جروم پاول، رئیس فدرال رزرو چه گفت این هفته، و چرا مهم است

جروم اچ پاول، رئیس فدرال رزرو، این هفته از شهادت خود در برابر قانونگذاران استفاده کرد تا مسیر تهاجمی تری را برای سیاست پولی آمریکا ترسیم کند، زیرا بانک مرکزی تلاش می کند با تورم سرسختانه مبارزه کند.

آقای. پاول، که در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در روز چهارشنبه و کمیته بانکی سنا در روز سه شنبه سخنرانی کرد، توضیح داد که اقتصاد انعطاف پذیرتر بوده است – و تورم قدرت ماندگاری بیشتری از حد انتظار نشان داده است.

او نشان داد که او و همکارانش آماده هستند تا با افزایش نرخ‌ها پاسخ دهند و در صورت نیاز سریع‌تر این کار را انجام دهند، اگرچه او روز چهارشنبه تاکید کرد که هیچ تصمیمی قبل از جلسه بانک مرکزی در 22 مارس اتخاذ نشده است. پاول تصریح کرد که حرکت بعدی به مجموعه ای از داده های بازار کار و تورم بستگی دارد که قرار است در هفته آینده منتشر شوند.

سهام در ابتدا سقوط کردند و شاخص رکود رایج در روز سه‌شنبه قرمز شد، زیرا سرمایه‌گذاران انتظارات خود را برای افزایش نرخ‌های فدرال رزرو در سال 2023 افزایش دادند و به طور فزاینده‌ای روی حرکت بزرگ‌تر در ماه مارس شرط‌بندی کردند. اما آنها در روز چهارشنبه بهبود یافتند و S&P 500 روز را اندکی افزایش داد.

در اینجا نکات کلیدی است که در طول شهادت دو روزه آشکار شد.

آقای. پاول بسیاری از سرمایه گذاران را شگفت زده کرد که او پیشنهاد کرد که سرعت افزایش نرخ می تواند دوباره افزایش یابد.

او گفت: «اگر مجموع داده‌ها نشان دهد که انقباضات سریع‌تر ضروری است، ما آماده خواهیم بود تا سرعت افزایش نرخ‌ها را افزایش دهیم. پاول به قانونگذاران در هر دو مجلس گفت. او روز چهارشنبه مراقب بود تا تاکید کند که “هیچ تصمیمی در این مورد گرفته نشده است.”

در حالی که آقای پاول از وعده دادن هر چیزی اجتناب کرد، نظرات او حاکی از آن بود که فدرال رزرو می تواند در ماه مارس نرخ بهره را تا نیم واحد افزایش دهد، اگر گزارش های داده در روزهای آتی داغ باقی بماند – که به معنای برگشت است.

در سال گذشته، فدرال رزرو چهار حرکت سه چهارم واحدی در نرخ بهره انجام داد. سپس در ماه دسامبر به نیم واحد و در فوریه به یک چهارم واحد افزایش سنتی کاهش یافت. چندین مقام در هفته‌های اخیر گفته‌اند که اکنون بیشتر بر روی نقطه اوج نرخ سیاست‌شان تمرکز کرده‌اند تا اینکه چقدر سریع به آن می‌رسد.

این واقعیت که یک حرکت بزرگ‌تر دوباره روی میز است، نشان می‌دهد که گزارش‌های اخیر – که نشان می‌دهند تورم سرسخت‌تر است و حرکت اقتصادی قوی‌تر از آنچه قبلاً تصور می‌شد – چقدر سیاست‌گذاران را ناآرام و سردرگم کرده است. آنها اکنون در حال تلاش برای باز نگه داشتن گزینه های خود هستند زیرا منتظر داده های اضافی هستند که می تواند وضوح بیشتری ارائه دهد.

و تمرکز زیادی بر دو گزارش مهم اقتصادی پیش از نشست فدرال رزرو در 22 مارس دارد: گزارش اشتغال در روز جمعه و ارقام جدید تورم در روز سه شنبه.

او گفت: «آخرین داده‌های اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار آمده است، که نشان می‌دهد سطح نهایی نرخ‌های بهره احتمالاً بالاتر از پیش‌بینی‌های قبلی خواهد بود». پاول در هر دو روز شهادت به قانونگذاران گفت.

با توجه به داده‌های قوی اخیر، چنین هشداری – که نرخ‌ها بالاتر از محدوده 5 تا 5.25 درصدی مورد انتظار در آخرین پیش‌بینی‌های فدرال رزرو در دسامبر افزایش خواهند یافت- تا حد زیادی مورد انتظار بود.

تداوم انعطاف‌پذیری دستور العملی برای واکنش تهاجمی فدرال رزرو است، زیرا بانک‌های مرکزی معتقدند که باید اقتصاد را کاهش دهند تا تورم را کاهش دهند. سرمایه گذاران به طور فزاینده ای انتظار دارند که نرخ بهره در سال جاری به بالاتر از 5.5 درصد برسد، و حتی در یک شانس کوچک به بالای 6.25 درصد نیز فکر کرده اند.

چند تن از قانونگذاران آقای را تحت فشار قرار دادند. پاول این هفته تا زمانی که صحبت از سیاست مبارزه با تورم فدرال رزرو به میان می آید، بخش آرام را با صدای بلند بگوید. نرخ بهره با کند کردن اقتصاد، از جمله بازار کار، کار می کند. این رشد دستمزد را کند می کند و فدرال رزرو پیش بینی می کند که این اقدامات باعث افزایش بیکاری خواهد شد.

غرفه آقای پاول از گفتن اینکه فدرال رزرو می خواهد بیکاری بیشتر را مهندسی کند خودداری کرد. او تاکید کرد که این چرخه تجاری بسیار متفاوت از چرخه های قبلی است – همه گیر همه چیز را به هم ریخته است – و ممکن است بازار کار بتواند به طور قابل توجهی کند شود بدون اینکه منجر به اخراج گسترده شود.

در یک مبادله آزمایشی غیر مشخص در روز سه شنبه با سناتور الیزابت وارن، دموکرات ماساچوست، آقای. پاول همچنین استدلال کرد که اگر فدرال رزرو نتواند تورم را کنترل کند، برای کارگران شاغل بدتر خواهد بود.

او گفت: «تورم بسیار بالاست و این به زحمت‌کشان این ملت آسیب می‌زند. ما تنها اقداماتی را انجام می دهیم که باید تورم را کاهش دهیم.»

آقای. همچنین از پاول خواسته شد تا در مورد بحث آتی در مورد افزایش سقف بدهی کشور – بحثی که هم در مورد سیاست فدرال رزرو و هم در اقتصاد مطرح است، اظهار نظر کند.

دولت فدرال که در ژانویه به سقف بدهی فنی خود رسید. 19 و برای ادامه پرداخت قبوض خود از مانورهای حسابداری استفاده می کند، انتظار می رود تا تابستان امسال این اقدامات تکمیل شود. در آن مرحله، کنگره باید محدودیت بدهی را تعلیق یا افزایش دهد تا از نکول جلوگیری کند. تا کنون، جمهوری خواهان اصرار دارند که محدودیت بدهی را افزایش نخواهند داد مگر اینکه پرزیدنت بایدن هزینه های خود را کاهش دهد، که رئیس جمهور گفته است که انجام نخواهد داد.

تحلیلگران هشدار می دهند که تهدید صرف اینکه ایالات متحده ممکن است به توافقی نرسد که به آن اجازه دهد بدهی های خود را ادامه دهد، بازارها را متلاطم خواهد کرد.

ممکن است ادامه افزایش نرخ بهره در یک فاجعه مالی برای فدرال رزرو دشوار باشد، بنابراین می تواند به طور موقت تلاش های کشور برای مبارزه با تورم را از مسیر خارج کند. و می‌تواند پیامدهای طولانی‌مدت شدیدتری داشته باشد و به طور بالقوه به اعتبار و سلامت آمریکا لطمه بزند.

«افزایش سقف بدهی کنگره واقعاً تنها راه حل است. هیچ خرگوش کلاهی نیست که در این مورد بیرون کشیده شود. پاول روز چهارشنبه گفت. هیچ کس نباید تصور کند که فدرال رزرو می تواند از اقتصاد در برابر عدم پرداخت صورت حساب های دولت محافظت کند، چه رسد به نکول بدهی یا چیزی از این قبیل.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما