جف شل، مدیر عامل NBCUniversal، پس از پرس و جو از سمت خود کناره گیری کرد

خروج خیره کننده آقای. شل، 57 ساله، پس از نزدیک به دو دهه رشد در Comcast، یک چهره ناگهانی برای او رقم می زند. آقای. شل به‌طور پیوسته در شرکت کابلی که به غول رسانه‌ای تبدیل شده بود، ترقی کرده بود و در سال 2020 پس از کناره‌گیری سلفش، استیو برک، مدیر اجرایی NBCUniversal شد.

قبل از اینکه مدیر ارشد اجرایی شود، آقای. شل تعدادی نقش برجسته در بخش رسانه ای داشت. در سال 2013، او به عنوان رهبری استودیوی فیلمسازی یونیورسال انتخاب شد، که Comcast اخیراً در یک قرارداد بزرگ با جنرال الکتریک خریداری کرده بود. او جانشین ران مایر، مدیر قدیمی یونیورسال شد که در سال 2020 پس از اینکه گفت قربانی یک تلاش شده است، شرکت را ترک کرد. برای “اخاذی” از او که مربوط به روابط خارج از ازدواج گذشته بود.

در آقای کاوانا، 57 ساله، آقای. رابرتز از زمانی که در سال 2015 به شرکت ملحق شد، به یک فرد مورد اعتماد نزدیک که سهامش در Comcast افزایش یافته است، روی آورده است. کاوانا به عنوان رئیس Comcast منصوب شد – سومین فردی که در تاریخ شرکت این سمت را به دست آورد – و در داخل به طور گسترده به عنوان محتمل ترین نامزد داخلی برای جانشینی آقای Comcast شناخته می شود. رابرتز به عنوان مدیر اجرایی

حتی قبل از خروج ناگهانی خود در روز یکشنبه، آقای. وضعیت شل به عنوان مدیر اجرایی NBCUniversal در برخی مواقع نامشخص بود. سال گذشته، Comcast درباره ترکیب NBCUniversal با Electronic Arts صحبت کرد، قراردادی که می‌توانست منجر به نقش جدیدی برای Mr. به گفته دو نفر از آشنایان با مذاکرات، شل در Comcast. در نهایت، آن معامله هرگز به نتیجه نرسید و آقای. شل به عنوان رئیس بخش رسانه باقی ماند.

Peacock، سرویس استریم NBCUniversal، در ماه‌های اخیر شتاب زیادی داشته است، اما در مقایسه با همتایان خود کوچک است. Peacock بیش از 20 میلیون مشترک پولی دارد که به طور قابل توجهی کمتر از Netflix (232 میلیون) یا Warner Bros. پیشنهادات دیسکاوری از HBO Max و Discovery+ (96 میلیون). برخی از کسب و کارهای پخش جریانی شرکت های رسانه ای بزرگ هنوز هم ضرر می کنند و Peacock نیز از این قاعده مستثنی نیست. سال گذشته حدود 2.5 میلیارد دلار ضرر کرد و پیش بینی می شود امسال 3 میلیارد دلار دیگر از دست بدهد.

NBCUniversal همچنین مالک بسیاری از شبکه‌های کابلی از جمله Bravo، E!، MSNBC و USA است که با کاهش بینندگان سنتی تلویزیون مواجه هستند. NBC، شبکه پخش آن نیز بینندگان خود را به خاطر برنامه های پربیننده خود از دست داده است.

در حالی که یونیورسال پیکچرز بزرگترین استودیوی فیلم در هالیوود نیست، بسیار موفق بوده است. نکات برجسته سال 2022 شامل «دنیای ژوراسیک: سلطه» و «مینیون ها: ظهور گرو» بود. امسال با «برادران سوپر ماریو. فیلم» که تنها پس از سه تعطیلات آخر هفته در سینماها به فروش جهانی بلیت 900 میلیون دلاری خود پایان داد و آن را به پردرآمدترین فیلم انیمیشن این کمپانی در تاریخ خود تبدیل کرد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما