فناوری به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا در نکاتی از شما هزینه بیشتری بگیرند

در سال 2013، اسکوئر یک محصول نقطه فروش منتشر کرد که با اجازه دادن به فروشندگان برای وارد کردن سفارش به تبلت و اجازه دادن به مشتریان برای اضافه کردن امضا و نوع خود، یک کارت اعتباری را تند کشیدند. اسکوئر گفته است که محصولاتش به افزایش قابل توجه انعام برای بسیاری از مشاغل منجر شده است. فناوری آن از آن زمان به‌طور گسترده توسط بسیاری از برندها کپی شده است و صندوق‌های پول سنتی منظره نادری هستند.

کارشناسان طراحی می‌گویند که عامل کلیدی موفقیت سیستم‌های پرداخت دیجیتال این است که آنها از یک اصل طراحی که بر رفتار مصرف‌کننده تأثیر می‌گذارد بهره می‌برند: پیش‌فرض مسیر کمترین مقاومت است.

فناوری‌های پرداخت به بازرگانان اجازه می‌دهد مجموعه‌ای از مبالغ انعام پیش‌فرض را نشان دهند – به عنوان مثال، دکمه‌های 15 درصد، 20 درصد و 30 درصد، همراه با دکمه «بدون انعام» یا «انعام سفارشی». این راه‌اندازی انتخاب یک انعام سخاوتمندانه را برای ما ساده‌تر می‌کند، به جای اینکه یک انعام کوچک‌تر یا اصلاً انعام نداشته باشیم.

مطالعات زیادی این نوع رفتار را مستند می کند. تد سلکر، کهنه کار طراحی محصول که در IBM، زیراکس PARC و جاهای دیگر کار می کرد، تحقیقات گذشته را در مورد تشویق مردم برای ثبت نام برای رای دادن رهبری کرد. او دریافت که در صورت پر کردن درخواست‌های گواهینامه رانندگی و تغییر آدرس، احتمال ثبت نام در صورت از پیش انتخاب شدن آن گزینه بیشتر است. به عبارت دیگر، احتمال انصراف افراد بسیار بیشتر از شرکت کردن بود.

یکی از سخنگویان Square گفت: فناوری پرداخت این شرکت به بازرگانان اجازه نمی دهد تا مبلغ انعام را از قبل انتخاب کنند (به جز زمانی که انعام به طور خودکار برای گروه های بزرگ در یک رستوران اضافه می شود، که یک استاندارد صنعتی است). اما در تجربه من، برخی از کپی‌های Square به بازرگانان این امکان را می‌دهند.

یک مسئله گسترده‌تر باقی می‌ماند: وقتی کسب‌وکارهایی که معمولاً انعام دریافت نمی‌کنند، از فناوری برای ارائه صفحه انعام استفاده می‌کنند، از مصرف‌کننده می‌خواهند که انصراف دهد.

آقای “این اجبار است.” سلکر گفت.

هری بریگنول، مشاور تجربه کاربر در بریتانیا، گفت: از طرف دیگر، صفحه‌های انعام فریبنده در نظر گرفته نمی‌شوند، زیرا دکمه‌های «نوک سفارشی» و «بدون نوک» تقریباً به اندازه دکمه‌های نوک هستند. اگر یافتن دکمه‌های انصراف بسیار دشوار بود، این یک عمل توهین‌آمیز بود که به “الگوهای تاریک” معروف است.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما