی خودداری کرد و گفت که احساس ناامنی می کند و می خواهد از سلامت روان و رفاه خود محافظت کند. او پس از پیروزی در یک چهارم نهایی به صحبت با رسانه ها بازگشت. سابالنکا گفت: “چالش هایی وجود دارد.” “چالش های عاطفی.”

سویاتک در روز پنجشنبه به خوبی شروع نکرد و در همان بازی اول از عشق شکست خورد. اما او به سرعت آن را برگرداند. سپس، در مرحله دوم، حداد مایا دست چپ، 3-1 پیش افتاد، قبل از اینکه سویاتک به سرویس بازگردد. در تای‌بریک، حداد مایا یک امتیاز 6-5 نگه داشت، اما او یک توپ به ظاهر خنثی را به تور زد. چند لحظه بعد، همه چیز به پایان رسید و به سویاتک اجازه داد تا در بازی های گرند اسلم حرفه ای خود را به 60-13 ارتقا دهد – همان رکوردی که سرنا ویلیامز پس از 73 مسابقه در مسابقات اصلی داشت.

سویاتک گفت: “در برخی لحظات استرس زا بود، بنابراین خوشحالم که واقعا محکم بودم و توانستم آن را در تای بریک ببندم.” “آسان نبود.”

ساعاتی قبل، در گرمای 80 درجه کورت فیلیپ چاتریه، تنوع و سبک تمام زمینی Muchova ترکیب مناسبی را در برابر یکی از بزرگترین بازیکنان بازی ارائه کرد. ساده‌سازی بیش از حد، قابل قبول است، اما اینطور فکر کنید: سابالنکا سعی می‌کند توپ را از مقابل حریفش بگذراند. موچووا سعی می کند توپ را دور از حریفش بزند. سابالنکا می‌گوید: ایجاد امتیاز در برابر او کمی دشوار است.

موچووا، 26 ساله از جمهوری چک، همیشه دریافته است که بازی او در شرایط سریع‌تر بهترین عملکرد را دارد: بهترین نمایش قبلی او در مسابقات ماژور، حضور در نیمه‌نهایی در اوپن استرالیا 2021 در زمین‌های سخت بود، تنها عنوان WTA او به دست آمد. در یک زمین سخت، و او هرگز از دور سوم روی خاک رس قرمز در رولان گاروس عبور نکرده است. موچووا در اوایل مسابقات گفت: “این سطح مورد علاقه من نیست، اما فکر می کنم می توانم روی آن خوب بازی کنم.”

مطمئناً پنجشنبه به اندازه کافی خوب بازی کرد.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت

تماس با ما