ایالات متحده: اقدامات مشخصی لازم است تا “آفت نژادپرستی آرام شود” – کارشناس سازمان ملل |

پس از اینکه کمیته رفع تبعیض نژادی (CERD) سوابق عدالت نژادی ایالات متحده را بررسی کرد، دفتر حقوق بشر سازمان ملل بیانیه ای صادر کرد که در آن فیث دیکلدی پانسی تلاکولا، کارشناس CERD و گزارشگر کشور، مشاهده خود مبنی بر افزایش میزان قتل با سلاح گرم در کشور را بازگو کرد. به ویژه در میان مردان سیاه پوست و در جوامع فقیر.

خانم خانم ضمن اذعان به اقدامات انجام شده برای مقابله با خشونت با سلاح گرم. تلاکولا به این فکر کرده بود که برای رسیدگی به “تأثیر ناهمگون” آن بر اقلیت های نژادی و قومی و همچنین مردم بومی چه کاری انجام می شود.


معترضان ضد نژادپرستی در بروکلین نیویورک تظاهرات کردند و خواستار عدالت برای قتل جورج فلوید آمریکایی آفریقایی تبار شدند.

اخبار سازمان ملل/ شیرین یاسین

معترضان ضد نژادپرستی در بروکلین نیویورک تظاهرات کردند و خواستار عدالت برای قتل جورج فلوید آمریکایی آفریقایی تبار شدند.

عدم هماهنگی فدرال

در میان افزایش قابل توجه جنایات ناشی از نفرت علیه اقلیت های قومی، کمیته از قوانین اخیر ایالات متحده مانند قانون جرایم ناشی از نفرت COVID-19 استقبال کرده بود، اما این سوال را مطرح کرد که چرا کشور هنوز یک مکانیسم هماهنگ کننده مانند یک نهاد ملی حقوق بشر را نهادینه نکرده است.

خانم. تلاکولا گفت که کمیته بارها نگرانی خود را نسبت به فقدان چنین مکانیزمی ابراز کرده است و پرسید که چه اقداماتی برای ایجاد یک مکانیسم هماهنگ کننده دائمی و موثر در سطح فدرال اتخاذ شده است.

این کمیته خاطرنشان کرد که ایالات متحده از توصیه های خود در مورد ایجاد یک موسسه ملی حقوق بشر آگاه است و آنها را تا حدی مورد توجه قرار می دهد که تحت ریاست جو بایدن قابل اجرا باشد.

اصلاحات پلیس

کمیته همچنین خاطرنشان کرد که کشور از پاسخگویی در مورد استفاده از زور اطمینان می دهد و خاطرنشان کرد که وزارت امنیت داخلی استانداردهای رفتاری سختگیرانه ای را برای افسران پلیس اعمال کرده است.

علاوه بر این، یک خط مشی استفاده از زور در کل بخش، که بر احترام به زندگی انسان تاکید داشت، در سال 2018 منتشر شد و در سال 2021 به روز شد.

و آموزش پلیس در زمینه تنش زدایی، استفاده از زور و گشت های حصار مرزی ارائه شده است.

مردم در کارولینای شمالی آمریکا علیه تبعیض نژادی راهپیمایی کردند.

© UNSPLASH/Clay Banks

دفتر حقوق و آزادی های مدنی ایالات متحده همچنین موارد استفاده بیش از حد از زور را مورد بررسی قرار داد و از طریق داشبورد آنلاین ردیابی کرد و بیش از 600 مورد از این قبیل تا کنون در سال جاری ثبت شده است.

اجرای توصیه

خانم در سخنان پایانی خود تلاکولا به کمیته گفته بود که گفت‌وگوهای ناراحت‌کننده و اقدامات و اقدامات مشخص «برای از بین بردن بلای نژادپرستی» ضروری است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرده بود که کشور به رایزنی با جامعه مدنی ادامه دهد و تاکید کرد که این رایزنی ها منجر به پیشرفت در اجرای توصیه های کمیته خواهد شد.

هیئت آمریکایی پاسخ می دهد

سفیر ایالات متحده در شورای حقوق بشر و رئیس هیئت، میشل تیلور، اذعان کرده بود که ایالات متحده باید در زمینه از بین بردن تبعیض نژادی بهتر عمل کند و “عمیقا متعهد” به استفاده از تمام اهرم های در اختیار خود برای انجام این کار است.

دزیره کورمیر اسمیت، نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده برای برابری نژادی و عدالت و یکی از رهبران هیئت، گفت که این کشور دیدگاه کمیته را برای تلاش های مستمر برای از بین بردن تبعیض نژادی مشترک است. او همچنین ابراز تاسف کرد که گروه های اقلیت قومی و نژادی هنوز نیاز به مبارزه برای آزادی هایی دارند که جمعیت سفیدپوست از آن برخوردارند.

نکات اداری

کمیته مشاهدات نهایی خود را در مورد گزارش ایالات متحده پس از پایان جلسه در 30 اوت منتشر خواهد کرد.

خلاصه‌ای از جلسات عمومی کمیته را می‌توانید در اینجا و پخش‌های اینترنتی را اینجا ببینید.

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت یک کشور منصوب می شوند. مناصب افتخاری است و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت

تماس با ما