راه رسیدن به کارآموزی دیوان عالی در سه کالج لیگ آیوی آغاز می شود

واشنگتن – زمانی که تد کروز در دانشکده حقوق هاروارد تحصیل می کرد، دوست داشت با افرادی که دارای مدرک لیسانس از هاروارد، ییل یا پرینستون بودند، درس بخواند. یکی از هم اتاقی هایش در دانشکده حقوق به GQ گفت: «او گفت که از «آیوی های کوچک» مانند پن یا براون نمی خواهد.

این ممکن است برای شما به نظر برسد که بالون نخبه گرایی را به طرز وحشتناکی نازک کرده اید. اما یک مطالعه جدید نشان داده است که قضات دیوان عالی در انتخاب کارمندان حقوقی خود تقریباً همین کار را انجام می دهند.

این خبر نیست که قضات طرفدار تعداد انگشت شماری از دانشکده های حقوقی در اعطای منشوری هستند، اعتباری درخشان که موفقیت در حرفه ای را که وسواس نشانگر وضعیت نشان می دهد تضمین می کند. اما این مطالعه فاکتور دیگری را اضافه می کند: برای گرفتن یک کارآموزی، رفتن به کالج در هاروارد، ییل یا پرینستون واقعا کمک می کند.

آلبرت یون، استاد حقوق در دانشگاه تورنتو و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت که این یافته آزاردهنده است.

او گفت: «ما واقعاً در یک شایسته سالاری زندگی نمی کنیم. دادگاه عالی به خاطر تداوم برخی از بدترین آسیب شناسی ها در جامعه آمریکا مجرم است.

هر قاضی معمولاً در هر دوره چهار کارمند حقوقی استخدام می کند. این مطالعه که داده‌های 1426 کارمند سابق را در دوره 40 ساله منتهی به سال 2020 جمع‌آوری کرد، نشان داد که بیش از دو سوم آنها فقط در پنج دانشکده حقوق تحصیل کرده‌اند: هاروارد، ییل، استنفورد، کلمبیا و دانشگاه شیکاگو. به عنوان مثال، جان جی رابرتز جونیور، رئیس قاضی، 58 کارمند را در دوره تحت پوشش این مطالعه انتخاب کرد که 37 نفر از آنها از دانشگاه هاروارد یا ییل بودند.

ممکن است فکر کنید که اگر در یکی از آن دانشکده های حقوق به خوبی کار کنید و سپس به دست آوردن یک کارآموزی معتبر نزد یک قاضی دادگاه تجدیدنظر فدرال، کادرهای لازم را بررسی کنید. اما به نظر می رسد که مدرک لیسانس نیز مهم است. این مطالعه نشان داد که رفتن به کالج در هاروارد، ییل یا پرینستون – حتی پس از کنترل نمرات دانشکده حقوق – باعث افزایش قابل توجه متقاضیان شد.

آقای. کروز، که اکنون یک سناتور از تگزاس است، ممکن است نمونه ای از این موضوع باشد. او با درجه ممتاز از دانشکده حقوق هاروارد فارغ التحصیل شد و به عنوان منشی قانون برای قاضی جی. مایکل لوتیگ خدمت کرد و سپس به سمت منشی قاضی ارشد ویلیام اچ. رنکویست رفت. و آقای کروز به کالج در پرینستون رفت.

این مطالعه که توسط پروفسور یون، تریسی ای. جورج از دانشگاه واندربیلت و میتو گولاتی از دانشگاه ویرجینیا انجام شد، بر دانشکده حقوق هاروارد متمرکز شد. مدت‌هاست که بیشترین کارمندان حقوقی دیوان عالی را تولید کرده است، تا حدی به دلیل اعتبار و تا حدودی به این دلیل که از برخی از رقبای خود بزرگتر است. (بخش بیشتری از فارغ التحصیلان دانشکده حقوق ییل به عنوان منشی دیوان عالی خدمت کرده اند.)

این مطالعه که 22475 فارغ‌التحصیل حقوق هاروارد را مورد بررسی قرار داد، سه نقطه داده را در نظر گرفت: اینکه آنها کجا به کالج رفته‌اند، اینکه آیا آنها برای افتخارات علمی در دانشکده حقوق واجد شرایط هستند (فارغ التحصیل با تمجید، magna cum laude یا summa cum laude) و اینکه آیا آنها مدرک تحصیلی خود را کسب کرده‌اند. منشی دیوان عالی کشور.

حدود نیمی از فارغ التحصیلان در یکی از 22 موسسه منتخب مقطع کارشناسی شرکت کرده بودند و بیش از یک پنجم فارغ التحصیلان به کالج در هاروارد، ییل یا پرینستون رفته بودند. هر دوی این گروه ها با نرخ های بالاتر از حد متوسط ​​از حقوق هاروارد با ممتاز فارغ التحصیل شدند.

اما نکته کلیدی اینجاست: حتی با کنترل موفقیت در دانشکده حقوق که با افتخارات دانشگاهی سنجیده می‌شود، اعضای این دو گروه بیشتر از همتایان خود موفق به دریافت منصب‌های کارآموزی دیوان عالی بودند. و بیشتر تفاوت ها را می توان در دانشجویانی که در هاروارد، ییل یا پرینستون به کالج رفته بودند ردیابی کرد.

آنها سه برابر بیشتر از کسانی که به 19 مؤسسه دیگر در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شده بودند، و 50 درصد بیشتر در هنگام فارغ التحصیلی با افتخارات عالی بودند. هر دو تفاوت از نظر آماری معنی دار بود. (در مجموع افتخارات بسیار نادر بود و اغلب بدون توجه به مؤسسه لیسانس به سمت کارآموزی منتهی می شد.)

پروفسور جورج گفت که نتیجه نهایی این است که راه رسیدن به کارآموزی دیوان عالی از کالج شروع می شود.

او گفت: «مدرک تحصیلی نخبگان در دانشکده حقوق، مدرک کارشناسی با وضعیت پایین تر را ترمیم یا غلبه نمی کند. “شما نمی توانید مدرک کارشناسی خود را با مدرک حقوق پاک کنید.”

پروفسور گلاتی گفت که با توجه به اینکه منشی های دیوان عالی مشاغل دولتی و در عین حال منشی هستند، چیزی نگران کننده است.

او گفت: «به نظر می‌رسد که این روند نسبت به مدارس خصوصی نخبه بسیار مغرضانه است.

پروفسور یون گفت که مشکل مربوط به وکلای جوانی نیست که این برش را انجام دادند. او گفت: “افرادی که منصب دیوان عالی را دریافت می کنند عالی هستند.” “اما افراد بزرگ زیادی وجود دارند که آن را درک نمی کنند.”

قضات خود محصول آموزش نخبگان هستند. هشت نفر از آنها در دانشکده حقوق در هاروارد یا ییل شرکت کردند و شش نفر از آنها دارای مدرک کارشناسی از هاروارد، ییل یا پرینستون هستند. و شش نفر از آنها خود به عنوان منشی قانون در دیوان عالی کشور خدمت کرده بودند.

اظهارات قضات در مورد مدارسی که در آن تحصیل کرده‌اند، می‌تواند کیفیتی غیرعادی داشته باشد. رابرتز، قاضی ارشد، که دارای دو مدرک هاروارد است، در سال 2009 از او پرسیده شد که آیا قضات دیوان عالی “می توانند با مردم عادی ارتباط برقرار کنند.”

رئیس قاضی گفت که می خواهد یک افسانه را از بین ببرد. او گفت: «همه ی دادگستری ها به نهادهای نخبه نمی رسید. برخی از آنها به ییل رفتند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما