جامعه اطلاعاتی ایالات متحده نمی تواند موارد “سندرم هاوانا” را به یک دشمن خارجی مرتبط کندCNN

جامعه اطلاعاتی ایالات متحده نمی تواند هیچ موردی از بیماری مرموز معروف به “سندرم هاوانا” را به یک دشمن خارجی مرتبط کند و بعید می داند که این بیماری غیرقابل توضیح نتیجه یک کارزار هدفمند توسط دشمن ایالات متحده باشد. روز چهارشنبه منتشر شد.

آخرین نتیجه سال‌ها پس از ظهور به اصطلاح سندروم به دست می‌آید و این نظریه را که می‌توانست نتیجه یک کمپین هدفمند دشمن ایالات متحده باشد، رد می‌کند.

ارزیابی جدید بازتاب گزارش موقت سیا در سال گذشته است که بعید می‌دانست که «حوادث بهداشتی غیرعادی» که به طور رسمی شناخته می‌شوند، ناشی از «یک کمپین پایدار در سراسر جهان» توسط روسیه یا هر بازیگر خارجی دیگری باشد.

مقامات اطلاعاتی ایالات متحده گفتند که ارزیابی روز چهارشنبه فراتر می رود و نشان می دهد که هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که یک دشمن خارجی دارای سلاح یا ابزار جمع آوری باشد که بتواند این حوادث مرموز را ایجاد کند.

مقامات همچنین توضیح دادند که تجزیه و تحلیل پزشکی نیز به گونه ای تکامل یافته است که از دخالت خصمانه دور است.

“می توانم با شما در میان بگذارم که اکثر آژانس های IC اکنون به این نتیجه رسیده اند که “بسیار بعید” است که یک دشمن خارجی مسئول AHI های گزارش شده باشد. اوریل هاینس، مدیر اطلاعات ملی، گفت: آژانس‌های آی‌سی سطوح اطمینان متفاوتی دارند، زیرا با توجه به چالش‌هایی که در مقابل دشمنان خارجی جمع‌آوری می‌کنیم، همچنان شکاف‌هایی داریم.

این بیماری مرموز اولین بار در اواخر سال 2016 ظاهر شد، زمانی که گروهی از دیپلمات‌های مستقر در هاوانا، پایتخت کوبا، شروع به گزارش علائم منطبق با ضربه به سر، از جمله سرگیجه و سردرد شدید کردند. در سال های بعد، مواردی در سراسر جهان گزارش شده است، از جمله خوشه هایی از حداقل 60 حادثه در بوگوتا، کلمبیا و وین، اتریش. مقامات روز چهارشنبه گفتند که حدود 1500 مورد گزارش شده در سراسر دولت ایالات متحده در 96 شهرستان مختلف از جمله برخی موارد گزارش شده در سال جاری گزارش شده است. اما تعداد حوادث گزارش شده در سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

مقامات توضیح دادند که این ارزیابی که نتیجه کار هفت سازمان اطلاعاتی است، از منابع عظیم جامعه اطلاعاتی ایالات متحده، از جمله بررسی صدها حادثه و طیف گسترده ای از عوامل پیرامون آنها، استفاده می کند.

ارزیابی روز چهارشنبه، با این حال، پاسخ قطعی در مورد بیماری یا علت بیماری که صدها نفر از پرسنل دولت ایالات متحده و اعضای خانواده را در سراسر جهان بیمار کرده است، ارائه نمی دهد.

هیچ توضیحی برای این حوادث وجود ندارد. به گفته مقامات، درعوض، علل مختلف ممکن از جمله عوامل محیطی و اجتماعی و شرایط پزشکی از قبل موجود وجود دارد.

این ارزیابی احتمالاً منجر به ناامیدی بیشتر در میان کسانی شود که تحت تأثیر قرار گرفته اند و دولت ایالات متحده را به دلیل جدی نگرفتن وضعیت به اندازه کافی یا کندی تحقیقات مورد انتقاد قرار داده اند.

“در همه اینها چیزی غیرقابل درک وجود دارد. اگر پزشکان در حین انجام وظیفه تشخیص می دهند که برخی از ما دچار آسیب مغزی واجد شرایط شده ایم و نمی گوییم دشمن خارجی بوده است، از چه چیزی بوده است؟» یکی از افسران سابق آژانس سیا که علائم را تجربه کرد، گفت.

به گفته مقامات، نیروی کار جامعه اطلاعاتی روز چهارشنبه از ارزیابی مطلع شد. یکی از منابع گفت که در روزهای اخیر به مبتلایان اطلاع داده شد که ارزیابی در حال انجام است و برخی از آنها از سوی بیل برنز، مدیر سیا، تماس گرفتند.

برنز در بیانیه ای گفت که این ارزیابی “یکی از بزرگترین و فشرده ترین تحقیقات در تاریخ آژانس” است و بیان کرد که “منعکس کننده بیش از دو سال جمع آوری دقیق، پر زحمت، کار تحقیقاتی و تجزیه و تحلیل توسط آژانس های IC از جمله سیا است. ”

او گفت: “من می خواهم کاملاً واضح بگویم: این یافته ها تجربیات و مسائل بهداشتی واقعی را که پرسنل دولت ایالات متحده و اعضای خانواده آنها – از جمله افسران خود سیا – هنگام خدمت به کشور ما گزارش کرده اند، زیر سوال نمی برند.”

یک مقام توضیح داد که تلاش‌های تحقیقاتی «بسیار تهاجمی» و «درجه بالایی از خطر» بود. این مقام توضیح داد که افسران اطلاعاتی به شدت آنچه را که در ساعات، روزها و هفته های مربوط به حوادث رخ داده بود، بررسی کردند.

در برخی موارد، آنها سیستم‌های HVAC نادرست را پیدا کردند که می‌تواند باعث ناراحتی انسان شود، و در موارد دیگر موش‌های کامپیوتری وجود داشتند که اختلالات شگفت‌انگیزی ایجاد کردند.

یکی از مقامات آمریکایی گفت: «ما چیزی را که انتظار داشتیم پیدا کنیم، پیدا نکردیم. “هیچ توضیحی برای هیچ یک از اینها وجود ندارد.”

همچنین فعالیت های جنایتکارانه ای در اطراف برخی از حوادث رخ داد – مانند حضور دلالان اسلحه. اما زمانی که مقامات اطلاعاتی این سرنخ ها را تعقیب کردند – با بررسی گذشته جنایتکاران، خانواده ها و سفرهای آنها – هیچ ارتباطی با حوادث مرموز بهداشتی پیدا نکردند.

آنها گفتند که مقامات حتی فرازمینی ها را به عنوان یک علت در نظر گرفتند، اما هیچ ارتباطی پیدا نکردند.

مقامات گفتند که شواهد علیه دخالت خارجی، از جمله استناد به «گیج» در این موضوع در میان دشمنان کلیدی، حکایت دارد.

آنها توضیح دادند که در مجموع، مقامات شواهدی برای تأیید یکی از فرضیات دریافتی خود مبنی بر اینکه یک یا چند بازیگر دولتی باعث این حوادث شده اند، پیدا نکردند.

مقامات گفتند که هیچ چیزی نشان نمی دهد که این حوادث نتیجه یک حمله خودی بوده است. مقامات در مورد اینکه آیا ایالات متحده سلاحی دارد که می تواند باعث این حوادث شود، بحث نمی کنند.

این یافته‌ها همچنین به دنبال گزارشی از گروهی از کارشناسان در سال گذشته – از جمله دانشمندان داخل و خارج از دولت – است که دریافته بود که “انرژی الکترومغناطیسی پالسی” ساطع شده از یک منبع خارجی می‌تواند “به طور قابل قبولی” باعث این حوادث مرموز شده باشد. در حالی که آخرین ارزیابی اطلاعاتی این احتمال را به طور کامل به حساب نمی آورد، به نظر می رسد با این نتیجه گیری که هیچ دشمن ایالات متحده سلاح یا مکانیسم قابل قبولی را که برای تحقق آن مورد نیاز است، در آن تردید ایجاد می کند.

مقامات آمریکایی گفتند که یکی از درس‌هایی که از این تحقیقات آموخته شد این بود که دولت ایالات متحده باید کار بهتری را انجام دهد و از سلامت و ایمنی نیروی کار مراقبت کند.

در سال گذشته، سیا و وزارت امور خارجه شروع به پرداخت غرامت به قربانیانی کردند که علائم آنها حداقل به یک سال کمک پزشکی نیاز داشت. مقامات گفتند که تلاش‌های جبران خسارت «جدایی و متمایز» از ارزیابی اطلاعاتی است و به اجرا درخواهد آمد.

پس از انتشار این ارزیابی، مقامات دولتی به صراحت اعلام کردند که حمایت ها ادامه خواهد داشت.

“ما همچنان می خواهیم مراقب باشیم که همکارانمان که این حوادث را گزارش می کنند با احترام و دلسوزی رفتار شوند، به مراقبت های پزشکی دسترسی به موقع دریافت کنند و به پردازش پرداخت های قانون هاوانا بر اساس معیارهای واجد شرایط بودن که در این مقاله آمده است ادامه خواهیم داد. ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: قانون.

با این حال، آینده تحقیقات دولت ایالات متحده در مورد این حوادث کمی مبهم است.

مقامات به طور قطعی نمی گویند که آیا گروه ویژه جامعه اطلاعاتی که به این تلاش اختصاص داده شده است، فعال خواهد بود یا خیر، اما هاینز گفت که این کار “خواهد بود و باید ادامه یابد.” پنتاگون همچنین تیمی از کارشناسان دارد که به بررسی این موضوع ادامه می دهند.

این داستان با اطلاعات تکمیلی به روز شده است.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت

تماس با ما