جوجه ریزی لاک پشت های طاووس برمه ای کمیاب را تماشا کنید

معجزات کوچکی از گل و لای اطراف بزرگترین دریاچه میانمار بیرون می‌آیند: لاک‌پشت‌های پوسته نرم طاووس برمه‌ای که تازه از تخم‌هایشان بیرون آمده‌اند. شاید برای اولین بار، انسان ها آنجا بودند تا شاهد تولد این موجودات کمیاب باشند.

این جوجه ها – پنکیک های کوچک روی پاهای به طرز شگفت انگیزی سریع – در این ماه از سوراخی در زمین بیرون آمدند و شروع به خزیدن برای زندگی جدید در دریاچه Indawgyi کردند. گام‌های اولیه آن‌ها توسط U Nyein Chan و U Yae Aung، اعضای محلی سازمان خیریه حیات‌وحش بین‌المللی Fauna & Flora به تصویر کشیده شد.

لاک پشت ها توسط آقای رهگیری شدند. نین چان، افسر ارشد پروژه؛ آقای. Yae Aung، دستیار پروژه؛ و سایر همکارانی که آنها را وزن، اندازه گیری و رها کردند.

فردریک جانزن، استاد زیست شناسی در دانشگاه ایالتی میشیگان که در لاک‌پشت‌های پوسته نرم تخصص دارد، اما در این پروژه دخالتی ندارد، گفت: این کشف “بسیار هیجان‌انگیز” است.

لاک پشت ها که Nilssonia formosa نیز نامیده می شوند، به شدت در خطر انقراض هستند و فقط در میانمار یافت می شوند. نام رایج آنها از لکه های سیاه و نارنجی روی پوسته آنها می آید که یادآور پرهای طاووس است. دانشمندان اطلاعات کمی در مورد حیوانات دارند.

U Zau Lunn، مدیر برنامه Fauna & Flora در میانمار، گفت: “هیچ کس مطالعات مناسبی انجام نداده است.” تیم او سال گذشته کار بر روی حفاظت از لاک پشت طاووس برمه ای را آغاز کرد. آقای. زائو لون گفت که او و کارکنانش از اینکه به این زودی تخم‌ها و جوجه‌های جوجه‌آوری پیدا کرده‌اند، “بسیار خرسند” هستند.

او این موفقیت اولیه را مدیون همکاری نزدیک با ساکنان روستاهای اطراف دریاچه Indawgyi می‌داند، یک اکوسیستم مهم جهانی که زیستگاهی برای پرندگان مهاجر در معرض تهدید نیز فراهم می‌کند. این دریاچه و تالاب های اطراف آن در سال 2017 به عنوان ذخیره گاه زیست کره یونسکو تعیین شدند. اخیراً، جانوران و گیاهان به مردم ساکن در ساحل دریاچه پول دادند تا تیمی از “نگهبانان لاک پشت” تشکیل دهند و برای محافظت از مکان های لانه سازی در منطقه گشت زنی کنند.

در اکتبر گذشته، اعضای جامعه و حافظان محیط زیست پنج لانه لاک پشت را با حدود 20 تخم شناسایی کردند و آنها را حصار کشیدند، اما تا زمانی که نوزادان در ژوئن شروع به جوجه ریزی کردند، گونه های ساکنان این تخم ها را نمی شناختند. اکنون که آنها به عنوان لاک پشت های طاووس برمه ای شناخته شده اند، می توان تحقیقات بیشتری را آغاز کرد. این که تخم‌ها به مدت 9 ماه انکوبه شده‌اند در حال حاضر یک یافته غیرعادی است. زائو لون گفت. تخم‌های دیگر گونه‌های لاک‌پشت، حتی در جنس Nilssonia، تنها پس از دو یا سه ماه از تخم خارج می‌شوند.

استیون پلات، هرپتولوژیست از انجمن حفاظت از حیات وحش، که یکی از معدود دانشمندانی است که در مورد لاک پشت طاووس برمه ای تحقیق کرده است، می گوید: «وقتی در حال انجام کارهای حفاظتی هستید، باید چیزی در مورد تاریخچه زندگی اولیه ارگانیسم بدانید. . .

دکتر گفت: فقط یافتن و توصیف مکان‌های لانه‌سازی برای علم و حفاظت ارزشمند است. پلات، که در این پروژه دخالتی ندارد. “اینها همه تکه هایی از پازل هستند که ما به آرامی در حال جمع آوری آنها هستیم. متأسفانه، ما زمان زیادی نداریم، زیرا این گونه‌ها با این سرعت در حال کاهش هستند.»

نگهبانان لاک پشت دریاچه Indawgyi از این تخم ها محافظت کردند، اما تهدیداتی برای این گونه وجود دارد، از جمله از دست دادن زیستگاه، آلودگی، تغییرات آب و هوایی، صید تصادفی توسط ماهیگیران، و شکار برای امرار معاش یا تجارت بین المللی حیات وحش. بر اساس فهرست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت، حدود 40 درصد از همه گونه های لاک پشت و لاک پشت در معرض تهدید هستند. تعداد کل لاک پشت های طاووس برمه ای ناشناخته است، اما دانشمندان گمان می کنند که جمعیت آنها ممکن است حداقل 80 درصد در طول 90 سال گذشته کاهش یافته باشد.

در حالی که لاک‌پشت‌های بالغ عمدتاً در برابر شکارچیان آسیب‌ناپذیر هستند، تعداد کمی از لاک‌پشت‌ها از مراحل تخم‌گذاری و جوجه‌آوری تا بزرگسالی زنده می‌مانند. پلات گفت. این باعث می شود این نوزادان لاک پشت طاووس برمه ای با ارزش تر شوند.

دکتر. جانزن، از دانشگاه ایالتی میشیگان، نگهبانان لاک پشت را تشویق کرد. وی گفت: این ثمره زحمات آنهاست. همکاری محلی چیزی است که باعث موفقیت و ماندگاری تلاش‌های حفاظتی می‌شود. جانزن گفت. اگر مردم در آن سهم، شادی، اشتیاق داشته باشند، آن را پایدار خواهد کرد.»

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما