ربات تسلا به آرامی روی صحنه در روز هوش مصنوعی راه می‌رود


ایالت واشنگتن
CNN

تسلا روز جمعه نمونه اولیه یک ربات انسان نما را معرفی کرد که می‌گوید می‌تواند محصول آینده این خودروساز باشد.

این ربات که توسط تسلا Optimus نامیده می شود، در روز هوش مصنوعی تسلا به سختی روی صحنه راه می رفت، به آرامی برای جمعیت دست تکان می داد و تقریباً یک دقیقه با دستانش اشاره می کرد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفت که این ربات برای اولین بار بدون اتصال کار می کند. توسعه دهندگان رباتیک اغلب از تترها برای حمایت از ربات ها استفاده می کنند، زیرا آن ها توانایی کافی برای راه رفتن بدون افتادن و آسیب رساندن به خود را ندارند.

به نظر می رسد توانایی های اپتیموس به طور قابل توجهی به دنبال توانایی روبات های رقبایی مانند بوستون داینامیکس متعلق به هیوندای است. ربات‌های Boston Dynamics دیده شده‌اند که در حال انجام چرخش‌های پشت سر و اجرای روتین‌های پیچیده رقص بدون اتصال هستند.

تسلا قصد دارد از تخصص هوش مصنوعی خود برای توسعه یک ربات انسان نما استفاده کند.

ماسک در این مراسم گفت: «این روبات در واقع می تواند خیلی بیشتر از آنچه که ما به شما نشان دادیم انجام دهد. ما فقط نمی‌خواستیم روی صورتش بیفتد.»

تسلا همچنین ویدئوهایی از ربات خود را نشان داد که کارهای ساده ای مانند حمل جعبه ها و آبیاری گیاهان را با یک قوطی انجام می دهد.

ماسک ادعا کرد که اگر این ربات در حجم انبوه تولید شود، “احتمالا” قیمت آن کمتر از 20000 دلار خواهد بود. تسلا مزیت Optimus را حفظ می کند بیش از رقبا، توانایی آن در جهت یابی مستقل با استفاده از فناوری توسعه یافته از سیستم کمک راننده تسلا “خودرانی کامل” و همچنین صرفه جویی در هزینه از آنچه که در مورد تولید از بخش خودروسازی خود آموخته است، خواهد بود. («خودرانی کامل» تسلا به انسانی نیاز دارد که هوشیار و حواسش باشد و آماده باشد که در هر زمانی کنترل را به دست بگیرد، زیرا هنوز قادر به رانندگی کامل خود نیست.)

تسلا سابقه اهداف قیمتی تهاجمی دارد که در نهایت به آنها نمی رسد. تسلا مدل 3 مدت ها بود که به عنوان یک وسیله نقلیه 35000 دلاری وعده داده می شد، اما فقط برای مدت کوتاهی می توان آن را با این قیمت خریداری کرد و نه مستقیماً در وب سایت آن. مقرون به صرفه ترین تسلا مدل 3 اکنون 46990 دلار قیمت دارد. زمانی که تسلا سایبرتراک را در سال 2019 معرفی کرد، وانت پیکاپ خود که امروز برای خرید در دسترس نیست، گفته شد که قیمت آن 39990 دلار است، اما قیمت آن از وب‌سایت تسلا حذف شده است.

روز هوش مصنوعی تسلا عمدتاً به عنوان یک رویداد استخدام برای جذب افراد با استعداد برای پیوستن به شرکت در نظر گرفته شده است.

ماسک ادعا کرد که این ربات می تواند برای تمدن متحول کننده باشد. رباتی که روز جمعه به نمایش درآمد، علیرغم محدودیت هایی که در مقایسه با رقبا داشت، به طور قابل توجهی از چیزی که تسلا یک سال پیش فاش کرد، جلوتر بود، زمانی که شخصی با لباس روباتی روی صحنه پرید و به اطراف رقصید.

ماسک قبل از اینکه ربات روی صحنه راه برود گفت: «سال گذشته فقط فردی بود که لباس ربات پوشیده بود». “ما راه درازی را پیموده ایم. در مقایسه با آن، بسیار چشمگیر خواهد بود.”

تسلا اولین خودروسازی نیست که ربات انسان نما ساخته است. هوندا همراه با بوستون داینامیک هیوندای، نزدیک به 20 سال روی روبات هایی با نام «آسیمو» کار کرد. آسیمو در شکل نهایی خود یک ربات انسان نما به اندازه یک کودک بود که قادر به راه رفتن، دویدن، بالا رفتن و پایین آمدن از پله ها و دستکاری اشیا با انگشتان خود بود.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما