برای سال 2022، LIV Golf داستان بود

گلف یک ورزش انفرادی است، بنابراین هر بازتابی در پایان سال مربوط به افرادی است که برجسته بودند.

اما امسال بسیاری از نام‌های برتری که سال را در گلف تعریف کردند، دوران اوج خود را پشت سر گذاشته‌اند یا حرفه‌ای بازی نمی‌کنند.

افتخار مکان به گرگ نورمن، شماره سابق جهان می رسد. 1 و دو بار قهرمان اصلی که آخرین بردش در تور PGA 25 سال پیش در سال 1997 NEC World Series of Golf به دست آمد. در آن پیروزی، نورمن فیل میکلسون جوان را شکست داد، که تازه در ابتدای کار خود بود که شامل شش قهرمانی بزرگ و بیش از دو برابر پیروزی نورمن در تور PGA بود.

اکنون این دو در ایجاد LIV Golf با حمایت عربستان سعودی و ایجاد تورهای جهانی PGA و DP با یکدیگر مرتبط هستند. LIV برای پرداخت ده ها یا صدها میلیون دلار به گلف بازان برای پیوستن به لیگ، به همان اندازه که برای منبع حمایت، یعنی صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی، تیتر خبرها شد.

به آن یک کمپین رونمایی و روابط عمومی را اضافه کنید که پر از دست انداز بود – از جمله یک گلف باز که 200 میلیون دلار برای پیوستن به LIV گرفت، در حالی که گفت حرکت آنها برای رشد بازی است – و سال بسیار غیرمنتظره ای را رقم زد.

آلن شیپناک، که کتابش با عنوان «فیل: بیوگرافی رنگارنگ ترین سوپراستار گلف (و غیرمجاز!)» و گزارش بعدی برای The Fire Pit، می گوید: «گلف به روش معمولی کسل کننده اش پیش می رفت و بعد همه چیز منفجر شد. Collective، یک سایت خبری گلف، در مرکز داستان قرار داشت. “این جذاب ترین و پر هرج و مرج ترین فصل در تاریخ گلف بود. بازی آقایان تا به حال این جور» تک تیراندازی در کنفرانس خبری را ندیده است.

این لیگ توجه جدیدی را به سوابق حقوق بشر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی جلب کرد. همچنین چندین رویداد در زمین های گلف متعلق به رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ برگزار کرد که از انتقاد از تور PGA ابایی نداشت.

در حالی که سال ها در مورد لیگ گلف رقیب صحبت می شد، درست زمانی که LIV قرار بود در ابتدای سال شروع شود، Shipnuck مصاحبه ای با Mickelson در The Fire Pit Collective منتشر کرد که در آن از دولت عربستان سعودی به خاطر سابقه حقوق بشر آن انتقاد کرد.

“با دانستن همه اینها، چرا باید آن را در نظر بگیرم؟” میکلسون گفت. “زیرا این فرصتی است که یک بار در زندگی برای تغییر شکل عملکرد تور PGA.” او در ژوئن به LIV پیوست.

از آن لحظه، داستان بازی زنان و مردان پول عربستان و گلف LIV بوده است.

روری مک ایلروی را تحت الشعاع قرار داد و تبدیل به دومین بازیکنی شد که هر دو رویداد یک فصل را در تورهای جهانی PGA و DP در همان سال برنده شد. هنریک استنسون که اکنون در LIV بازی می کند، در سال 2013 اولین نفر بود.

مدیران بازی، جی موناهان، کمیسر PGA Tour. کیت پلی، مدیر اجرایی تور جهانی DP; و پیتر داوسون، رئیس رده بندی رسمی جهانی گلف، جلو و مرکز.

این موضوع به گلف زنان نیز سرایت کرد، جایی که بحث بر این موضوع متمرکز شد که اگر سعودی‌ها علاقه مشابهی به بازیکنان برتر LPGA داشته باشند، چه اتفاقی می‌افتد. (توافق بر این است که پول عربستان توری را که ذخایر مالی یا حقوق تلویزیونی سودآوری برای جلوگیری از لیگ رقیب در حال خرید بازیکنان مانند تور PGA ندارد، از بین می‌برد.)

و این باعث شد که بازیکنان جوان حرفه ای و آماتور به فکر آینده خود در گلف حرفه ای باشند، پس از اینکه چند بازیکن ثابت نشده – یعنی قهرمانان آماتور ایالات متحده در سال های 2019 و 2021، اندی اوگلتری و جیمز پیوت و یک بازیکن برتر کالج یوجنیو چاکارا – پول LIV را گرفتند و از آن دور زدند. مسیر سنتی تلاش برای راهیابی به تورهای جهانی PGA یا DP.

فیلیپو سلی که در مسابقات آزاد بریتانیا امسال به عنوان آماتور کم مدال نقره را به دست آورد و سعی دارد به تور جهانی DP برسد، گفت: “من با برخی از دوستان و مربیان صحبت کردم که گفتند اگر LIV تماس بگیرد شما به آنجا بروید.”

او می‌گوید: «شما به آنجا می‌روید و حتی اگر در مسابقات آخرین نفر شوید، می‌توانید 150 هزار دلار درآمد کسب کنید، که پول زیادی است، به خصوص در 22 سالگی. “وقتی جوان هستید به پول فکر می کنید. طبیعی است. رویای من بازی در تور جهانی DP و سپس تور PGA است.

اما تهدید لیگ رقیب باعث تغییراتی در هر دو تور اصلی مردان شد. بسیاری از این تغییرات پس از جلسه آگوست بازیکنان PGA Tour در دلاور قبل از مسابقات قهرمانی BMW اعلام شد.

افزایش پول مسئله اصلی بود، جوایز بیشتر برای بازیکنان برتر و همچنین تضمین حداقل دستمزد برای گلف بازانی که هنوز در راه هستند. این به تعویق هزینه های شش رقمی فقط برای رقابت کمک کرد و این پول برای بازیکنان نخبه یک هویج بود.

البته از خیلی از بازیکنان خوب خواسته نشده که به LIV بروند و گفته اند که علاقه ای ندارند. سم رایدر که شش فصل در تور PGA بازی کرده است یکی از آنهاست.

او گفت: “من در شورای بازیکنان تور PGA نیستم.” “من سعی کرده ام در خط خود بمانم و گلف خوبی بازی کنم. من بیش از حد به خودم با تمام اتفاقاتی که در جریان است اهمیتی نداده ام. من فقط می دانم که همه چیز خود به خود درست می شود.

وضعیت بازی او در تور PGA امسال برای او یک حامی چند ساله جدید به ارمغان آورده است: رایدر، شرکت حمل و نقل. J. Steve Sensing، رئیس راه حل های زنجیره تامین Ryder System گفت: “رایدر و سم رایدر هر دو به تور PGA متعهد هستند.”

برخی از بازیکنان برتر در لفاظی های خود چندان سیاسی نبوده اند. مک ایلروی، که شماره جهانی را پس گرفت. 1 امتیاز امسال، بازیکن-مدافع واقعی تور PGA شد. او و تایگر وودز در مرکز جلسه در دلاور حضور داشتند و با قدرت در دفاع از تور صحبت کرد. اخیراً، مک ایلروی و وودز از نورمن خواستند به عنوان اولین گام ضروری در مذاکرات، از سمت کمیسر LIV کناره گیری کند.

اما از دست دادن بازیکنان مسن‌تر اما شناخته‌شده، اثرات بدی دارد، مانند آینده قهرمانان تور PGA. این جایی است که بسیاری از بزرگان بازی وقتی 50 ساله می شوند برای بازی می روند. هر سال این تور بازیکنان خیمه شب بازی را جذب می کند که ناگهان دوباره مرتبط هستند. امسال، این پادریگ هرینگتون، سه بار برنده اصلی و کاپیتان جام رایدر، بود که چهار بار در تور قهرمانان پیروز شد.

با این حال، برخی از اولین بازیکنانی که به LIV رفتند، از جمله لی وست وود، هنریک استنسون، و یان پولتر، با بازیکنانی مانند سرجیو گارسیا و پل کیسی که خیلی از آنها عقب نبودند، نزدیک به واجد شرایط بودن تور قهرمانان بودند. این نام های بزرگ هستند که بلیط می فروشند.

در یک کنفرانس خبری در ماه اوت برای یک رویداد تور قهرمانان در جکسونویل، فلوریدا، جیم فوریک، قهرمان سال 2003 US Open و میزبان مسابقات، در مورد دوره و تجربه هواداران صحبت کرد. او حتی در مورد نوتا بیگی سوم، بازیکن سابق مفسر کانال گلف که در تولد 50 سالگی خود به گلف حرفه ای بازمی گشت صحبت کرد.

چیزی که Furyk یا هر کس دیگری در این رویداد در مورد آن صحبت نکرد، برنده سال قبل بود: Mickelson. این پیروزی سومین برد او در چهار شروع در تور قهرمانان بود و برای انتقال او به تور و خود تور، نوید خوبی بود.

اما در حال حاضر، تمرکز بر روی تورهای اصلی و دیدن آنچه که LIV در سال آینده انجام می دهد است. علاقه کمی به تماشای واقعی رویدادهای LIV وجود داشته است. لیگ هیچ قرارداد تلویزیونی ندارد و تعداد بینندگان در سراسر جهان برای پخش با هر رویداد کاهش یافته است، به ویژه پس از اعلام اولیه بازیکنان.

با این حال، تور PGA، که در ابتدا به کندی پاسخ می داد، به نظر می رسد که هیچ شانسی ندارد. اخیراً یک لابیستی در واشنگتن استخدام کرده است که نزدیک به کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان است که امیدوار است زمانی که جمهوری‌خواهان کنترل مجلس را در ژانویه به دست بگیرند، رئیس مجلس شود.

شیپناک گفت: «این تور همیشه قدرتمند بوده است. “الان یک رقابت وجود دارد.”

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت

تماس با ما