رئیس سازمان جهانی بهداشت بر نیاز به & صلح برای سلامت& در بازدید تاریخی از شمال غرب سوریه تاکید می کند

“من به ندرت چنین بوده ام پریشان و دل شکستهتدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، بعداً در یک نشست خبری گفت.

«زلزله ای که بیش از سه هفته پیش رخ داد، رنج غیرقابل تصوری را به مردمی که قبلاً خیلی رنج کشید بیش از 12 سال جنگ، فروپاشی اقتصادی، همه‌گیری کووید-19 و شیوع مداوم وبا.»

اندوه، احترام، تعهد

این منطقه آخرین منطقه جنگجویان مخالف است که به مقاومت در برابر نیروهای دولتی و متحدانشان ادامه می دهند و میلیون ها غیرنظامی در آنجا پناه گرفته اند – بسیاری از آنها چندین بار آواره شده اند.

تدروس با شرکای سازمان بهداشت جهانی که مراقبت های ضروری از جمله خدمات تخصصی ارتوپدی و اطفال را ارائه می دهند، ملاقات کرد.

وی ضمن ابراز تاسف عمیق برای کسانی که عزیزان، منازل و معیشت خود را از دست دادند، ضمن ابراز احترام عمیق برای پاسخگویان و کارکنان بهداشتی که بسیاری از آنها نیز اعضای خانواده خود را از دست دادند، ابراز تأسف کرد.

او بر تعهد آژانس ملل متحد برای ادامه کمک به سوری ها تاکید کرد اما از حمایت بین المللی بیشتر برای تلاش های بازیابی و بازسازی خواست.

درخواست از رهبران سوریه

در عین حال، من از رهبران هر دو طرف درگیری سوریه می‌خواهم از رنج مشترک این بحران به عنوان بستری برای صلح استفاده کنیدتدروس گفت.

وی افزود که جنگ چیزی جز رنج، تفرقه و نابودی تاریخ پرافتخار و فرهنگ غنی سوریه به ارمغان نیاورده است.

«زلزله باید همه ما را بلرزاند تا متوجه شویم ما یک انسانیت هستیم به اشتراک گذاشتن یک سیاره ما آینده ای جز آینده ای مشترک نداریم. بیشتر از همیشه مردم سوریه به سلامتی برای صلح و صلح برای سلامتی نیاز دارند.

توزیع نجات جان

سازمان جهانی بهداشت همچنین روز چهارشنبه داروهای نجات دهنده، لوازم و تجهیزات اضافی را در سه بیمارستان در شمال غرب سوریه توزیع کرد.

این منابع برای 280000 درمان، از جمله برای مدیریت تروما، دیابت، و ذات الریه، و همچنین داروهای بیهوشی ضروری و لوازم جراحی کافی بود.

شمال غرب سوریه و ترکیه در همسایگی آن در روز 6 فوریه تحت زمین لرزه های قدرتمندی قرار گرفتند که منجر به کشته شدن بیش از 40000 نفر شد.

در اولین ساعات فاجعه، سازمان جهانی بهداشت 183 تن مواد اولیه را در شمال غرب سوریه از انبارهای اعزاز و ادلب به بیش از 200 مرکز بهداشتی توزیع کرد.

علاوه بر این، بیش از 140 تن کالا از مرز ترکیه و از طریق خطوط داخل سوریه به منطقه منتقل شده است.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت

تماس با ما