دبیرکل سازمان ملل متحد از تصمیم مالی برای اخراج یک مقام ارشد حقوق بشر «عمیقاً متأسف است».

دولت انتقالی مالی روز یکشنبه این اعلامیه را صادر کرده بود و در واقع مدیر بخش حقوق بشر ماموریت ثبات سازمان ملل در مالی (MINUSMA) را که نماینده ارشد دفتر حقوق بشر سازمان ملل است از اقامت در این کشور منع کرد. (OHCHR) وجود دارد.

نیاز حیاتی به حمایت از حقوق

در زمینه انتقال سیاسی به سمت بازگشت به نظم قانون اساسی در مالی، دبیرکل سازمان ملل بر نیاز حیاتی مقامات مالی برای حمایت از حقوق بشر، از جمله به ویژه آزادی بیان، که برای عملکرد یک جامعه دموکراتیک حیاتی است، تاکید کرد. .

او اعتماد کامل به MINUSMA و تعهد و حرفه ای بودن پرسنل آن برای اجرای مأموریت ماموریت برای حمایت از مالی و مردم آن، از جمله در ارتقا و حمایت از حقوق بشر ابراز کرد.

نامگذاری در سازمان ملل اعمال نمی شود

وی با تاکید بر دکترین پرسونا غیر گراتا، خاطرنشان کرد که این دکترین برای کارکنان سازمان ملل قابل اجرا نیست. این دکترین همچنین با چارچوب قانونی قابل اعمال برای سازمان ملل متحد، از جمله در رابطه با تعهدات تحت منشور سازمان ملل متحد و تعهدات مربوط به امتیازات و مصونیت های کارکنان آن، مغایر است.

مالی با ورود به یازدهمین سال بحران امنیتی مزمن، با بی ثباتی، خشونت و گسترش افراط گرایان و گروه های مسلح مواجه است. همچنین نگرانی‌ها در مورد فعالیت‌های گروه واگنر در این کشور که یک پیمانکار نظامی خصوصی مستقر در روسیه است، وجود دارد.

اواخر ماه گذشته، کارشناسان مستقل حقوق منصوب شده از سوی سازمان ملل از مقامات مالی خواستند تا تحقیقاتی را درباره اعدام دسته جمعی غیرنظامیان در سال 2022، که گفته می شود توسط نیروهای دولتی و پیمانکار نظامی انجام شده، آغاز کنند.

MINUSMA در سال 2013 به دنبال ناامنی در شمال و یک کودتای نظامی نافرجام توسط شورشیان اسلام‌گرا که هنوز در بسیاری از شمال و مرکز کشور تسلط دارند، تأسیس شد.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما