دیزل ژنراتور قیمت نحوه انتخاب مشخصات فنی گازوئیلی

دوباره، درست مانند یک ماشین یا کامیون، موتور دیزل برای شروع به کار به یک موتور الکتریکی کوچک متکی است. این موتور برقی توسط یک باتری تغذیه می شود که توسط یک شارژر جداگانه یا خود خروجی ژنراتور شارژ می شود. فارادی در اوایل دهه 1830 فرآیند “القای الکترومغناطیسی” را کشف کرد (یا حداقل توصیف کرد).

دیزل ژنراتور

شارژ باتری توسط دیزل ژنراتور می‌بایست با دقت بسیار بالا و متناسب با ولتاژ آن صورت پذیرد. دود اگزوز ساطع شده از یک دیزل ژنراتور حاوی مواد بسیار سمی است و باید به درستی مدیریت شود.

خرید دیزل ژنراتور برای تمامی تاسیسات صنعتی در ایران و جهان از واجبات می باشد. “خرید دیزل ژنراتور” باعث می شود تا در مصرف سوخت، کنترل خروجی برق و هزینه های خود صرفه جویی کنید. برای داشتن بهترین انتخاب را در خرید دیزل ژنراتور دست دوم (استوک) یا نو داشته باشید، قبل از انتخاب این نکات را در نظر بگیرید و یا از مشاوره رایگان خرید ژنراتورهای دیزلی دشت نور استفاده کنید.

از همین رو تیم برق افشان در این مقاله قصد دارد به شما نکات لازم و تمامی مواردی که باید بدانید را ارائه دهد. حال اگر منافذ فیلتر گرفته شوند، جریان عبور سوخت از آنها به سختی صورت می‌گیرد این عمل باعث افزایش فشار (از جانب پمپ اولیه) در قسمت خروجی سوخت می‌شود. در اثر افزایش فشار بیش از حد معمول، سوپاپ به فشار فنر کلید الکتریکی غلبه کرده و جریان الکتریکی را برقرار می‌سازد.

تفاوت موتور و ژنراتور ارائه شده در اینجا به صورت جدولی برای درک و وضوح بهتر است. هر موتوری نیاز به روغن کاری دارد و این کار توسط یک پمپ روغن و مخزن متصل به خود موتور انجام می شود.

مکانیسم زیر برای هر یک از مولفه ها نقش موثری در روند تنظیم ولتاژ دارد. این مسئله می‌تواند با سلب موتور و دوباره نفوذ کردن در سوراخ‌های سیلندر، لغو کردن‌ها، تمیز کردن و دکک کردن اتاقک‌های احتراق، نازل‌های تزریق‌کننده سوخت و سوپاپ‌ها قابل درمان است. کربن سخت از احتراق ضعیف شکل می‌گیرد و بسیار خراشنده و ساینده است، سپس سبب افزایش مصرف سوخت می‌شود (دود آبی)، انتظار می‌رود که انسداد پیستون و فشار حفظ شود. به این روش شبکه‌های ملی بریتانیا با توان ۲ گیگا وات از نیروگاهی که بالاتر است و به همان سرعت دو دقیقه در برخی موارد به صورت موازی عمل می‌کند، تماس می‌گیرد.

سلام جناب آزادی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

این دستگاه ها مانند بسیاری از تجهیزات صنعتی می توانند دچار آسیب یا خرابی شوند. بنابراین لازم است با خرابی های رایج در این دستگاه به خوبی آشنایی داشته تا در صورت نیاز بتوان به سرعت به رفع مشکل پرداخت. در ادامه با مهم ترین و رایج ترین خرابی های دیزل ژنراتور آشنا می شویم.

سوخت باید یکی از موارد مهم برای هر شخصی باشد که ژنراتور خریداری می کند. گرچه قیمت گازوئیل ممکن است کمی بیشتر از سایر منابع سوخت باشد ، این ژنراتورها هنگام انجام کار یکسانی کمتر از ژنراتورهای گاز مصرف می کنند. در ابتدا فیلترهای روغن و سوخت باید در فواصل منظم تعویض شوند تا ژنراتور و اجزای آن بدون مشکل کار کنند.

این قطعات با یکدیگر به صورت اتوماتیک در ارتباط می باشند که منجر به حرکت نسبی بین میدان های مغناطیسی و الکتریکی و در نتیجه تولید برق می گردد. دیزل ژنراتورهای آماده به انجام کار اضطراری و نیروگاه‌های آبی به عنوان عملکرد ثانویه، استفاده گسترده‌ای برای محافظت از شبکه‌های ملی مختلف در هر زمان و به دلایل مختلف در آمریکا و انگلستان دارند. به‌طور مثال در انگلستان تعداد ۰٫۵ GWe از دیزل‌ها به‌طور منظم استفاده می‌شوند تا از شبکه ملی حمایت کنند که پیک بار آن ۶۰ GW است.

از این رو در اکثر موارد از منبع تغذیه که ولتاژ مستقیمی (DC) در حدود 12 تا 24 ولت را تولید می کند، برای راه اندازی موتور استفاده می شود. این منبع تغذیه می تواند خود موتور الکتریکی یا تعداد باتری باشد که این میزان ولتاژ را تامین می کند. موتور یکی از اجزای مهم در دیزل ژنراتورها محسوب می شود که
در بازه زمانی که عموماً توسط تولیدکنندگان این موتورها مشخص شده است،
نیاز به سرویس و تعویض برخی قطعات از جمله فیلترهای هوا و سوخت پیدا می کند.

ضایعات داخل سیلندر موتور از طریق منیفولد دود و به سیستم منبع اگزوز منتقل می شود سپس در فضا منتشر می شوند. صدا خفه کن معمولا بخشی از موتور نیست، اما یک وسیله برای کاهش سر و صدا به نیاز های مشتری است. گاز اگزوز از طریق توربو شارژر عبور می کند تا باعث چرخش آن در محل نصب شود. در صورت بروز هرگونه نشتی در سیستم اگزوز که معمولاً در نقطه اتصال، نقطه جوش ها و واشرها رخ می دهد؛ محل نشتی را پیدا کنید و بلافاصله توسط تکنسین های فنی آن را رفع کنید.

از این وضعیت می‌توان با انتخاب دقیق مجموعه ژنراتور مطابق با دستورالعمل چاپ شده سازندگان جلوگیری کرد.

برای استفاده از این کالا در زمینه تجاری، ممکن است نیاز به احداث و نصب یک مخزن سوخت خارجی در کنار این محصول باشد. کشتی ها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند ماشین های سنگین و نظامی و قطارها نیز از موتور دیزل نه فقط برای تامین برق توسط ژنراتور به حرکت درآمده توسط آنها روشنایی خود را بلکه نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده می کنند. قیمت دیزل ژنراتور های سبک در حد 10 کیلو ولت آمپر از حدود 15 میلیون تومان آغاز و برای مولد های نیروگاهی در حد 2.5 مگا وات تا حدود 5 میلیارد تومان برای هر دستگاه متغیر می باشد. برآورد اندازه مناسب دیزل ژنراتور ها برای جلوگیری از کم شدن بار یا کمبود توان بسیار مهم است.

قسمت تصفیه کننده این فیلترها از یک نوع کاغذ مخصوص ساخته شده است و برای افزایش سطح موثر فیلتراسیون، آن را به صورت چین دار ساخته و در داخل محفظه فلزی قرار داده اند. قطر منافذ کاغذ از ۲ تا ۱۵۰ میکرون بسته به نوع کاربری فیلتر متفاوت است. البته فیلتر ها در انواع دیگر مانند پنبه ای نمدی و یا پارچه ای نیز وجود دارند که امروز ساخت و استفاده از آنها بسیار کم می باشد. بخش معدن و استخراج مواد معدنی در سراسر جهان به شدت وابسته به قدرت موتور دیزل به بهره برداری از منابع طبیعی مانند شن، ماسه، فلزات گران بها، سنگ آهن، نفت، گاز و زغال سنگ است.

از مزیتهای بسیار خوب این نوع شارژر امکان اتصال طولانی مدت آنها به باتری می باشد بی آنکه به باتری آسیب برسد.

به همین دلیل از این دستگاه در مواقعی که دسترسی به برق شهری وجود ندارد یا در حین قطعی برق سراسری به وفور استفاده می شود تا دسترسی به انرژی برق از بین نرود و در امور اختلال ایجاد نشود. دیزل ژنراتور موتور سازان تبریز یکی از تولیدات عظیم کمپانی موتور سازان تبریز می باشد که با برخورداری از تجهیزات و امکانات درجه یک، به عنوان تامین کننده بخش بسیار بزرگی از واحدهای صنعتی فعالیت می کند. شرکت موتور سازان تبریز، تمامی فعالیت های خود را مبنی بر شرکت موتور سازی تراکتور سازان ایران در سال 1371 آغاز نمود.

این یک دستگاه مکانیکی
است که همزمان با منبع تغذیه، اتصال ژنراتور به بار را متوقف می کند.

موتورها می‌توانند با تمام طیف عصاره سوخت تجمیع شده کار کنند از گاز طبیعی، الکل، گازوئیل، گاز چوب تا روغن‌های سوخت از روغن دیزل تا سوخت‌های رسوبی. بدین ترتیب با معرفی به عنوان هوای مصرفی و با استفاده از مقدار کمی سوخت فسیلی برای احتراق معرفی می‌شوند. کشتی‌ها و بسیاری از وسایل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها نیز از دیزل ژنراتور، نه فقط برای تأمین برق روشنایی بلکه برای تأمین نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. به وسیله نیروی محرکه برقی می‌توان حرکت یکنواخت و قدرتمندتری علاوه بر استفاده مناسب تر از فضا داشت.

در بسیاری از مواقع دستگاه یوپی اس و دیزل ژنراتور نقش تکمیلی را برای یکدیگر بازی می کنند. دیزل ژنراتور ، قابل حمل یا ثابت می باشد ، در حالت کلی تمامی تجهیزات بالا بر روی سکو یا همان شاسی قرار می گیرد .

بازده  حرارتی نسبتا  زیاد است  سوخت به طور  مماسی به  سطح کروی پیستون پاشیده شده

همچنین می توان از آن برای صادرات برق به شبکه اصلی برای
پشتیبانی از شبکه استفاده کرد. ژنراتورها در این حالت اغلب برای آماده به کار حتی در
صورت قطع برق نیز استفاده می شوند.

در نظر گرفتن این پارامترها ما را به سوی انتخاب یک ژنراتور دیزلی هدایت می‌کند. ژنراتورهای ۵ مگاوات برای ایستگاه‌های کوچک تولید برق استفاده می‌شوند و برای این منظور می‌توان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد. ژنراتورهای بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه می‌گردد. صرف نظر از روش بهره برداری ، قابلیت اطمینان ، عملکرد و صرفه اقتصادی از مهمترین نیازهای بهره بردار هستند.

ما دوره‌های آموزشیِ عملی و کاربردی تولید می‌کنیم و در اختیار مهندسین و صنعتگران قرار می‌دهیم. تاکنون، بیش از ۳۰۰۰۰ نفر از دوره‌های آموزشی ماهر استفاده کرده‌اند.

همان طور که می دانید موتور دیزل ژنراتور با استفاده از سیستم های خنک کننده هوا خنک و مایع خنک به کار خود ادامه می دهد. موتورهایی که سیستم مایع خنک کننده در آن ها تعبیه شده است نسبت به موتورهای دیگر استحکام بیشتری  دارند.

دیزل ژنراتور ها اگر در اندازه مناسب تهیه نشوند، قطعات داخلی آن ها دچار نقص خواهد شد و افراد هر روزه می بایست هزینه ای برای تعمیرات بپردازند. بدون استفاده از دیزل ژنراتور در مراکز درمانی و بیمارستان ها برای تهیه پشتیبان برق به هنگام قطعی برق بسیاری دستگاه ها و بیماران با مشکل جدی مواجه خواهند شد. Diesel generator به علت مصرف سوخت فسیلی و فعالیت مکانیکی که دارند دارای سر و صدای زیادی هستند.

هنگامی که موتور دیزل میل لنگ را می چرخاند ، سیم ها سپس در سراسر میدان مغناطیسی صفحه نخست حرکت میکنند ، که می تواند بارهای الکتریکی را در مدار القا کند.

محرکه‌های برقی قبل از جنگ جهانی اول در کشتی‌ها مورد استفاده قرار گرفتند و در طول جنگ جهانی دوم به تکامل رسیدند. همانطور که از نامش پیداست سوخت اصلی موتور دیزلی ، گازوئیل که یک سوخت فسیلی است میباشد و نوع احتراق و کارکرد موتور های دیزلی و با بنزینی و گازی تفاوت دارند.

دیزل ژنراتور دستگاهی است که اغلب شما عزیزان نام آن را شنیده اید و یا از آن استفاده کرده اید. این دستگاه کاربرد بسیار زیادی دارد و در مکان های مختلف به کار برده می شود. اهمیت دیزل ژنراتور به قدری است که در صورت عدم وجود آن مشکلات زیادی در شهرهای بزرگ به وجود می آید.

موتور دیزلی لوول Lovol

در آن لحظه، سوخت ژنراتور دستگاه را برای تولید انرژی الکتریکی فراهم می کند. کامینز نام یکی دیگر از شرکت های بسیار معتبر است که در آمریکا واقع شده و علاوه بر محصولاتی از قبیل سوخت رسان انژکتور، فیلتراسیون، سامانه های کنترل قدرت و… دیزل ژنراتور هم تولید می کند. دیزل ژنراتورهای تولید شده در این شرکت رنج قدرتی بین ۱۰ تا ۳۰۰۰ kVA دارند؛ بنابراین دیزل ژنراتورهای این شرکت برای استفاده از محیط های کاملا صنعتی پیشنهاد می شوند.

در این میان عده قلیلی با بیان نظرات و توصیه های غیر اصولی و بدون پایه و اساس سعی در گمراه کردن کارفرمایان و سوء استفاده از این شرایط را دارند. • به دلیل حضور کم رنگ تر و در نتیجه استقبال کمتر از سایر برندهای دیزل (دویتز، …) در بازار دیزل ژنراتور ایران و نیز کوتاه نمودن بحث در خصوص عوامل موثر بر قیمت آن برندها، نظری داده نشده است.

بر این اساس عموما دیزل های ژنراتوری را به سه دسته دیزل ژنراتور استند بای یا اضطراری، دیزلهای ژنراتوری پرایم و در نهایت دائم کار دسته بندی می کنند. هر یک از انواع دیزل های ژنراتوری قید شده در متن دارای عملکرد متفاوتی می باشند.

دیزل ژنراتور بادوین 4M10G110/5

برد AVR ولتاژ ترمینال های ژنراتور را کنترل کرده و از طریق استاتور تحریک کننده جریان را ارسال می کند. استاتور تحریک کننده در هنگام چرخش جریان در روتور تحریک کننده را القا می کند. سپس از روتور اصلی عبور می کند تا میدان مغناطیسی ایجاد شده که جریان AC را در استاتور اصلی القا می کند. در صورت نیاز به افزایش ولتاژ اصلی استاتور ولتاژ را افزایش می دهد و در صورت کاهش ولتاژ، استاتور اصلی ولتاژ را کاهش می دهد.

از جمله اینکه باید هواکش هایی در دیواره دو طرف اتاقک جهت ورود و خروج هوا نصب شده باشد و همچنین جایی برای  خروجی اگزوز در سقف یا ارتفاعی از دیوار اتاقک در نظر گرفته شود. معمولا در دیوار اتاقک‌ها از بلوک سفالی یا سیمانی تو خالی استفاده می‌شود. عایق پشم شیشه و یونولیت هم می تواند در دو طرف دیواره ها و سقف تاثیر زیادی در کاهش صدا داشته باشد. ابعاد دیزل ژنراتورهای نیز متناسب با توان ها متفاوت می باشد و می تواند به اندازه دو متر مربع باشد تا حتی به اندازه ی یک کانتینر ۲۰ فوت و بیشتر.

ژنراتور یا همان دینام ( همچنین به عنوان “genhead” شناخته می شود) بخشی از دیزل ژنراتور است که خروجی برق حاصل از ورودی مکانیکی عرضه شده توسط موتور دیزل ژنراتور را حاصل می نماید .

عملکرد UPS، وابسته به یک منبع انرژی اولیه مانند شبکه برق است، چون خودش برق را تولید میکند. یک دستگاه مکانیکی است که انرژی مکانیکی را از طریق فرایند القای الکترومغناطیسی ، به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

شرکت‌های تقریباً زیادی در سراسر جهان حتی در کشور خودمان، ایران، اقدام به طراحی و ساخت موتورهای دیزل نموده‌اند. برای مجموعه ژنراتورهایی که کاربرد اضطراری دارند، استفاده از بار پشتیبانی شده برای انجام آزمایش می‌تواند غیر عملی باشد.

آب و مواد خارجی و آلودگی‌ها ممکن است در طول مراحل حمل و نقل، انبارداری و نیز هنگام استفاده (داخل باک موتور) وارد سوخت شده و آن را آلوده سازند. همچنین خود سوخت نیز دارای ناخالصی‌ها و مواد بسیار ریز میکروسکوپی است. از لحاظ ظاهری کنترل پنل مجموعه‌ای از ابزار کنترلی است که میزان ولتاژ و آمپر را نشان می‌دهد و برای جلوگیری از ضربه و محافظت برابر عوامل جوی مانند باران و برف در داخل یک جعبه فلزی قرار داده شده‌اند. از آنجا که سوخت مصرفی موتورهای دیزل از نوع سنگین با عدد ستان (تعداد اتم های کربن در مولکول سوخت) بالاست، تزریق مقدار کمی سوخت برای محترق شدن کافی است.

کانوپی های عایق صوتی طراحی شده توسط شرکت آکسا دسترسی آسان را برای سرویس و تعمیرو نگهداری ژنراتور و اجزای قابل تعویض دیگر را فراهم می کند. کانوپی ها برای بهینه‌سازی عملکرد خنک‌کننده ژنراتور طراحی شده‌اند و به شما کار آمدی ژنراتور، راحتی نصب و امنیت در محیطهای باز را اطمینان می‌ دهند. باید حواستان را جمع کنید که خرید خود را از کلاهبرداران فروشنده نما انجام ندهید در نتیجه تا می توانید باید به دنبال راه های مطمئن برای پیداکردن فروشنده های مطمئن باشید. دیزل ژنراتور ولوو انرژی مکانیکی (حرکت) را به برق تبدیل می کند و آن را از طریق کابل های برق هدایت می کند.

دیزل ژنراتورهای که در یک کانوپی محافظ قرار گرفته و بر روی شاسی نصب می شوند به راحتی قابل حمل بوده و نصب و راه اندازی آنها زمان زیادی را نمی برد. شرکت بینش ابتکار خاورمیانه طیف کاملی از خدمات را برای نصب دیزل بر روی شاسی استاندارد و همچنین ساخت شاسی به سفارش مشتری ارائه می دهد. یکی از نکات مهم در تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتورها سیستم سوخت می باشد.

امروزه کمتر کسی در جهان پیدا میشود که با محصولات شرکت ولوو سوئد VOLVO آشنائی نداشته باشد. امروزه در سراسر جهان  محصولات شرکت ولوو نظیر انواع خودرو سواری ولوو، کامیون های ولوو، اتوبوس های ولوو، ماشین الات راهسازی ولوو، موتورهای دیزلی صنعتی ولوو، موتورهای دریائی قایق های ولوو و تجهیزات نظامی ولوو در حال کار میباشند.

دیزل ژنراتورهای کوچک تا ۲۵۰ کیلو ولت آمپر نه تنها برای تولید برق اضطراری بلکه به جهت تامین برق مورد نیاز به صورت مستمر یا در زمان اوج مصرف و یا حتی در زمانی که کمبود ژنراتورهای بزرگتر حس می‌شود استفاده می‌شوند. این کنترلرها سیستمهایی هستند که در ساختار آنها از میکرو کنترلر استفاده شده است و به صورت خاص برای انواع کاربردهایی که موتور دیزل در آنها وجود دارد طراحی و ساخته شده اند. وظایف مشخص از پیش تعیین شده ای در این کنترلرها  در نظر گرفته شده است.

در بسیاری از موارد خرابی دیزل ژنراتور و نشتی های ایجاد شده در آن، به دلیل خراب بودن شلنگ بخاری آب است. در بسیاری از انواع دیزل ژنراتور، از یک بخاری برقی استفاده می شود که زمان خاموش بودن آن، باعث می شود تا آب موجود در سیستم خنک کننده کاملا گرم باقی بماند. این بخاری در واقع کمک می کند تا دستگاه در زمان روشن شدن با مشکلی مواجه نشود و راحت تر استارت بخورد. این شرکت چینی بهترین انواع دیزل ژنراتور را می سازد که از هر نظر با نمونه های جهانی رقابت تنگاتنگی دارد.

پارت دیزل یکی از برندهای معتبر داخلی می باشد که در زمینه تامین انواع دیزلهای ژنراتوری در داخل کشور فعال می باشد.

دیزل ژنراتور

عدم تعویض به موقع  قطعات یدکی، فیلترها و سایر “مواد مصرفی” می تواندمنجر  به خرابی می شود.

همچنین بحث حفاظت که از نیازهای اساسی در این زمینه می باشد را نیز پوشش می دهد که باعث افزایش طول عمر قطعات و استفاده مناسب و بهینه از آنها می گردد.

نوع دیگری از سوء استفاده که عمر دیزل ژنراتور را کوتاه می کند اندازه نامناسب است.

دیزل ژنراتور

برای خرید انواع دیزل ژنراتور و مشاهده قیمت دیزل ژنراتور به فروشگاه آبادیزل مراجعه نمایید. ژنراتور گازوئیلی از انجینی تشکیل شده است که با سوخت دیزل(گازوییل) کار می‌کند. در طی فرایند احتراق، انرژی شیمیایی سوخت به انرژی مکانیکی تبدیل شده و سپس انرژی مکانیکی ایجاد شده به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود که در صورت قطع برق می‌توان از آن استفاده کرد.

با مکش موتور، هوا از لوله مرکزی وارد انتهای فیلتر شده و به کاسه روغن برخورد می‌کند. برخورد هوا به کاسه روغن مقداری زیادی از گرد و خاک و کثافات آن را می‌گیرد، چرا که این ذرات معمولاً سنگین‌تر بوده و در داخل روغن گیر می‌کنند.

باید بدانید زمانی که عقربه‌های ولتاژ پایین هستند، باتری درحال شارژ شدن است.

  • با عملکرد نامناسب سیستم خنک کننده، دمای دستگاه افزایش پیدا می کند.
  • ژنراتورهای چند مگاواتی برای نیروگاه های کوچک تولید برق استفاده می شوند و برای این منظور می توان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد.
  • این نوع بر اساس توان خروجی به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم می‌شوند.
  • همکاران ما پس از بررسی و واجد شرایط بودن با شما تماس حاصل خواهند نمود.
  • به این ترتیب، مجبور نیستید مدام بررسی کنید که آیا چراغ همسایگانتان دوباره روشن شده است یا خیر.
  • تأسیسات Hydro Generation یکی دیگر از مواردی است که استفاده گسترده ای از دیزل ژنراتور می کند.

جریان یک جهته ای که توسط باتری یا القای الکترومغناطیسی ایجاد می گردد.

تنظیم کننده ولتاژ بخش کوچکی از خروجی ولتاژ AC ژنراتور را می‌گیرد و آن را به جریان DC تبدیل می‌کند. سپس این جریان DC را به مجموعه ای از سیم پیچ‌های ثانویه در استاتور که به عنوان سیم پیچ‌های تحریک کننده معروف هستند، می‌فرستد. در ادامه این مطلب به سراغ قطعات اصلی دیزل ژنراتور و اجزای تشکیل آن خواهیم رفت و به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما