بایدن نتانیاهو را به ایالات متحده دعوت کرد و تنش ها را کاهش داد

پرزیدنت بایدن روز دوشنبه از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای اولین بار پس از آقای نتانیاهو برای نشستی در ایالات متحده دعوت کرد. نتانیاهو در ماه دسامبر بار دیگر به قدرت رسید و تنش های چند ماهه در مورد جهت گیری دولت اسرائیل را کاهش داد.

آقای. دفتر نتانیاهو اعلام کرد که آقای … بایدن این دعوت را در یک تماس تلفنی “گرم و طولانی” عصر دوشنبه و در آستانه سفر آیزاک هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل به واشنگتن انجام داد. تا روز دوشنبه، آن دیدار به طور گسترده برای آقای آقای تلقی می شد. نتانیاهو

دعوت از نخست‌وزیر، آقای را معکوس کرد. تصمیم بایدن در ماه مارس برای اجتناب از ملاقات با آقای. نتانیاهو “در آینده نزدیک”. اما مقامات کاخ سفید گفتند که چشم انداز یک دیدار رو در رو نباید به عنوان آقای دکتر تعبیر شود. بایدن مخالفت خود را با برخی از مواضع تندرو رهبر اسرائیل کنار گذاشت.

آقای. بایدن اخیراً از آقای … ائتلاف نتانیاهو به عنوان «یکی از افراطی‌ترین» از دهه 1970 تاکنون مخالفت خاصی را با آقای نتانیاهو اعلام کرده است. تصمیمات نتانیاهو برای تضعیف قدرت دادگاه عالی اسرائیل، گسترش شهرک‌های یهودی در کرانه باختری اشغالی و مجوز ماسبق به شهرک‌هایی که بدون تأیید دولت در این سرزمین ساخته شده‌اند.

جان اف کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «نباید این واقعیت را از خود دور کنید که آنها امروز گفتگو کردند و دوباره ملاقات خواهند کرد که ما نگرانی کمتری نسبت به این اصلاحات قضایی داریم یا نگرانی کمتری نسبت به برخی فعالیت ها و رفتارهای افراطی برخی از اعضای کابینه نتانیاهو داریم.

او گفت: «این نگرانی‌ها همچنان پابرجاست.

مقامات کاخ سفید از پرداختن مستقیم به آنچه که باعث شد رئیس جمهور اکنون دعوت نامه را صادر کند، در غیاب هرگونه امتیاز آشکار از سوی آقای رئیس جمهور، خودداری کردند. نتانیاهو غرفه آقای به نظر می‌رسد بایدن – که ماه‌ها دعوت را به تعویق انداخته بود – به نظر می‌رسید که نیاز به بازگرداندن احساس عادی‌تر به حیاتی‌ترین اتحاد ایالات متحده در خاورمیانه بر هر مزیتی که از ادامه حفظ آقای ترامپ می‌خورد، برتری دارد. نتانیاهو از راه دور

آقای. اطلاع رسانی بایدن درست قبل از دیدار آقای بایدن انجام شد. هرتزوگ، که شامل دیدار با آقای. بایدن در کاخ سفید روز سه شنبه و سخنرانی رئیس جمهور اسرائیل در کنگره در روز چهارشنبه.

آقای. سفر هرتزوگ قبلاً نشان داده است که چگونه سیاست آمریکا در قبال اسرائیل به طور فزاینده‌ای به نقطه عطف در سیاست داخلی تبدیل شده است و جمهوری‌خواهان از او استقبال می‌کنند. نتانیاهو و شعله ور شدن اختلاف در میان دموکرات ها. چندین قانونگذار لیبرال گفته اند که آقای را تحریم خواهند کرد. سخنرانی هرتزوگ در اعتراض به اقدامات اسرائیل در قبال فلسطینی ها.

پرامیلا جایپال، نماینده دموکرات واشنگتن و رهبر گروه پیشرو کنگره، اسرائیل را “دولتی نژادپرست” در آخر هفته خواند و با محکومیت رهبران دموکرات و دیگران پیش از آن گفت که معتقد نیست “ایده اسرائیل به عنوان یک ملت نژادپرستانه است.”

مقامات کاخ سفید از بیان اینکه آیا آقای. نتانیاهو به کاخ سفید دعوت خواهد شد، که این رویه معمول برای یک متحد نزدیک خواهد بود، یا فقط برای دیدار با آقای. بایدن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که اواخر پاییز تشکیل می شود. هیچ تاریخی برای بازدید تعیین نشده بود.

آقای. کربی گفت که رئیس جمهور بر این باور است که دیدار با آقای دکتر مهم است. نتانیاهو علیرغم نگرانی های مداوم در مورد بحث در داخل اسرائیل در مورد تغییرات در سیستم قضایی این کشور.

آقای بایدن در چارچوب بحث های جاری در اسرائیل درباره اصلاحات قضایی بر نیاز به گسترده ترین اجماع ممکن تاکید کرد و اینکه ارزش های دموکراتیک مشترک همیشه نشانه روابط آمریکا و اسرائیل بوده و باید باقی بماند. کربی گفت.

اعلام دعوت برای دیدار بین دو رهبر برای احزاب اپوزیسیون اسرائیل که از دولت بایدن خواسته بودند مواضع شدیدتری علیه آقای بایدن اتخاذ کند، ناامید کننده بود. اصلاحات قضایی نتانیاهو

آقای. انتظار می‌رود نتانیاهو، که راست‌گراترین دولت تاریخ اسرائیل را رهبری می‌کند، با طرحی بحث‌برانگیز برای محدود کردن نفوذ قوه قضاییه کشورش پیش رود. این طرح ناآرامی سیاسی در اسرائیل به راه انداخته و انتقادات شدیدی را از سوی آقای وی به دنبال داشته است. بایدن، که گفته است شراکت آمریکا و اسرائیل باید ریشه در رویکرد مشترک به دموکراسی داشته باشد.

بازدید از کاخ سفید و کاپیتول هیل توسط آقای. هرتزوگ که موضعش عمدتاً تشریفاتی است، نقش پایدار اسرائیل به عنوان متحد استراتژیک و نظامی کلیدی ایالات متحده در خاورمیانه را منعکس می کند. ایالات متحده سالانه نزدیک به 3.9 میلیارد دلار به اسرائیل کمک می کند، مقادیر زیادی تسلیحات و فناوری دفاعی، پوشش دیپلماتیک گسترده در شورای امنیت سازمان ملل متحد و کمک های اساسی در ایجاد اتحادهای جدید با کشورهای عربی.

با وجود اصطکاک با آقای. نتانیاهو، دولت بایدن به دفع اقدامات علیه اسرائیل در سازمان ملل به دلیل رفتار این رژیم با فلسطینی ها ادامه داده است. یکی از آقایان کاخ سفید همچنین تلاش زیادی برای میانجیگری عادی سازی روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و عربستان سعودی انجام می دهد. اهداف اصلی نتانیاهو در سیاست خارجی

غرفه آقای بایدن و دولت او با این وجود ناامیدی فزاینده ای را از افزایش شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری ابراز کرده اند. ایالات متحده آن را مانع بزرگی بر سر راه ایجاد یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل می‌داند – نتیجه‌ای که همچنان راه‌حل ترجیحی دولت بایدن برای مناقشه اسرائیل و فلسطین باقی می‌ماند، حتی اگر تعداد فزاینده‌ای از تحلیل‌گران به این نتیجه برسند که تشکیل کشور فلسطین دیگر امکان‌پذیر نیست.

واشنگتن همچنین از اظهارات برخی از آقایان خودداری کرده است. همکاران افراطی تر کابینه نتانیاهو، به ویژه بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی، که گفت که یک شهر فلسطینی در مرکز خشونت های اخیر باید توسط اسرائیل “پاک شود”. ند پرایس، سخنگوی وقت وزارت امور خارجه، این اظهارات را “غیر مسئولانه، منزجر کننده و نفرت انگیز” خواند.

خطاب به برخی از منتقدان اسرائیلی آقای. نتانیاهو، موضع دولت بایدن به اندازه کافی قوی نبوده است، برداشتی که با دعوت روز دوشنبه تقویت شد. معترضان ضد دولتی در روزهای اخیر حداقل دو بار در مقابل دفاتر شعبه سفارت ایالات متحده در تل آویو تجمع کردند که برخی از آنها بنرهایی در دست داشتند که در آنها التماس می کردند. بایدن به “ما را نجات دهید!”

اما به آقای حامیان نتانیاهو، آقای. رویکرد بایدن قبلاً بیش از حد قوی بود. آمیچای چیکلی، آقای وزیر امور دیاسپورا نتانیاهو گفت: مخالفت های بایدن توسط اپوزیسیون اسرائیل “از پیش تنظیم و تنظیم شده بود”. او همچنین به آقای سفیر بایدن، توماس آر. نتانیاهو روند بازنگری قضایی خود را کند می کند.

روز دوشنبه، یوآو کیش، وزیر آموزش و پرورش، در یک مصاحبه رادیویی قبل از اعلام دعوت نامه گفت: «به صریح ترین شکل به شما می گویم: البته مناسب بود که نخست وزیر نتانیاهو به جای آقای نتانیاهو سفر کند. هرتزوگ

آقای. کیش افزود: “خوشحالم که رئیس جمهور در سفر است و فکر می کنم این مهم است.” اما، او گفت: «نکته اصلی این است که کل این رویداد با بایدن به احتمال زیاد توسط عناصری در داخل کشور اسرائیل تقویت و متورم شده است». مخالفان نتانیاهو

روابط بین ایالات متحده و اسرائیل اغلب دوره های پرتنشی را پشت سر گذاشته است. در دهه 1950، دولت آیزنهاور با دیوید بن گوریون، اولین نخست وزیر اسرائیل، بر سر تهاجم کوتاه این رژیم به مصر درگیر شد.

در دهه 1970، دولت فورد به دلیل عدم تمایل اسرائیل به عقب نشینی از سرزمینی که در سال 1967 از مصر تصرف کرد، روابط را سردتر کرد. در دهه 1990، روسای جمهور جورج اچ دبلیو بوش و بیل کلینتون با نخست وزیران پیاپی اسرائیل، از جمله آقای دکتر، درگیر شدند. نتانیاهو در مورد شهرک سازی

دو دهه بعد، آقای نتانیاهو با پرزیدنت باراک اوباما – به ویژه پس از آقای. نتانیاهو بدون حضور آقای نتانیاهو سخنرانی مشترک خود را در کنگره ارائه کرد. نعمت اوباما

اما در حالی که بیشتر آن اختلافات قبلی به اختلافات ژئوپلیتیکی خاص محدود می شد – معمولاً بر سر مصر، ایران یا فلسطینی ها – اختلافات بین آقای دکتر. بایدن و آقای ایتامار رابینوویچ، سفیر سابق اسرائیل در واشنگتن گفت: نتانیاهو متفاوت است زیرا تا حدودی شامل اختلاف بر سر ارزش ها می شود.

آقای. بایدن پیشنهاد داده است که آقای. برنامه‌های نتانیاهو برای محدود کردن قوه قضاییه، خصلت دموکراسی اسرائیل را تغییر می‌دهد و در نتیجه این تصور را که اتحاد آمریکا و اسرائیل ریشه در یک دیدگاه مشترک درباره حکومت دارد، تضعیف می‌کند.

آقای “اختلافات قبلی بر سر سیاست بود.” رابینوویچ گفت. این اختلاف بر سر اصل اسرائیل است.»

منتقدان کلیدی آقای. نتانیاهو پیش از این پیش بینی کرده بود که آقای … دیدار هرتزوگ باعث نرم شدن آقای. رویکرد بایدن به نخست وزیر.

آقای. هرتزوگ یکی از مخالفان سیاسی سابق آقای. نتانیاهو، در رقابت با او برای تصدی پست نخست وزیری در سال 2015. اما او همچنین به عنوان یک پل ساز در نظر گرفته می شود که امسال تلاش کرده است نقاط مشترکی بین دولت و مخالفانش پیدا کند. برخی می ترسیدند که آقای. هرتزوگ، در تلاش برای کاهش تنش، می‌تواند او را متقاعد کند. بایدن مواضع خود را در قبال آقای. نتانیاهو

برای نشان دادن این نکته، برخی از تظاهرکنندگان تصاویری از آقای دکتر در دست گرفته اند. نتانیاهو با استفاده از آقای صورت هرتزوگ به عنوان یک نقاب.

بن کاسپیت، زندگی نامه نویس و منتقد آقای. نتانیاهو مستقیما به آقای نتانیاهو هشدار داد. هرتزوگ در ستون روزنامه روز دوشنبه. آقای هرتزوگ، رئیس جمهور هرتزوگ، فقط یک درخواست از شما دارم. کاسپیت نوشت. «وقتی در کاخ سفید هستید، به عنوان وکیل بنیامین نتانیاهو در آنجا نیستید. شما به عنوان وکیل دولت اسرائیل آنجا هستید. وظیفه شما این نیست که نتانیاهو را به بایدن بفروشید.

به نوبه خود، آقای هرتزوگ سعی کرده سفر خود را غیرسیاسی کند. در آخر هفته، دفتر او بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن گفته بود که از این سفر برای برجسته کردن تهدید ایران استفاده خواهد کرد و لیا گلدین، مادر سربازی که در جریان جنگ غزه در سال 2014 کشته شد و بقایای او توسط شبه‌نظامیان در محاصره فلسطین نگهداری می‌شود، همراهی خواهد کرد.

او گفت: “من بسیار مشتاق هستم که نماینده کل ملت اسرائیل به عنوان رئیس جمهور اسرائیل باشم.” هرتزوگ در این بیانیه گفت.

پاتریک کینگزلی از اورشلیم گزارش شده و مایکل دی. شیر از واشنگتن گبی سوبلمن ارائه گزارش از Rehovot، اسرائیل، و میرا نووک از اورشلیم

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما