خانواده سلطنتی اردن با یک خانواده سعودی ازدواج می کنند که با MBS ارتباط دارندCNN

وارث تاج و تخت اردن روز پنجشنبه با یکی از خانواده های تجاری برجسته عربستان سعودی در مراسمی پر زرق و برق با حضور اعضای سلطنتی بین المللی و سران کشورها ازدواج کرد.

از شاهزاده بریتانیا و شاهزاده ولز گرفته تا جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده، نزدیک به 140 مهمان وارد کاخ زهران در امان پایتخت اردن شدند تا شاهد ازدواج ولیعهد 28 ساله حسین بن عبدالله دوم و نامزدش راجوا السیف باشند.

السیف، معمار 29 ساله سعودی و فارغ التحصیل دانشگاه سیراکیوز در نیویورک، به عنوان اعلیحضرت ولیعهد اردن شناخته می شود و زمانی که ولیعهد به سلطنت برسد، عنوان وی به ملکه راجوا تغییر خواهد کرد.

این عروس از طریق مادرش که از خانواده سرشناس السدیری است، با ولیعهد و حاکم واقعی عربستان سعودی، محمد بن سلمان (MBS) رابطه دارد.

ولیعهد اردن حسین و راجوا السیف روز پنجشنبه در مراسم عروسی در امان، اردن نشسته اند.

بر اساس گزارش رسانه های سعودی، ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی یکی از موسوم به «هفت سدیری»، هفت برادر کامل متولد شده از ملک عبدالعزیز و حسین بنت احمد السدیر است.

این مراسم در ساعت 9 صبح (ET)، زمانی که پادشاه و ملکه اردن شروع به پذیرایی از مهمانان در کاخ زهران کردند، آغاز شد. نیروهای مسلح اردن هنگام ورود شرکت کنندگان برای خوشامدگویی و تبریک به خانواده سلطنتی موسیقی پخش کردند.

این مراسم سپس به آلاچیق در باغ قصر منتقل شد، جایی که زوج و پدرانشان در مراسمی اسلامی به نام «کتب الکتاب» قرارداد ازدواج را امضا کردند و حلقه‌ها را رد و بدل کردند.

ولیعهد الحسین بن عبدالله دوم اردن و خانم رجوا السیف.

در خارج از کاخ، جمعیت شادی‌بخش در حالی که منتظر کاروان حامل تازه عروسان در مسیری شش مایلی در سراسر پایتخت بودند، به تشویق و تکان دادن پرچم پرداختند. خیابان ها برای روزها با عکس های این زوج و پرچم اردن مزین شده بود.

هم اردن و هم عربستان سعودی از قوی ترین متحدان واشنگتن در خاورمیانه هستند. اردن متولی اماکن مقدس مسلمانان و مسیحیان در اورشلیم است و با فلسطینی ها و اسرائیلی ها رابطه دارد. روابط ریاض با ایالات متحده، به عنوان یک نیروگاه نفتی جهانی، اخیراً تیره شده است، یعنی بر سر سیاست های نفتی پادشاهی و روابط آن با روسیه.

روابط عربستان سعودی و اردن اخیرا پس از سال ها تنش از بین رفته است. در جریان سفر سال گذشته به اردن، ام بی اس به نقل از رسانه های سعودی گفته بود که او مایل به “تقویت روابط است. [with Jordan] به یک مرحله جدید.”

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما