طرز تهیه سالاد تن ماهی، یک پیش غذای متفاوت

در رفتن سالاد یکی از محبوب ترین و متنوع ترین ترکیبات غذایی در جهان است که بیشتر به عنوان پیش غذا سرو می شود. اما بسیاری از آنها به دلیل موادی که دارند می توانند به عنوان غذای واقعی نیز استفاده شوند. سالادها از ترکیب سبزیجات مختلف به همراه چاشنی هایی مانند سرکه، سس، نمک، فلفل، لیمو، آب و … تهیه می شوند که معمولا سرد سرو می شوند و می توان غذاهای دیگری مانند تخم مرغ، لوبیا پخته و… گوشت، پنیر و … نیز به آنها اضافه می شود تا ارزش غذایی آنها افزایش یابد و به عنوان غذای واقعی نیز قابل سرو باشد.

به هر حال سالاد تن یکی از انواع سالادهای سرد است که از ترکیب تن ماهی با خیارشور و سبزیجاتی مانند ساقه کرفس و پیاز تهیه می شود. این سالاد خوشمزه به دلیل داشتن موادی مانند ماهی تن، یک وعده غذایی واقعی محسوب می شود. از این سالاد می توانید برای تهیه انواع فینگر فود و کاناپه نیز استفاده کنید. در ادامه این مطلب طرز تهیه سالاد تن ماهی را به همراه نکات، ترفندها و تکنیک های مهم مربوط به تهیه آن به شما کاربران عزیز ارائه می کنیم.

مواد مورد نیاز برای تهیه سالاد تن ماهی

ماهی تن: 1 عدد
کیهرشور هورد شهد: نصف فنجان
пиазчех хорд шду: نصف فنجان
ساقه کرفس خرد شده: نصف فنجان
تازه خرد شده: 2 قاشق غذا
جعفری خشک: نصف قاشق غذاخوری
سس مایونز: 2 قاشق غذاخوری
سس فرانسوی یا ایتالیایی: 2 قاشق غذاخوری
آب تازه: 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه: همچنین لازم است
बर्ग काहो: बह मिजन जाइन

نکات مربوط به مواد اولیه

سس مایونز

1 امتیاز مربوط به سس مایونز

همیشه وقتی سس مایونز یکی از مواد اولیه در تهیه غذا یا سالاد است، عده ای می پرسند آیا می توان به جای آن از ماست استفاده کرد؟ این موضوع تا حدودی ذهنی است. اگر منع مصرف دارید یا به دلیل اینکه مایونز را به دلیل کالری زیاد نمی خواهید استفاده کنید، می توانید آن را با ماست جایگزین کنید. اما دکل ما معمولا آب می ریزد. بنابراین، توصیه می شود که مهمانان این کار را انجام ندهند; چون همانطور که گفتیم دکل ما آب می ریزد و سالاد را زشت می کند.

2 نکته مربوط به ماهی

ماهی تن

یکی از نکات مهم در مورد مصرف، آب پز کردن ماهی است. قوطی کنسرو را به مدت 20 دقیقه در ظرف آب بجوشانید تا آب روی قوطی را کاملا بپوشاند. جوشاندن 1 ماهه موضوعی است که کارشناسان تغذیه و پزشکان نیز بر آن تاکید دارند. زیرا ممکن است به دلیل بی احتیاطی در هنگام تولید، شرایط نامناسب نگهداری و یا رد تاریخ انقضا، کنسرو ماهی تن به نوعی باکتری خطرناک آلوده شود. این باکتری مسئول ایجاد نوعی مسمومیت به نام بوتولیسم است.

جوشاندن ماهی تنها راه خلاص شدن از شر این باکتری های مضر است. پس این قدم را جدی بگیرید. اگر از این امر غفلت کنید، می تواند به یک فاجعه جبران ناپذیر منجر شود. بله دقیقا درست متوجه شدید نگوشاندن تن ماهی پیش اِز پروگرام و می‌تووانه بы هوروشه‌بایاتا را برای شاما بری شاما; پس فراموش نکنید که یک قوطی کنسرو را بجوشانید، با این فکر که مشکلی پیش نمی آید، حتی اگر خیلی تنبل یا گرسنه باشید.

طرز تهیه سالاد تن ماهی

سالاد تن

1ـ برای شروع کار ابتدا ماهی را بیست دقیقه بجوشانید. سپس بگذارید خنک شود و سپس در قوطی را باز کنید. فیله ماهی را در آبکش بریزید تا روغن آن خارج شود.

2) خیار خرد شده، ساقه کرفس خرد شده، پیاز خرد شده، شوید خرد شده و جعفری خشک را در ظرف مناسبی با هم مخلوط کنید. سپس ماهی را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

3) در ظرف دیگری سس مایونز را با سس فرانسوی، آب لیمو، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید. سپس سس را به مواد سالاد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد مخلوط شوند. سالاد را یک تا دو ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود و طعم ها با هم مخلوط شوند. هنگام سرو سالاد چند برگ کاهو را در ظرف سرو بریزید و سالاد را روی برگ کاهو بریزید. می توانید این سالاد خوشمزه را با نان، نان باگت یا نان پیتا میل کنید.

نکته

برای تهیه این سالاد به جای پیاز می توانید از پیاز قرمز استفاده کنید.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما