قوانین جدید اهدای خون برای کاهش محدودیت ها برای مردان همجنس گرا و دوجنسه

FDA گفت رویکرد جدید شامل جنسیت خواهد بود – این غربالگری برای زنانی که با مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا رابطه جنسی دارند نیز اعمال می‌شود – و بر خطرات فردی تمرکز می‌کند، نه ممنوعیت‌های عمومی برای گروه‌ها. از افرادی که به دنبال اهدای خون هستند، در مورد فعالیت جنسی اخیر و شریک زندگی آنها و همچنین مصرف مواد مخدر تزریقی سؤال می شود.

از اهداکنندگان بالقوه پرسیده خواهد شد که آیا آنها در سه ماه گذشته شریک جنسی جدید یا بیش از یک شریک جنسی داشته اند. در این صورت، از آنها نیز پرسیده می شود که آیا درگیر رابطه جنسی مقعدی بوده اند یا خیر. اگر چنین فعالیتی را گزارش کنند، در آن زمان مجاز به اهدا نخواهند بود.

افرادی که شریک جنسی جدید یا چندگانه را همراه با رابطه جنسی مقعدی گزارش نکنند، مجاز به اهدا هستند.

علاوه بر این، هر کسی که آزمایش HIV مثبت داشته باشد یا برای درمان عفونت HIV دارو مصرف کرده باشد، از اهدای خون منع خواهد شد. پیتر مارکس، مدیر مرکز بیولوژیکی آژانس.

افرادی که از PrEP خوراکی برای جلوگیری از عفونت HIV استفاده می کنند، تا سه ماه پس از آخرین دوز خود قادر به اهدای خون نخواهند بود. منطق این است که مراکز خون ممکن است نتوانند عفونت HIV را در اهداکنندگانی که داروها را مصرف می کنند، تشخیص دهند. مارکس گفت. افرادی که PrEP تزریقی دریافت می کنند، به مدت دو سال پس از آخرین دوز خود منع می شوند.

دکتر دکتر می‌گوید: «مهم این است که این رویکرد سیاست‌ها و رویه‌های آزمایشی مورد نیاز موسسات خون را تغییر نمی‌دهد. مارکس گفت.

تونی موریسون، سخنگوی GLAAD، یک سازمان مدافع، گفت که دستورالعمل های پیشنهادی یک گام به جلو بود.

او گفت: «این واقعیت که تعویق‌های مبتنی بر زمان برای مردان دگرباش به طور کامل حذف می‌شود، چیزی است که ما برای مدت طولانی خواستار آن بوده‌ایم. ما بالاخره علم را بر ننگ برتری می دهیم.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما