اوکراین: «تلفات غیرنظامی متعدد» با طلوع سال نو

وی با استناد به همکاران بشردوستانه سازمان ملل متحد، در کنفرانس مطبوعاتی روزانه به رسانه ها اطلاع داد که تشدید خشونت ها در مناطق مختلف کشور جنگ زده باعث “تلفات متعدد غیرنظامی” شده است که شامل کودکان و خبرنگاران می شود.

او گفت: «مقامات اوکراین تنها در 31 دسامبر بیش از 50 تلفات غیرنظامی را گزارش کردند. درست.

افزایش تلفات

آخرین حملات به پایتخت کیف، به یک هتل، منازل مسکونی و چندین مرکز آموزشی از جمله یک دانشگاه آسیب رساند.

و در 31 دسامبر، در جریان جنگ در منطقه خرسون، دو کودک مجروح شدند – یکی از آنها یک پسر 13 ساله بود که به بیمارستان کودکان در خرسون منتقل شد، بیمارستانی که خود در ساعات اولیه روز سال نو گلوله باران شد. گفت آقای حق به نقل از فرماندار منطقه

علاوه بر این، درگیری‌های شدید در شرق دونتسک و منطقه لوهانسک نیز ادامه دارد و تلفات غیرنظامی و خسارت‌های زیرساختی «در دو طرف خط مقدم» گزارش شده است.

مرتبط ادامه دارد

معاون سخنگوی سازمان ملل متحد گفت: علیرغم حملات مستمر، ما به همراه شرکای بشردوستانه خود به ارائه حمایت از مردم نیازمند در جوامعی که بیشترین آسیب را دیده اند، ادامه می دهیم.

وی در ادامه به تشریح برخی از کمک‌های نجات‌دهنده از سوی سازمان در ادامه جنگ پرداخت.

«در 28 دسامبر، یک کاروان بین سازمانی غذا، آب، پتو، کیت های سرپناه اضطراری و سایر لوازم را از سازمان بین المللی مهاجرت (IOM)، آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) و جهان تحویل داد. برنامه غذایی (WHO) به شهرهای خط مقدم لیمان و اسویاتوهیرسک در استان دونتسکا”.

هر دو جامعه در معرض نبردهای شدید قرار گرفته اند که خانه ها را ویران کرده، زیرساخت های حیاتی را تخریب کرده و دسترسی به خدمات اولیه را از بین برده است.

افرادی که هنوز در این مناطق زندگی می کنند، بیشتر افراد مسن و با محدودیت حرکت هستند.

گزارش ها حاکی از آن است که ده ها سرباز روسی کشته شدند

بر اساس گزارش‌های خبری، حمله موشکی اواخر شب سال نو در شرق اوکراین اشغالی، بالاترین آمار کشته‌شدگان را از زمان حمله نیروهای روسیه به این کشور در 24 فوریه به ثبت رساند.

منابع نظامی اوکراین گزارش دادند که حدود 400 نفر در ماکییوکا کشته یا زخمی شدند، اما هیچ تایید مستقلی از تلفات وجود ندارد.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اذعان کرد که 63 سرباز در این حمله در اثر اصابت موشک های HIMARS کشته شدند و بنا بر گزارش ها دانشکده فنی و حرفه ای که محل اسکان سربازان وظیفه بود منهدم شد.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت

تماس با ما