بنزما توـطلا را برد; توپال پس از 24 سال در فرانسه ماندگار شد

دوشنبه شب در پاریس، پایتخت فرانسه و در سالن «تئاتر دوشاتل»، به دلیل برگزاری جام جهانی در پایان سال، برترین های سال 2022 جهان خیلی زودتر از همیشه معرفی شدند و کریم بنزما برای اولین بار طلا گرفت.

قبل از شروع مراسم رسمی نفرات برتر به ترتیب معرفی شدند. داروین نونز، جو کانسلو، آنتونیو رودیگر، کریستوفر آنکونکو، مایک مانیان و یاشوا کیمیش در رده پنجم قرار گرفتند. سپس سه نفر که به طور مشترک بیست نفر بودند معرفی شدند. ترنت الکساندر آرنولد، فیل فودن و برناردو سیلوا سه بازیکن بودند. نفر بيستوكم ليست هري كين بود. در میان ناباوری کریستیانو رونالدو 5 گل زد و در جایگاه بیست و دوم قرار گرفت. کاسمیرو، دوشان ولاهوویچ و لوئیس دیاس سه بازیکنی بودند که در رده هفتم مشترک قرار گرفتند. نفر شانزدهم ویرجیل ون دایک بود. رافائل لیائو و فابینیو نیز در ردیف چهارم قرار گرفتند. سباستین آلر که این روزها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند، در رده سیزدهم قرار گرفت. ریاض محرز در این فهرست دوازدهم بود. هئونگ مین سون استارا کوره مقام یازدهم را از آن خود کرد.

قبل از شروع مراسم، فوتبالیست های طلایی فرانسوی با ماشین مخصوصی که برای حمل این جایزه ارزشمند بود، فوتبال را به محل برگزاری مراسم در سالن تئاتر آوردند.

اولین جایزه ای که اعلام شد جایزه جام بهترین بازیکن سال جوان بود. این جایزه به گاوی هافبک 18 ساله بارسلونا اهدا شد. ادواردو کاماوینگا، جمال موسیالا، جود بلینگهام، نونو مندش، یوشکو گواردیول، رایان خارونبرخ، بوکایو ساکا، کریم آدیمی و فلوریان ویرتس نیز در رده بندی بهترین بازیکن سال جوان پس از گاوی قرار گرفتند. رونالدو نازاریو، اسطوره فوتبال برزیل، جایزه گاوی را به او اهدا کرد.

بازیکنان دهم، نهم و هشتم نیز پس از این جایزه به جام معرفی شدند که آرلینگ هلند، لوکا مودریچ و وینیسیوس جونیور بودند.
جایزه جدید بهترین بازیکن جوان سال با عنوان “سوکراتس” امسال به اسطوره فقید برزیل اهدا شد. این جایزه نیز به سادیو مانه، ستاره سنگالی بایرن مونیخ رسید. این جایزه توسط برادر سوکراتیس و بازیکن سابق تیم ملی برزیل اهدا شد.

برند بعدی برند مدال طلای بانوان بود. الکسیا پوتیاس ستاره تیم ملی بانوان اسپانیا و بارسلونا این جایزه را مانند سال گذشته به خود تقدیم کرد تا به افتخاری خاص دست یابد. پشت سر الکسیا، بت مید، سام کر، لنا اوبردورف، آیتانا بوماتی، الکساندرا پوپ، آدا هگربرگ، وندی رنارد، کاتارینا ماکاریو، لوسی برونز، ویویان میدما، کریستیانا اندلر، الکس مورگان، سالما باکا، ملی برایت، آسیسات اوشوالا، ماری آنتو کاتوتو، ترینیتی رادمن، فریدولینا رولفو و کادیدیاتو دیانی رتبه های دوم تا بیستم را به خود اختصاص دادند.

روبرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بارسلونا و سابق بایرن مونیخ، برنده جایزه گارد مولر بهترین مهاجم سال شد. لواندوفسکی سال گذشته نیز در تیراندازی ناموفق بود اما جایزه ویژه گرفت.

بازیکنان هفتم، ششم و پنجم نیز معرفی شدند که به ترتیب تیبو کورتوا، کیلیان امباپه و محمد صلاح بودند.

پس از آن جایزه یاشین بهترین دروازه بان اعلام شد. برنده این جایزه نیز تیبو کورتوا ستاره رئال مادرید بود که با درخشش در فصل گذشته تیمش را به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا رساند. پس از کورتوا، آلیسون بوکر، اندرسون موریس، ادوارد مندی، مایک مانیان، کوین تراپ، مانوئل نویر، یان اوبلاک، یاسین بونو و هوگو لوریس به عنوان بهترین خواننده های سال 2022 معرفی شدند.

لوئیز فیگو، بازیکن سابق تیم ملی پرتغال، رئال مادرید و بارسلونا جایزه بهترین تیم سال را اهدا کرد. این جایزه به منچسترسیتی، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلیس رسید.

در نهایت اعلام شد که برنده جایزه بهترین بازیکن سال معروف به توپبال کریم بنزما بازیکن فرانسوی رئال مادرید بوده است. بنزما پنجمین بازیکن فرانسوی بود که این جایزه را به دست آورد و پس از 24 سال از کسب این جایزه توسط زین الدین زیدان، همچنان بهترین گلزن فرانسه باقی ماند. زین الدین زیدان این جایزه را به بنزما داد.

منبع: خبر

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت

تماس با ما