باب ایگر به دیزنی بازگشت تا یک شکست بزرگ خود: جانشینی را برطرف کند

جدیدترین برنده‌های امی برای بهترین درام، برنامه‌های تلویزیونی درباره همین فرض غیرقابل مقاومت بودند: جانشینی چیزی است که «بازی تاج و تخت»، «تاج» و البته «جانشینی» را به هم پیوند می‌دهد. اکنون این موضوع موضوع یکی دیگر از حماسه هالیوود است، و این یکی نه خانواده سلطنتی و نه رویز را بازی می کند.

آخرین داستان حماسی زمانی آغاز شد که دیزنی DIS 0.74٪

هفته گذشته این حرکت شگفت انگیز را انجام داد تا رابرت ایگر را از بازنشستگی به عنوان مدیر اجرایی خارج کند و به آقای. ایگر دو سال برای کمک به پیدا کردن آقای بعدی. ایگر.

اما جانشینی شکست آقای بود. اولین سلطنت ایگر معروف است که او چهار بار بازنشستگی خود را به تعویق انداخت در حالی که در شهر با قاب پلاک رانندگی می کرد و از او پرسید که آیا بعد از دیزنی زندگی وجود دارد یا خیر. سپس باب چاپک را مسح کرد و او را تماشا کرد. حالا او برگشته است تا آشفتگی‌هایی که خودش ساخته است را پاک کند.

آقای. ایگر که 71 سال سن دارد، خود را در موقعیت عجیبی قرار داده است که تقریباً هر کاری که انجام می دهد از دریچه کسانی که پس از او می آیند قابل مشاهده است. تقریباً هرگز موفقیت یک مدیرعامل به این وضوح با سرنوشت جانشین مدیر عامل مرتبط نبوده است.

سوالات آشنای زیادی در مورد اینکه آن شخص ممکن است کی باشد وجود دارد. آیا نامزدهای داخلی آماده هستند یا باید استخدام خارجی باشند؟ تجربه مدیر عاملی بهتر است یا تجربه دیزنی؟ چقدر آقای ایگر واقعاً این زمان را به دست می آورد، و آیا او از قبل وارث ظاهری را در ذهن دارد؟

اما سوال بزرگتر در مورد آقای نقش ایگر در دیزنی چقدر درگیر است هر مدیرعامل باید در این فرآیند داشته باشد.

موفقیت و جانشینی اساساً اهداف متفاوتی برای مدیران عامل هستند. شخصی در Mr. چارلز السون، مدیر مؤسس مرکز مدیریت شرکتی وینبرگ دانشگاه دلاور، گفت که صندلی ایگر دارای منافع رقابتی و انگیزه های متضاد زیادی برای مدیریت هر دو است. او معتقد است که هیئت ها به تنهایی باید مسئول تصمیم گیری در مورد استخدام باشند.

مشکل این است که تابلوها از انسان‌ها تشکیل شده‌اند و انسان‌ها در معرض انواع سوگیری‌هایی هستند که قضاوت ما را مختل می‌کند و باعث می‌شود رفتار غیرمنطقی داشته باشیم، همانطور که دیزنی با تمدید Mr. قرارداد چاپک چهار ماه قبل از اخراج او. در عمل، مدیران مستقل نیز می توانند نسبت به مدیران عامل محترمانه رفتار کنند. وقتی دیزنی Mr. ایگر برگشت، اما دیگران از این که او دستوری برای همکاری نزدیک با هیئت مدیره در ایجاد جانشین دریافت کرد، علیرغم اینکه قبلاً روند را به هم ریخته بود، شگفت زده شدند.

آقایی که شما را در جنگل گم می کند، مرد مناسبی برای پیدا کردن راه شما نیست. السون گفت.

سخنگوی دیزنی از اظهار نظر خودداری کرد.

دو باب: باب چاپک، سمت چپ، که توسط هیئت مدیره دیزنی به عنوان مدیرعامل کنار گذاشته شد، همراه با سلف و جانشین خود آقای. ایگر.


عکس:

جراردو مورا/گتی ایماژ

دیوید لارکر، مدیر ابتکار تحقیقات حاکمیت شرکتی دانشگاه استنفورد، گفت، اما حتی هیئت‌های مدیره نیز با استخدام مشکل دارند، زیرا تمرین زیادی نمی‌کنند. اگر وظایف اصلی آنها پاداش مدیرعامل و بررسی است، آنها هر سال یکی را انجام می دهند و ممکن است هرگز دیگری را انجام ندهند. وقتی هفته گذشته با او تماس گرفتم، اتفاقاً در حال تماشای فوتبال بود، یادآوری مفیدی مبنی بر اینکه استخدام یک مدیر عامل مانند تهیه پیش نویس یک مدافع است: این باارزش‌ترین موقعیت و سخت‌ترین پیش‌بینی است.

به نظر می رسد که مدیران عامل باید صلاحیت بیشتری برای انتخاب مدیران عامل داشته باشند. آنها نیستند. آقای. مطالعه لارکر روی بزرگترین شرکت‌هایی که توسط جانشینان دست‌چین شده اداره می‌شوند نشان داد که اکثر آنها بین سال‌های 2000 تا 2011 عملکرد ضعیف‌تری نسبت به S&P 500 داشتند، از جمله جنرال الکتریک پس از اینکه جف ایملت به جای جک ولش گرفت و مایکروسافت پس از اینکه استیو بالمر از بیل گیتس پیروی کرد. جانشینی اضطراری که تیم کوک را در اپل در هفته های پایانی زندگی استیو جابز ارتقا داد، ارزشمندترین شرکت جهان را به استثنای قابل توجهی تبدیل کرد.

این یک تناقض در برنامه ریزی جانشین پروری است که هر چه مدیر اجرایی بهتر باشد، تصور شخص دیگری در این شغل دشوارتر است. اما رویاپردازان فقط تا زمانی که جایگزین نشوند غیرقابل جایگزین به نظر می رسند. آقای. جابز آیفون را به Mr. پختن. جف بزوس کار Amazon.com را به اندی جاسی تحویل داد. وارن بافت برای همیشه مسئولیت برکشایر هاتاوی را بر عهده نخواهد داشت، مارک زاکربرگ در متافورس خود یک خانه بازنشستگی پیدا خواهد کرد و ایلان ماسک با سوگند گفت که انتظار دارد فرد دیگری در نهایت توییتر را اداره کند. حتی رئیس توییت هم یک قرار دائم نیست.

اما تعداد کمی از شرکت‌ها می‌توانند با سابقه بدگس‌های متوالی در دیزنی برابری کنند. آقای. ایگر میراث خود را در شرکتی به خطر می اندازد که همیشه برای رسیدن به خوشبختی همیشه مشکل داشته است.

تاجگذاری خود او نتیجه نبردی شرورانه بود که مایکل آیزنر را از سلطنت خلع کرد. نقطه اوج آن نزاع، استعفای هیئت مدیره روی ای دیزنی، برادرزاده والت بود، که فهرست او از Mr. خطاهای آیزنر با یکی از مواردی که امروزه طنین انداز می شود به اوج خود رسید: «امتناع مداوم از ایجاد یک طرح جانشینی روشن».

آقای. ایگر چنان دویدن خارق‌العاده‌ای در دیزنی داشت که مبارزه برای رساندن او به آنجا به چیزی بیش از یک پاورقی حرفه‌ای محو شد. او به مدیر عامل نمونه تبدیل شد، هواشناسی که شاید به بزرگترین رهبر تجاری نسل خود تبدیل شد و مجموعه قراردادهای او در طی 15 سال برای پیکسار، مارول، لوکاس فیلم و فاکس قرن 21، دیزنی را به عنوان “موفق ترین شرکت سرگرمی در تاریخ مدرن” تثبیت کرد. همانطور که وال استریت ژورنال گفته است.

اما او همچنین با در دست داشتن کلیدهای پادشاهی جادویی بیش از آنچه که انتظار داشت، به فتنه کاخ دامن زد و بازنشستگی را از سال 2015 تا 2016 به تعویق انداخت – و سپس دوباره به سال‌های 2018، 2019 و 2021 – در حالی که عموماً با این واقعیت برخورد کرد که برای همیشه شرکت را اداره نخواهد کرد. بیشتر شبیه یک پیشنهاد است

“جانشینی” آقای. ایگر پنج سال پیش گفت: “یک چیز پیچیده است.”

بازگرداندن یک مدیر عامل گاهی اوقات جواب می دهد و گاهی اوقات نه. وال استریت ژورنال به سه مدیر عامل به اصطلاح بومرنگ و نحوه عملکرد شرکت های آنها پس از بازگشت آنها نگاه می کند. تصویر: ادل مورگان

آنقدر پیچیده بود که او حتی پس از وقوع آن جانشینی را به هم ریخت. هنگامی که او به طور ناگهانی در فوریه 2020 کنار رفت، آقای. ایگر دقیقاً ناپدید نشد. به عنوان رئیس اجرایی تا دسامبر گذشته، او هنوز در دیزنی حضور داشت، گویی رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده از دفتر بیضی شکل خارج شده است، اما نه از کاخ سفید.

آقای. هیئت مدیره ایگر و دیزنی دلایل کاملا خوبی برای به تعویق انداختن بازنشستگی او داشتند، زیرا ارزش بازار شرکت تحت مدیریت او بیش از 180 میلیارد دلار افزایش یافت. با کنار گذاشتن برخی از جانشینان بالقوه، او خود را ضروری ساخت، گویی تنها کسی است که می تواند دیزنی را اداره کند. اختلاف به این معنی بود که تعداد کمی از نامزدهای مناسب برای آقای. کار ایگر وقتی رفت و هیچی وقتی برگشت.

به همین دلیل است که او بار دیگر خود را در این موقعیت می یابد. آقای. چاپک انتخاب او برای مدیرعاملی بود، اما دو باب تقریباً بلافاصله با هم درگیر شدند، زیرا جانشین او نتوانست از آقای آقای بگریزد. سایه ایگر

مدیری که در پارک‌های موضوعی تخصص دارد، ممکن است هرگز فرد مناسبی برای هدایت دیزنی از طریق یک بیماری همه‌گیر و اختلالات سرگرمی در سه سال گذشته نبوده باشد. کمکی نکرد که آقای لغزش های چاپک در یک بحران سیاسی تضادی طبیعی با آقای آقای داشت. زرنگی ایگر- یا اینکه قیمت سهام شرکت در دوران تصدی او به همان اندازه که بازار گسترده تر بالا رفته بود، کاهش یافت. در ماه های اخیر، به عنوان آقای. ایگر به طور خصوصی از آقای شکایت کرد. چاپک، او علناً بازگشت احتمالی را رد کرد. سپس تماس وحشیانه درآمد زمانی فرا رسید که آقای. چاپک گزارش داد که تجارت استریم دیزنی در سه ماهه گذشته 1.47 میلیارد دلار دیگر از دست داده است که تقریباً به قیمت یک هفته در دنیای دیزنی این روزها است.

بزرگ به نظر می رسد: آقای. ایگر در اولین حضورش به عنوان مدیرعامل در یکی از رویدادهای طرفداران دیزنی سخنرانی کرد.


عکس:

لی ینگ / شین هوا / چشمی / ردوکس

آقای. ایگر به زودی کاری را انجام داد که اصرار داشت هرگز نخواهد کرد. برای کسی که تقریباً هر بار که ادعا می‌کرد در مورد ترک جدی است، در دیزنی می‌ماند، این یک تغییر مناسب بود.

در روزهایی که آقای بومرنگ ایگر، در حالی که طرفداران دیزنی و وال استریت بازگشت او را تشویق می کردند، تصمیم گرفتم نسخه ای از خاطرات سال 2019 او را با عنوان «سوار یک زندگی» باز کنم.

یکی از قسمت هایی که قبلاً متفاوت خوانده می شود، داستان اولین معامله بزرگ او است. وظیفه ترمیم روابط فرسوده دیزنی برای او چنان اولویت داشت که آقای. جابز، مدیرعامل اپل و پیکسار، اولین کسی بود که آقای. ایگر وقتی این کار را پیدا کرد با خانواده و مربیانش تماس گرفت. نتیجه داد. ماه ها بعد، زمانی که آقای. ایگر ایده دیوانه وار خرید Pixar، Mr. جابز به او گفت که آنقدرها هم دیوانه نیست، و آنها بر سر معامله عظیمی که تجارت انیمیشن دیزنی را احیا کرد، مذاکره کردند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا تا به حال در شناسایی جانشین خود در شغلی نقش داشته اید؟ چطور شد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

غرفه به عنوان آقای ایگر در حال مبارزات انتخاباتی برای تایید هیئت مدیره خرید پیکسار بود، او متوجه شد که آقای. آیزنر علیه آن لابی می کرد. او به تازگی شرکت را ترک کرده بود و بعداً اعتراف کرد که در مورد پیکسار اشتباه کرده است. ایگر نوشت. اما این تقریباً دور از اصل بود. این دخالتی بود که به نظر او نامناسب بود.

آقای “من از دخالت او آزرده شدم.” ایگر نوشت. این چیزی بود که او هرگز در زمانی که مدیرعامل بود تحمل نمی کرد.»

این کلمات اکنون پس از آقای. زمزمه های ایگر در مورد آقای. چاپک در اطراف هالیوود چنان پر سر و صدا شد که ممکن بود در بلوار سان ست یک بیلبورد بخرد.

اما دیزنی بار دیگر زندگی پس از آقای. ایگر، یک خط دیگر از کتاب او وجود دارد که به تازگی مرتبط است. مهم این است که آیا او معتقد است پس از دیزنی زندگی وجود دارد یا خیر.

او نوشت: پاسخ مثبت است. “البته.”

بنویسید بن کوهن در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما