سرپرست پلیس Uvalde در روز مدرسه تیراندازی کنار رفت

دالاس – سخنگوی شهر دالاس – سخنگوی شهر دالاس که در جریان تیراندازی در مدرسه ابتدایی راب، سرپرست پلیس در Uvalde، تگزاس بود، روز پنجشنبه کناره‌گیری کرد، در میان سوالاتی در مورد اقدامات خود و پس از انتشار فیلم‌های ویدئویی که نشان می‌دهد او این کار را انجام داده است. به افسران دستور ندهید که به سرعت کلاس ها را نقض کنند.

ستوان، ماریانو پارگاس جونیور، زمانی که رئیس پلیس اووالده در تعطیلات بود، مسئولیت اداره پلیس Uvalde را بر عهده داشت که یک مرد مسلح در داخل مدرسه تیراندازی کرد و 19 کودک و دو معلم را کشت. آقای. پارگاس در تابستان در مرخصی اداری قرار گرفت و انتظار می رفت شورای شهر اووالده روز شنبه در یک جلسه ویژه درباره فسخ احتمالی او بحث کند.

“آن. جینا آیزنبرگ، سخنگوی، در ایمیلی گفت که پارگاس بلافاصله بازنشسته شد. «او واجد شرایط بازنشستگی بود. پارگاس به مدت 18 سال به شهر اووالده خدمت کرد.

آقای. پرگاس از جمله اولین افسرانی بود که در 24 مه پس از شروع تیراندازی توسط یک مرد مسلح در داخل یک جفت کلاس درس متصل، وارد مدرسه شد.

اما فیلم دوربین های نظارتی و بدنه پلیس نشان می داد که علیرغم اینکه در آن زمان مسئولیت پلیس شهر را بر عهده داشت، آقای. پرگاس بی سر و صدا منتظر ماند و پس از شلیک او به افسران و عقب نشینی آنها از درهای کلاس، تلاشی برای سازماندهی افسران برای درگیری مجدد با مرد مسلح نکرد.

بیش از یک ساعت طول می‌کشید تا مأموران مرزبانی وارد کلاس‌ها شوند و با مرد مسلح مقابله کنند و او را کشتند.

آقای. پارگاس به یک کمیته تحقیقاتی کاخ ایالتی تگزاس گفت که او معتقد است که پیت آردوندو، رئیس پلیس ناحیه مدرسه Uvalde، صلاحیت رسیدگی به این حادثه را داشت و در حال هماهنگی پاسخ‌ها بود، که در نهایت به صدها افسر از بیش از ده‌ها آژانس رسید. .

کمیته تقصیر آقای پرگاس علاوه بر آقای. Arredondo، به دلیل عدم هماهنگی با آژانس های دیگر. پس از اینکه رئیس پلیس مرخصی، دانیل رودریگز، با او تماس گرفت. پرگاس و به او گفت که یک قرارگاه فرماندهی ایجاد کند، آقای. پارگاس سعی کرد این کار را در یک مجلس ترحیم روبروی مدرسه انجام دهد. این کمیته در گزارش ماه جولای خود گفت: «این منجر به ایجاد یک پست فرماندهی مؤثر نشد.

کمیته دریافت که آقای پارگاس در اوایل درگیری حضور داشت، زمانی که یک افسر مدرسه Uvalde، روبن رویز، به افسران داخل مدرسه اطلاع داد که همسرش در میان تیراندازان بوده اما هنوز در کلاس‌ها زنده است. بر اساس گزارش کمیته، افسر رویز به آنها گفت: «او می‌گوید تیر خورده است». (نیویورک تایمز در ژوئن گزارش داد که آقای رویز از طریق تلفن با همسرش، اوا میرلس، ارتباط برقرار کرده بود. او بعداً بر اثر جراحات درگذشت.)

تصاویر منتشر شده توسط CNN در روز دوشنبه نشان داد که آقای. پرگاس همچنین بعداً از تماس 911 توسط کودکی که داخل یکی از کلاس‌ها بود مطلع شد و به مأموران پلیس گفت که چندین کودک در داخل با فرد مسلح زنده هستند.

آقای. پارگاس بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. در گزارش کمیته، او گفت که منتظر پرسنلی بوده که تجهیزات بهتری مانند سپر داشته باشند.

با استعفای خود در روز پنجشنبه، آقای … پارگاس به فهرست رو به رشد افسرانی پیوست که به دلیل واکنش اجرای قانون به تیراندازی، که رئیس پلیس ایالت، استیون مک کراو، آن را “شکست فاحش” خوانده است، شغل خود را از دست داده اند.

آقای. آردوندو در تابستان اخراج شد. پس از تیراندازی، او به دلیل پاسخ تاخیری توسط آقای. مک کراو که گفت آقای آردوندو فرمانده حادثه در جریان تیراندازی بود. آقای. آردوندو گفت که خودش را در آن نقش نمی بیند.

اما در تابستان، آقای. آژانس مک‌کراو، وزارت امنیت عمومی، شروع به تحقیق در مورد اقدامات چند تن از افسران خود کرد.

ماه گذشته، این اداره برای یکی از افسران، گروهبان، اوراق پایان کار صادر کرد. خوان مالدونادو، که به همراه آقای. پرگس جزو اولین کسانی بود که به مدرسه رسید. در فیلم دوربین بدن، آقای. مالدونادو را می‌توان دید که به جای اینکه به سمت تیراندازی داخل مدرسه حرکت کند، در ورودی مدرسه می‌ماند.

تحقیقات داخلی توسط وزارت امنیت عمومی در مورد حداقل شش افسر دیگر از جمله یک سرباز DPS به نام Crimson Elizondo ادامه دارد که او نیز دقایقی پس از شروع تیراندازی در خارج از خانه باقی ماند و افسران وارد مدرسه شدند.

خانم. الیزوندو در طول تابستان پلیس ایالت را ترک کرد و در اداره پلیس ناحیه مدرسه Uvalde مشغول به کار شد. پس از مخالفت برخی از والدین، ناحیه مدرسه او را اخراج کرد.

آقای. مالدونادو و خانم Elizondo به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

علاوه بر نقشش در اداره پلیس، آقای. پارگاس همچنین یک کمیسر شهرستان در Uvalde است و در این ماه مجدداً به عنوان یک دموکرات در این سمت انتخاب شد.

او علیرغم مواجهه با چالش‌های نوشتاری، از جمله خاویر کازارز، که دختر 9 ساله‌اش، جکی، در تیراندازی مدرسه ابتدایی جان باخت، در انتخابات پیروز شد.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت

تماس با ما