(عکس) بلندترین آسانسور جهان

فرارو- بلندترین آسانسور در فضای باز جهان ممکن است دو دهه عمر داشته باشد، اما مانند همیشه محبوب است و مناظری سریع و بدون درد از پارک ملی را ارائه می دهد، که بسیاری معتقدند از فیلم شگفت انگیز “آواتار” ساخته شده در سال 2009 الهام گرفته شده است.

به روگل فرارو به نقل از سی آن آن، پارک ملی ژانگ جیاجی در هونان چین مشهور است، زیرا شکل آن مانند یک ستون است و سر آن به سمت آسمان بلند شده است.

آسانسور شیشه ای با ارتفاع 326 متر در کنار صخره ای در پارک ملی ساخته شده است و مناظر شگفت انگیزی را به نمایش می گذارد. این آسانسور از سه آسانسور و دو طبقه تشکیل شده است که هر طبقه می تواند 46 بازدیدکننده را در کمتر از دو دقیقه در هر سفر به بالای کوه برساند.
(عکس) بلندترین آسانسور جهان
این آسانسور به عنوان دروازه برخی از جاذبه های واقعی پارک از جمله مسیر گلدن ویپ، کوه تیانزی و مناظر ستون بهشت ​​جنوبی است که بعدها توسط جیمز کامرون، کارگردان، به “کوه هاللویا” تغییر نام داد. از “آواتار”، به افتخار کوه های شناور.

(عکس) بلندترین آسانسور جهان

از طرفی بازدیدکنندگان می توانند از کوه بالا بروند که حدود 2.5 ساعت طول می کشد. این آسانسور که در سال 2002 با هزینه 180 میلیون یوان (26 میلیون دلار) تکمیل شد، همیشه مورد تحسین قرار نگرفته است. کارشناسان و پژوهشگران داخلی در ابتدا با انتقاد از این پروژه گفتند که ساخت آسانسور بایلنگ که در سال 1378 آغاز شد، به مناظر طبیعی آسیب وارد کرد. با توجه به بحث و بررسی های ایمنی، سه ماه پس از شروع ساخت، عملیات آسانسور متوقف شد. در آن زمان بحث تخریب آسانسور مطرح شد اما 10 ماه بعد آسانسور بازگشایی شد. با گذشت حدود 20 سال از افتتاح آسانسور، این آسانسور ثابت کرده است که یکی از جذاب ترین جاذبه های پارک است که در دو دهه اخیر میزبان بیش از 60 میلیون گردشگر بوده است.
(عکس) بلندترین آسانسور جهان
Zhangjiajie همچنین خانه معروف ترین سکوی بانجی جامپینگ (فعالیتی که در آن شخص خود را از بلندی از طریق نگهبان و طناب فنر به پایین پرتاب می کند) واقع در پل معروف شیشه ای گرند کانیون Zhangjiajie است که زمانی بلندترین و طولانی ترین پل بود. در سال 2016 افتتاح شد.

(عکس) بلندترین آسانسور جهان

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت

تماس با ما