دفتر حقوق بشر سازمان ملل از اعدام ها در سنگاپور “تأسف” می کند

لیز تروسل، سخنگوی OHCHR در بیانیه ای گفت: «ما از اعدام امروز دو مرد در سنگاپور ابراز تأسف می کنیم و از اجرای برنامه ریزی شده دو مرد دیگر در 5 اوت به شدت نگران هستیم.

جرایم مواد مخدر

این دو زندانی، یک مالزیایی و یک سنگاپوری پس از محکومیت در ماه می 2015 به اتهام قاچاق مواد مخدر به دار آویخته شدند و درخواست تجدیدنظر آنها رد شد.

در همین حال، عبدالرحیم بن شاپی و اونگ سیو پینگ، دو مرد دیگر در سال 2018 به اتهام حمل مواد مخدر به منظور قاچاق محکوم شدند.

با وجود درخواست تجدیدنظر برای احکام، انتظار می رود هر دو در روز جمعه 5 آگوست اعدام شوند.

اقلیت ها به طور نامتناسبی محکوم شدند

اعدام ناظری بن لاجیم، ملیت سنگاپوری مالایی در هفته گذشته، نگرانی های جدی را در مورد ماهیت تبعیض آمیز احکام اعدام در سنگاپور برانگیخت.

وی به دلیل قاچاق 33 گرم دیامورفین که بیشتر برای استفاده شخصی در اختیار داشت دستگیر شد.

کارشناسان مستقل سازمان ملل مشاهده کردند که تعداد نامتناسبی از کسانی که به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند، اقلیت‌هایی بودند که تمایل داشتند از پس‌زمینه‌های اقتصادی محروم باشند. لاجیم بیشتر در معرض محکومیت اعدام است.

“توقف” اعدام های برنامه ریزی شده

در هر بیانیه ای، خانم تروسل از مقامات سنگاپور خواست تا «همه اعدام‌های برنامه‌ریزی‌شده، از جمله اعدام‌های عبدالرحیم بن شاپیعی و اونگ سیو پینگ را متوقف کنند.

وی همچنین از دولت خواست که “به استفاده از احکام اعدام اجباری برای جرایم مواد مخدر پایان دهد، تمام احکام اعدام را به مجازات حبس تبدیل کند و فوراً تمام اعدام ها را با هدف لغو مجازات اعدام متوقف کند.”

شورای حقوق بشر تأکید می کند که مجازات اعدام «با حق حیات» و حق عاری بودن از شکنجه یا رفتار یا مجازات ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز ناسازگار است.

تا به امروز، بیش از 170 کشور در قانون یا در عمل، مجازات اعدام را لغو یا تعلیق کرده‌اند و سازمان ملل متحد از سنگاپور می‌خواهد که راه آنها را دنبال کند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما