اوکراین: دبیرکل سازمان ملل طرح الحاق روسیه را محکوم کرد

او به خبرنگاران در نیویورک گفت: «در این لحظه پرخطر، باید بر وظیفه خود به عنوان دبیرکل برای حمایت از منشور سازمان ملل تأکید کنم.

«منشور روشن است. هر گونه الحاق قلمرو یک کشور توسط دولت دیگر که در نتیجه تهدید یا استفاده از زور ایجاد می شود نقض اصول منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی است

مسئولیت احترام گذاشتن

دبیرکل سازمان ملل پس از آن صحبت کرد که کرملین اعلام کرد که مراسمی در روز جمعه در مسکو برگزار خواهد شد تا به طور رسمی روند الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژژیا را آغاز کند.

این تحول در پی به اصطلاح همه پرسی اخیر است که در آن ساکنان این مناطق در فرآیند رأی گیری شرکت کردند – که رئیس امور سیاسی سازمان ملل روز سه شنبه گفت نمی تواند قانونی تلقی شود – در مورد اینکه آیا آنها می خواهند بخشی از فدراسیون روسیه شوند یا خیر.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که روسیه به عنوان یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت، “مسئولیت خاصی” در قبال دارد. به منشور ملل متحد احترام بگذارید.

هر تصمیمی برای ادامه الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژژیا اوکراین باید انجام شود. ارزش قانونی ندارد سوگند سزاوار محکومیت استاو گفت.

بر خلاف نظم بین المللی

وی افزود: این اقدام «با چارچوب حقوقی بین‌المللی قابل تطبیق نیست» و «در برابر هر چیزی که جامعه بین‌المللی قرار است از آن حمایت کند، می‌ایستد».

«این امر اهداف و اصول سازمان ملل را نادیده می گیرد. تشدید خطرناکی است. در دنیای مدرن جایی ندارد. نباید آن را پذیرفت

آقای. گوترش بر تعهد بی چون و چرای سازمان ملل به حاکمیت، وحدت، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد.

صلح در خطر

وی گفت: “به اصطلاح “رفراندو” – که در جریان درگیری های مسلحانه فعال، در مناطق اشغالی و خارج از چارچوب قانونی و قانون اساسی اوکراین انجام می شود – را نمی توان بیان واقعی اراده مردم نامید.

هر تصمیمی از سوی روسیه برای پیشبرد این امر انجام خواهد شد چشم انداز صلح را بیشتر به خطر می اندازد. این تاثیرات چشمگیر بر اقتصاد جهانی، به ویژه کشورهای در حال توسعه را طولانی خواهد کرد و مانع از توانایی ما برای ارائه کمک های نجات دهنده در سراسر اوکراین و فراتر از آن خواهد شد.”

«زمان آن رسیده است که از لبه پرتگاه عقب نشینی کنیم. اکنون بیش از هر زمان دیگری باید با هم همکاری کنیمپایان دادن به این جنگ ویرانگر و بی معنی الفمنشور ملل متحد و قوانین بین‌المللی را رعایت کنید.»

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت

تماس با ما