سهام در میان نظرات جدید فدرال رزرو افزایش یافت

در حالی که سرمایه گذاران اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا را برای کاهش تورم هضم کردند، سهام ایالات متحده روز پنجشنبه افزایش یافت.

S&P 500 با 26.31 واحد یا 0.7 درصد افزایش به 4006.18 رسید. میانگین صنعتی داو جونز با 193.24 واحد یا 0.6 درصد افزایش به 31774.52 واحد رسید، در حالی که Nasdaq Composite با 70.23 واحد یا 0.6 درصد افزایش یافت و به 11862.13 رسید.

سهام ها در جلسات اخیر عمدتاً ضعیف شده اند زیرا سرمایه گذاران نگران تهدیدات دوگانه افزایش نرخ بهره و رشد کند اقتصاد جهانی هستند. بانک های مرکزی جهانی یک اقدام متعادل کننده دشوار دارند، زیرا آنها سیاست های پولی را برای مهار تورم سخت تر می کنند، در حالی که به دنبال جلوگیری از آسیب بیش از حد به اقتصادهای در حال مبارزه هستند.

در یک کنفرانس مجازی به میزبانی موسسه کاتو در روز پنجشنبه، آقای. پاول تأیید کرد که بانک مرکزی باید به شدت برای مهار فشارهای قیمتی و جلوگیری از تصور عمومی تورم بالا به عنوان یک هنجار عمل کند. در حضورهای اخیر، رئیس فدرال رزرو پیام خود مبنی بر اینکه مبارزه با تورم همچنان هدف اصلی بانک مرکزی است، حتی اگر در نتیجه رشد اقتصادی آسیب ببیند، دوچندان کرده است.

با توجه به اظهارات و مصاحبه های عمومی اخیر در آستانه نشست فدرال رزرو در اواخر این ماه، سرمایه گذاران منتظر سومین افزایش متوالی 0.75 واحدی نرخ بهره هستند.

«من انتظار ندارم که در افزایش نرخ‌ها افت کند. مگان هورنمن، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Verdence Capital Advisors گفت: من فکر می کنم که این روند با سرعتی تهاجمی ادامه خواهد داشت. و من فکر می‌کنم این اتفاق باید بیفتد تا زمانی که شواهد ثابت‌تری داشته باشیم که تورم واقعاً در حال تغییر است و ادامه خواهد داد.»

بانک مرکزی اروپا که با معضلی مشابه روبرو بود، تصمیم گرفت تا روز پنجشنبه نرخ بهره اصلی خود را 0.75 درصد افزایش دهد. این قاره با بحران انرژی مواجه است که اقتصاد آن را به سمت رکود سوق می دهد، در حالی که تورم در منطقه یورو در بالاترین حد خود قرار دارد. این افزایش، که نرخ اصلی بانک مرکزی اروپا را از صفر برمی دارد، بزرگترین آن از سال 1999 است. این افزایش پس از آن صورت گرفت که این بانک در ژوئیه نرخ بهره را نیم درصد افزایش داد که اولین افزایش نرخ آن در بیش از یک دهه است.

در ایالات متحده، سرمایه گذاران می گویند که داده های اقتصادی هنوز دلیلی برای هشدار نبوده است، اگرچه یک اقتصاد قوی تر می تواند آزادی عمل بیشتری را برای فدرال رزرو در مبارزه با تورم ایجاد کند.

Aoifinn Devitt، مدیر ارشد سرمایه گذاری در گروه Moneta گفت: ترازنامه شرکت ها نسبتا قوی است و ترازنامه مصرف کنندگان نسبتا قوی است، که نشان می دهد هر رکودی می تواند نسبتاً سطحی باشد. اما خبر خوب، خبر بدی نیز هست، زیرا به این معنی است که فدرال رزرو می تواند به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

سرمایه گذاران نگران تهدیدات دوگانه افزایش نرخ بهره و رشد کند اقتصاد جهانی هستند.


عکس:

اسپنسر پلات/گتی ایماژ

در بازارهای کالا، قیمت نفت افزایش یافت و تا حدودی کاهش دو روزه را معکوس کرد. نفت خام برنت، معیار بین المللی نفت، با 1.3 درصد افزایش به 89.15 دلار در هر بشکه رسید. ترس از کند شدن رشد جهانی می تواند تقاضا را تضعیف کند، قیمت ها را در جلسات اخیر کاهش داده است. برنت در این سه ماهه بیش از 20 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

وزارت کار روز پنجشنبه اعلام کرد، در جبهه اقتصادی، ادعاهای اولیه بیکاری، که نماینده ای برای اخراج کارکنان است، به 222,000 مورد تعدیل فصلی در هفته گذشته از 228,000 اصلاح شده هفته قبل کاهش یافت. آخرین داده های ادعایی نشان می دهد که بازار کار ایالات متحده علیرغم سرد شدن از اوایل سال جاری همچنان قوی است.

کارل لودویگسون، مدیر عامل شرکت مشاوران سرمایه گذاری بل ایر، گفت: تا زمانی که بازار کار تنگ است، فدرال رزرو باید به یک موضع جنگ طلبانه پایبند باشد و به طور بالقوه اقتصاد را وارد رکود کند.

“من انتظار دارم که فدرال رزرو در سرد کردن بازار کار موفق شود.” لودویگسون گفت. “مشکل این است که سیاست پولی با تاخیرهای طولانی و متغیر عمل می کند، بنابراین برای فدرال رزرو دشوار است که بداند چه زمانی باید متوقف شود.”

بازارهای سهام جهانی مختلط بودند. در اروپا، Stoxx Europe 600 به دنبال افزایش نرخ بانک مرکزی اروپا 0.5 درصد افزایش یافت. در ژاپن، Nikkei 225 2.3% افزایش یافت، در حالی که در هنگ کنگ شاخص Hang Seng 1% سقوط کرد. شاخص ترکیبی شانگهای چین 0.3 درصد کاهش یافت.

بر اساس داده های بازار داوجونز، بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری از 3.264 درصد به 3.291 درصد رسید، که هفتمین بالاترین سطح آن در سال جاری است. بازده و قیمت اوراق قرضه در جهت مخالف حرکت می کنند.

بنویسید ویل هورنر در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت

تماس با ما