حمله تروریستی Poonch هشدارهای بالا در سراسر جامو و کشمیر، عملیات جستجوی گسترده در حال انجام است اخبار هند

پس از حمله تروریستی پونچ، هشدار بالا در سراسر جامو و کشمیر به صدا درآمده است. از نیروها خواسته شده است که هیچ حرکت شلی انجام ندهند و در حالت آماده باش باشند. به غیر از خط کنترل (LOC) و مرزهای بین‌المللی در جامو، هشدار بالا نیز در بخش‌های شوپیان کشمیر جنوبی و همچنین بخش‌های کوپوارا و اوری در شمال کشمیر به صدا درآمده است تا تروریست‌ها نتوانند به عقب نفوذ کنند. منابعی در ارتش به زی نیوز گفتند که این حمله تروریستی مانند یک اقدام BAT بود و به نظر می رسد تروریست ها از آن سوی مرز نفوذ کرده اند. BAT تیم اقدام مرزی پاکستان است که حملات برون مرزی را انجام می دهد.

آنها گفتند که در گذشته دو حمله به ارتش و غیرنظامیان به همین صورت در بخش های راجوری و پونچ انجام شده است. در همین حال، نیروهای امنیتی عملیات های گسترده ای را در حصار و جستجو (CASOs) در روستاهای مختلف زیربخش مندار راه اندازی کرده اند که افسران ارشد ارتش و پلیس در محل حضور دارند. استقرار شدید نیروها انجام شده است و بسیاری از روستاها از جمله باتا دوریان، جنگل نار، سانجیوته و کوتان محاصره شده اند و جستجوهای شدید در حال انجام است. گشت زنی در سراسر IB و LOC افزایش یافته است.

پس از حمله تروریستی، تردد انواع وسایل نقلیه در بزرگراه ملی بین بهمبر گالی و باتا دوریان متوقف شده است. پلیس J&K در منطقه پونچ گفت که در پی وقوع یک حادثه در Bhata Dhurian، تردد از جاده BG به سورانکوته متوقف خواهد شد. پلیس گفت: “به همه مسافران توصیه می شود مسیرهای جایگزینی را انتخاب کنند که شامل BG Mendhar JWG یا Mendar KG Poonch می شود.”

به گفته منابع، تروریست‌ها در هنگام کمین خودرو را متوقف کردند و سپس نارنجک‌هایی را پرتاب کردند و سایرین از نارنجک‌های کالیبره شده به سمت مخزن سوخت آن استفاده کردند که باعث آتش‌سوزی شدید در خودرو شد که به‌دلیل آن سربازان نتوانستند به موقع عکس‌العمل نشان دهند. این نوع شیوه عملیات حمله برای جامو و کشمیر جدید است و قبلاً در شمال شرق دیده شده بود.

همچنین بخوانید: ارتش حمله تروریستی را در J&K’s Poonch تایید کرد، 5 سرباز کشته شدند. وزیر دفاع اعلام کرد

گروه تروریستی کمتر شناخته شده PAFF (جبهه ضد چهره مردمی) در شبکه های اجتماعی مسئولیت آن را بر عهده گرفته است. هدف از این حمله خنثی کردن نشست آتی گروه 20 در کشمیر است. پیش از این، یک دفاع PRO گفت: «حدود ساعت 3 بعد از ظهر روز پنجشنبه، یک خودروی ارتش که بین بهمبر گالی و پونچ در بخش راجوری در حال حرکت بود، با سوء استفاده از باران شدید و دید کم در منطقه، توسط تروریست‌های ناشناس هدف گلوله قرار گرفت. این خودرو به دلیل استفاده احتمالی از نارنجک توسط تروریست ها آتش گرفت. در این حادثه 5 نفر از نیروهای یگان تفنگ رشتیا مستقر در عملیات ضد تروریستی در این منطقه متاسفانه جان خود را از دست دادند. یک سرباز دیگر که به شدت مجروح شده بود بلافاصله به بیمارستان ارتش در راجوری منتقل شد و تحت مداوا است. عملیات برای شناسایی عاملان این جنایت ادامه دارد.»

این حمله در زمانی رخ داد که کشمیر قرار است میزبان نشست های گروه 20 در سرینگر باشد. همچنین برای نیروهای مسلح شوکه کننده است زیرا نیروها آماده هستند تا ترتیبات امنیتی کاملی را برای این رویداد انجام دهند. هفته گذشته، آمیت شاه، وزیر کشور اتحادیه، نشستی در سطح بالا برای بررسی وضعیت امنیتی جامو و کشمیر در پی نشست های گروه 20 برگزار کرد.

در همین حال، وزیر دفاع راجنات سینگ با قلب های شجاع ابراز همدردی کرد. «از تراژدی در ناحیه پونچ (J&K)، جایی که ارتش هند سربازان شجاع خود را پس از آتش گرفتن یک کامیون از دست داده اند، ناراحتیم. وزیر دفاع در توییتی نوشت: در این ساعت غم انگیز، فکر من با خانواده های داغدار است. ستوان فرماندار جامو و کشمیر Manoj Sinha نیز از تلفات جانی ابراز ناراحتی کرد. عمر عبدالله، وزیر پیشین و محبوبه مفتی این حمله را محکوم کرده اند.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما