ایالات متحده و اروپا بر سر فشار واشنگتن برای سرمایه گذاری داخلی درگیر جنگ تجاری هستند

اروپا در حال آماده شدن برای رویارویی با واشنگتن بر سر قانون جدیدی است که کسب و کارها را تشویق می کند تا بیشتر در ایالات متحده سرمایه گذاری کنند، ابتکاری که مقامات اروپایی می گویند که اقتصاد منطقه را در آستانه رکود تهدید می کند.

پرزیدنت بایدن و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه این هفته در واشنگتن درباره این موضوع بحث کردند و آقای. بایدن نشان داد که برای مذاکره آماده است اما هیچ تعهدی برای اصلاح قانون نداشت. رهبران اروپایی اکنون در حال بررسی واکنش خود هستند.

موضوع قانون کاهش تورم است که به شرکت‌های آمریکایی و بین‌المللی که در بخش‌های خاصی از جمله انرژی پاک در ایالات متحده سرمایه‌گذاری می‌کنند، یارانه می‌دهد. اروپایی ها استدلال می کنند که این اقدام یک طرح گدای همسایه است که برای جذب سرمایه گذاران از اروپا طراحی شده است.

انشعاب فرا اقیانوس اطلس تلاش های غرب برای یافتن موضع مشترک در مقابله با چین را پیچیده می کند. این همچنین در زمان آسیب پذیری برای اتحادیه اروپا رخ می دهد که با تورم بالا، عدم اطمینان در مورد منابع انرژی خود و جنگ اقتصادی با روسیه مواجه است.

در جریان صحبت های خود آقای ماکرون به دنبال متقاعد کردن آقای بود. مقامات فرانسوی گفتند که بایدن در حال حاضر به نفع آمریکا نیست که اروپا را تضعیف کند و تاکید کردند که هر دو طرف خواهان گذار به انرژی سبزتر و وابستگی کمتر به چین هستند.

او گفت: «تا ابتدای سال آینده باید بتوانیم این موضوع را حل کنیم. مکرون روز جمعه در نیواورلئان گفت.

مقامات آمریکایی می گویند که آنها قصد تضعیف صنعت اروپا را نداشتند و آماده گفتگو هستند. به گفته افراد نزدیک به این بحث، روسای جمهور در مورد امکان ایجاد معافیت برای برخی از الزامات محتوای داخلی جمهوری اسلامی ایران گفتگو کردند.

بسه آقای بایدن هیچ تعهد خاصی نداد و مقامات اروپایی خاطرنشان کردند که رئیس‌جمهور ایالات متحده ارسال مجدد این قانون به کنگره را رد کرده است.

توربین های بادی در حال ساخت در جنوب فرانسه. اروپا و ایالات متحده هر دو به دنبال گذار به انرژی سبزتر هستند.


عکس:

کریستف سیمون / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

کمیسیون اروپا، نهاد اجرایی اتحادیه اروپا که مستقیماً با واشنگتن در مسائل تجاری مذاکره می کند، ایجاد یک صندوق حاکمیت اروپایی را مطرح کرده است که کمیسر بازار داخلی، تیری برتون گفته است که می تواند از کسب و کارها حمایت کند، تا حدی در پاسخ به IRA.

گزینه دیگر این است که اتحادیه اروپا پرونده را به سازمان تجارت جهانی، ناظر تجارت جهانی ببرد، اما ممکن است بیش از یک سال طول بکشد تا این سازمان به این شکایت رسیدگی کند.

پیچیدگی گفتگوهای ترانس آتلانتیک این واقعیت است که اتحادیه اروپا در حال تدارک اقدامات حمایتی خود است، از جمله مالیات مرزی بر انتشار کربن، که اساساً بر برخی از کالاهای غیر اروپایی که تولید آنها به تغییرات آب و هوایی کمک می کند، تعرفه اعمال می کند.

تا کنون، دو اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا – فرانسه و آلمان – هنوز در مورد پاسخ به توافق نرسیده اند.

پاریس موضع تهاجمی تری اتخاذ کرده است و برنامه یارانه های اتحادیه اروپا را پیشنهاد می کند که با طرح دولت بایدن رقابت می کند.

برلین نگران است که اقتصاد صادرات محورش از اصطکاک تجاری بیشتر آسیب ببیند و از بهای یارانه های احتمالی خودداری می کند.

پرزیدنت بایدن در جریان کنفرانس خبری مشترک با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، گفت که ایالات متحده به دلیل تصویب قانون کاهش تورم عذرخواهی نخواهد کرد، اما می توان تغییراتی انجام داد تا کشورهای اروپایی را نیز شامل شود. عکس: جیم واتسون/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

آلمان قبلاً متعهد شده است که تقریباً 300 میلیارد یورو، معادل 316 میلیارد دلار، برای محافظت از مشاغل و خانوارها در برابر افزایش قیمت انرژی هزینه کند، و مقامات این کشور نگران هستند که یک طرح یارانه‌ای باعث افزایش بودجه عمومی این کشور و کشورهای بدهکارتر مانند ایتالیا و ایتالیا شود. فرانسه.

به گفته مقامات آلمانی، یکی دیگر از نگرانی های آلمان این است که یک طرح یارانه اتحادیه اروپا می تواند قوانین سازمان تجارت جهانی را نقض کند و سیگنال اشتباهی را ارسال می کند، درست زمانی که اروپا از روسیه و چین می خواهد به هنجارهای بین المللی احترام بگذارند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا ایالات متحده باید به نگرانی های متحدان در مورد قانون کاهش تورم پاسخ دهد؟ اگر چنین است، چگونه؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان گفت که او معتقد است که یک توافق تجاری – یا یک توافق هدفمند در مورد گمرک و تعرفه – راه بهتری نسبت به یارانه ها برای خنثی کردن درگیری ارائه می دهد. تلاش قبلی اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای مذاکره درباره یک توافق تجاری و سرمایه‌گذاری جامع پس از سال‌ها گفتگو و به دنبال مخالفت‌های مردمی از سوی گروه‌های فعال محیط‌زیست اروپایی و اتحادیه‌های کارگری شکست خورد.

در هر صورت، مقامات آلمانی گفتند که اجتناب از درگیری تجاری تمام عیار بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده بسیار مهم است زیرا انسجام فرا آتلانتیک برای مهار روسیه ضروری است.

یک مقام ارشد اروپایی درگیر در مذاکرات با اشاره به IRA گفت: «ما کاملاً موافق هستیم که مشکل بزرگی داریم که باید حل شود.

با این حال، مقامات اتحادیه اروپا که در مذاکرات با واشنگتن دخیل بودند، گفتند که این احتمال وجود دارد که اروپا در پاسخ به آن نوعی یارانه ارائه کند، اما این تلاش با مقیاس طرح ایالات متحده مطابقت نخواهد داشت.

کیم ماکرائل در بروکسل در این مقاله مشارکت داشت.

به Bojan Pancevski در [email protected] و Noemie Bisserbe در [email protected] بنویسید.

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت

تماس با ما