رآکتورهای هسته‌ای فرانسه در اثر بحران انرژی دچار اختلال می‌شوند

پاریس- فرانسه در زمستان امسال پس از قطعی‌های ناگهانی، از برنامه‌های خود برای بازگرداندن ناوگان راکتورهای هسته‌ای این کشور به قدرت کامل عقب‌مانده است و این نگرانی را ایجاد می‌کند که یکی از منابع کلیدی برق اروپا برای مقابله با فشارهای روسیه بر انرژی افزایش نیابد. منابع انرژی قاره

ناوگان هسته ای به عنوان خط مقدم امنیت انرژی فرانسه طراحی شده است. از زمانی که مسکو جریان گاز طبیعی به اروپا را قطع کرد – و این قاره را در بزرگترین بحران انرژی خود از زمان شوک نفتی دهه 1970 فرو برد – ناوگان اتمی افتخارآمیز فرانسه به اندازه خط ماژینو موثر بوده است، استحکامات فرانسوی که کمک چندانی به توقف تهاجم آلمان نکردند. در طول جنگ جهانی دوم

26 راکتور از 56 رآکتور هسته‌ای فرانسه برای تعمیر و نگهداری یا به دلیل خوردگی لوله‌هایی که هسته‌های راکتور را خنک می‌کنند، آفلاین هستند. بر اساس پرونده های نظارتی و یک مدیر اجرایی هسته ای فرانسوی که با این موضوع آشنا است، رفع خوردگی در چندین راکتور بیش از حد انتظار طول می کشد و راه اندازی مجدد آنها را تا شش هفته به تاخیر می اندازد.

ناآرامی کارگری مانع دیگری است. اعتصابات به 18 رآکتور متعلق به EDF SA، غول برق تحت کنترل دولت فرانسه، راه اندازی مجدد آنها را چندین هفته به تعویق انداخته است و برنامه های دولت را برای دوباره آنلاین کردن همه آنها تا پایان زمستان تهدید می کند. رهبران EDF و اتحادیه گفتند که روز جمعه در مورد افزایش حقوق به توافق رسیدند و به اعتصابات پایان دادند.

امانوئل وارگون، رئیس تنظیم کننده انرژی فرانسه گفت: «مهم است که این کار در اسرع وقت دوباره شروع شود. “در غیر این صورت، خطر نداشتن برق افزایش می یابد.”

اعتصابات کارگری، مانند اعتصاب هفته گذشته در یک نیروگاه هسته ای Gravelines، فرانسه، برنامه های دولت را برای آنلاین شدن همه راکتورها تا پایان زمستان تهدید کرد.


عکس:

عینرالدومی/ خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

EDF، بزرگترین مالک نیروگاه های هسته ای در جهان، یکی از مهم ترین شرکت های برق اروپای غربی است. ناوگان راکتورهای آن معمولاً مقادیر زیادی انرژی هسته‌ای کم‌هزینه را به کشورهای همسایه صادر می‌کند که به ثبات قیمت‌ها در سراسر منطقه کمک می‌کند.

این وضعیت در سال جاری به شدت تغییر کرد، زمانی که فرانسه از یکی از بزرگترین صادرکنندگان برق اروپا به یک واردکننده خالص به دلیل قطعی رآکتورهایش تبدیل شد. انبوه خاموشی‌ها مقامات را نگران کرده است که فرانسه و منطقه وسیع‌تر ممکن است در زمستان که تقاضای برق در اروپا به اوج خود می‌رسد، با کمبود برق مواجه شوند.

افزایش قیمت انرژی به ناآرامی های کارگری دامن زده است که مشکلات انرژی فرانسه را تشدید می کند. اعتصاب کارگران پالایشگاه فرانسوی به رهبری CGT، اتحادیه چپ افراطی فرانسه، باعث کمبود بنزین و گازوئیل در سراسر کشور شده است. کارگران برای مقابله با تورم خواهان افزایش 10 درصدی حقوق هستند. کارگران CGT همچنین اعتصاب در EDF را رهبری کرده و خواستار افزایش حداقل دستمزد 200 یورو در ماه یا تقریباً 200 دلار شده اند.

ویرجینی نویمایر، یکی از رهبران CGT در EDF، گفت که حمله آنها راکتورهایی را هدف قرار داده است که یا در حال تعمیر و نگهداری بودند یا برای سوخت‌گیری آفلاین شده بودند. خانم، تعمیرات حدود 12 راکتوری را که به دلیل مشکوک بودن به خوردگی خاموش شده بودند، کند نکرده است. نویمایر گفت.

بخشی از نیروگاه اتمی فلامنویل، جایی که راکتوری برای بررسی خوردگی تعطیل شد و راه اندازی آن به تعویق افتاد.


عکس:

بنجامین ژیرت/اخبار بلومبرگ

با این حال، طبق اخطارهای نظارتی، دو رآکتوری که برای بررسی خوردگی خاموش شده بودند، تاریخ راه‌اندازی آن‌ها تا شش هفته به تعویق افتاد. یکی از آنها، در کارخانه Flamanville در ساحل شمالی فرانسه، از اکتبر به تعویق افتاد. 9 تا نوامبر 26; راه اندازی راکتور دیگر، در کارخانه Bugey در نزدیکی لیون، از سپتامبر به عقب رانده شد. 30 تا نوامبر 3.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

فکر می‌کنید اروپایی‌ها چگونه به کمبود گاز طبیعی در زمستان امسال واکنش نشان خواهند داد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

یکی از مدیران هسته ای فرانسه گفت که این تاخیرها نتیجه عوارض پیش بینی نشده در تعمیرات است. این مقام اجرایی گفت تعمیرات نیروگاه هسته‌ای چوز در مرز بلژیک نیز بیش از حد انتظار طول کشیده است و در نوامبر سال جاری میلادی به خطر می‌افتد. 13 تاریخ راه اندازی اولین راکتور از دو راکتور نیروگاه. مدیر اجرایی گفت، اگر کارگران به جای تعمیر خوردگی به کار تعمیر و نگهداری منحرف شوند، اعتصاب می تواند بر تعمیرات تأثیر بگذارد.

سخنگوی EDF از اظهار نظر در مورد تاخیر در راه اندازی مجدد راکتورهای فرانسوی خودداری کرد.

مشکل خوردگی سرچشمه قطعی های EDF در سال جاری است. یک تکنسین در اواخر سال گذشته در Civaux، جوانترین نیروگاه هسته ای فرانسه، این مشکل را کشف کرد. به گفته سازمان ایمنی هسته ای فرانسه، خوردگی روی جوش های لوله کشی در نزدیکی هسته راکتور شناسایی شده است. مهندسان همان بخش لوله را در رآکتورهای دیگر بازرسی کردند و مشکلات مشابهی پیدا کردند.

این موضوع EDF را بر آن داشت تا تعمیر و نگهداری و سوخت‌گیری راکتورهای دیگر را تسریع بخشد تا اطمینان حاصل شود که آنها می‌توانند در زمستان امسال در دسترس باشند، با توجه به اینکه در دسترس بودن راکتورهایی که در آنها به خوردگی مشکوک بود.

پروژه های هسته ای در حال افزایش سرمایه گذاری هستند زیرا کشورها با بحران انرژی مقابله می کنند و در عین حال اهداف انتشار گازهای گلخانه ای را نیز دنبال می کنند. WSJ به این می پردازد که چگونه استارت آپ ها می گویند طرح های جایگزین آنها می تواند به حل مشکلات گذشته کمک کند. تصویر: ایو هارتلی

کارشناسان هسته ای فرانسوی گفته اند که تقویم EDF برای تعمیر راکتورها با توجه به سختی کار جاه طلبانه است. تعمیرات لوله های خورده شده باید در منطقه مهار رادیواکتیو نیروگاه ها انجام شود و مدت زمانی را که جوشکارها می توانند در کار صرف کنند به دلیل قوانین محدود کننده قرار گرفتن در معرض تابش آنها محدود می کند.

مقامات بر این باورند که خوردگی نتیجه تغییراتی است که فرانسه در طراحی راکتور توسط شرکت آمریکایی Westinghouse Electric Co انجام داده است. که اساس تعدادی از راکتورهای فرانسوی است. این طرح همچنین زیربنای رآکتور Sizewell B بریتانیا است که متعلق به شرکت انگلیسی EDF، EDF Energy است.

سخنگوی مارجوری بارنز گفت که EDF Energy در حال برنامه ریزی برای بازرسی لوله های نزدیک به هسته راکتور Sizewell B است که برای تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده در ماه فوریه تعطیل شود.

تشخیص این پدیده دشوار است زیرا می تواند برای چندین دهه بدون ایجاد علائم هشدار دهنده انکوبه شود.

بر اساس یادداشتی از موسسه حفاظت رادیویی و ایمنی هسته ای فرانسه، «شناسایی حضور آن تنها زمانی امکان پذیر است که ترک خوردگی آغاز شود». بازرسی منظم از لوله‌ها تنها زمانی می‌تواند پدیده را شناسایی کند که عیب وجود داشته باشد.»

این قطعی ها EDF را مجبور به جذب زیان های هنگفت کرده است، زیرا این شرکت مجبور شد برق جایگزین را در بازار عمده فروشی اروپا، جایی که قیمت ها افزایش یافته است، برای فروش به مشتریان خرده فروشی با قیمت های بسیار پایین تر خریداری کند. ماه گذشته، این شرکت اعلام کرد که این قطعی ها به درآمدهای قبل از مالیات در سال جاری حدود 29 میلیارد دلار کاهش می دهد. این بیش از بیش از 10 میلیارد دلار ضرر است که شرکت احتمالاً به دلیل تصمیم دولت فرانسه برای محدود کردن قیمت خرده فروشی برق متحمل شده است.

دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه ژوئیه اعلام کرد که 16 درصد از EDF را که دولت قبلاً مالک آن نبود، با هزینه نزدیک به 10 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد.

بنویسید متیو دالتون در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت

تماس با ما