لیونل مسی، محبوب ترین بازیکن آزاد فوتبال، اینتر میامی را انتخاب کرد

لیونل مسی که برای یک نسل فوتبال جهان را مجذوب خود کرده و تا حد زیادی بر آن تسلط داشته است، روز چهارشنبه اعلام کرد که ایستگاه بعدی در دوران بازی درخشان او ایالات متحده خواهد بود.

مسی در مصاحبه با دو خبرگزاری ورزشی اسپانیا تایید کرد که قصد دارد با اینتر میامی، تیم MLS که بخشی از آن متعلق به دیوید بکام است، قرارداد امضا کند. او پیشنهاد بازی در عربستان سعودی را رد کرد، عربستانی که برای ترویج گردشگری در این کشور به او پول می دهد و به دنبال ساخت لیگ ملی خود با قرارداد با ستاره های بین المللی است.

مسی به اسپورت و موندو دپورتیوو گفت: تصمیم گرفتم به میامی بروم. «هنوز 100 درصد آن را نبستم. من برخی چیزها را از دست داده ام، اما تصمیم گرفتیم راه را ادامه دهیم.”

MLS در بیانیه ای تصمیم مسی را تایید کرد و گفت: “ما مشتاقانه منتظر استقبال از یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال در لیگ خود هستیم” اما اشاره کرد که هیچ معامله ای انجام نشده است. در همین حال، کانال های رسانه های اجتماعی لیگ به مراتب کمتر مبهم بودند: حساب رسمی MLS به صراحت اعلام کرد که مسی در حال آمدن است.

بهترین بازیکن نسل خود، و احتمالاً بهترین بازیکن تمام دوران، مسی با دریافت هر افتخار قابل تصور در سطح باشگاهی و بین المللی به MLS خواهد رسید: قهرمانی در لیگ اسپانیا و فرانسه. چهار جام لیگ قهرمانان با بارسلونا؛ و کوپا آمه ریکا و دسامبر گذشته جام جهانی با آرژانتین.

با پایان یافتن قراردادش با کارفرمای فعلی اش، پاریس سنت ژرمن، موقعیت او به عنوان بهترین بازیکن جهان، او را به یک چشم انداز بسیار ارزشمند تبدیل کرد. میامی از تنها گزینه خود فاصله داشت: مسی 35 ساله از بازگشت احتمالی به بارسلونا و پیشنهادی بزرگ که گفته می‌شود 500 میلیون دلار ارزش دارد خودداری کرد تا به عربستان سعودی برود که قصد دارد ده‌ها نفر را جذب کند. بهترین بازیکنان این سیاره به خلیج فارس در این تابستان.

اگر این قرارداد تکمیل شود، این بزرگترین کودتا برای MLS از زمان جذب بکام در سال 2007، زمانی که او به لس آنجلس گلکسی پیوست، خواهد بود. این معامله درک کیفیت و جاه طلبی لیگ را در سراسر جهان تغییر داد. دستگیری مسی، در هر صورت، توجه بیشتری را به لیگ در آستانه جام جهانی 2026 که به میزبانی ایالات متحده، مکزیک و کانادا برگزار می شود، جلب می کند.

مسی در مصاحبه خود اعتراف کرد که شاید میامی اولین انتخاب مقصد او نبوده است. مسی در صحبت با رسانه هایی که بیشتر گزارش های خود را به بارسلونا اختصاص می دهند، باشگاهی که در آن بهترین بازیکن نسل خود شد، مسی تصریح کرد که در دنیای ایده آل، او به کاتالونیا باز می گشت. او گفت: “بدیهی است که او واقعاً می خواست برگردد” و این ایده را با ژاوی هرناندز، مدیر باشگاه و خوان لاپورتا، رئیس باشگاه در میان گذاشته بود.

با این حال، در نهایت، آشفتگی مالی بارسلونا او را مجبور کرد. او گفت: “شنیدم که آنها باید بازیکنان را بفروشند یا حقوق کمتری داشته باشند، و حقیقت این است که من نمی خواستم این کار را انجام دهم.” به او.

او گفت: «من می‌خواستم تصمیم خودم را بگیرم و به فکر خودم و خانواده‌ام باشم.

او پس از 20 سال به عنوان یکی از بهترین بازیکنان روی زمین و هفت ماه پس از هدایت آرژانتین به جام جهانی، جامی که قبلاً از او دور شده بود، گفت که می‌خواهد کمی از تمرکز خارج شود، به خانواده‌ام فکر کند. “

این باعث شد که او فرصت ماندن در پاریس را رد کند. او هرگز به طور واقعی در حمله ای که ستاره های همکارش نیمار و کیلیان امباپه بودند راضی نشد و خروج مورد انتظارش از پاری سن ژرمن سرانجام روز شنبه، ساعاتی قبل از آخرین بازی این تیم در فصل، توسط باشگاه تایید شد.

او در بیانیه ای که ساعاتی قبل از بازی و شکست در آخرین بازی خود با پاری سن ژرمن منتشر شد، گفت: می خواهم از باشگاه، شهر پاریس و مردم آن برای این دو سال تشکر کنم. بهترین ها برای آینده.»

باشگاه متقابلاً با ارسال “صمیمانه‌ترین سلام‌ها” و تشکر از خدمات مسی، اما هواداران PSG کمتر احساساتی شدند: آنها نام او را در گرم‌آپ‌ها هو می‌کردند، در طول بازی نیز همین کار را انجام می‌دادند و همچنان نارضایتی خود را در جشنی که برای مسی برگزار می‌شد نشان دادند. آخرین قهرمانی باشگاه در فرانسه که به دنبال آن برگزار شد.

از آنجایی که قرارداد او تمام شده بود، گزینه های مسی بحث فوتبال بود. آیا او راهی برای بازگشت به باشگاهی که او را ساخته، یعنی بارسلونا پیدا می کند؟ آیا او بازی خود و خانواده اش را به یک ماجراجویی جدید در ایالات متحده می برد؟ یا اینکه آیا مطالبات حقوقی او آنقدر گزینه‌هایش را محدود می‌کند که چاره‌ای جز پذیرش پیشنهاد تقریباً غیرقابل درک از باشگاه الهلال عربستان ندارد؟

زمین عربستان سعودی شاید بیشترین معامله را داشت: می‌توانست به مسی دستمزدی بدهد که هیچ خواستگار دیگری نمی‌توانست با آن برابری کند، و او قبلاً از طریق قراردادی چند میلیون دلاری که در آن مسی سخنگوی سازمان گردشگری عربستان شده بود، با پادشاهی رابطه داشت.

مسی گفت: اگر مسئله پول بود، به عربستان یا جایی می رفتم. در عوض، او اصرار داشت که تصمیمش به دلایلی غیر از دلایل صرفاً اقتصادی گرفته شده است.

از سوی دیگر بارسلونا پیشنهاد آشنایی و بازگشت به باشگاه و شهری را داد که هرگز نمی خواست آن را ترک کند. مسی در سال 2021 تنها زمانی کاتالونیا را به مقصد پاریس سنت ژرمن ترک کرد که بارسلونا گرفتار مشکلات مالی شد و طبق قوانین لیگ اسپانیا نتوانست با او قرارداد جدیدی امضا کند.

اما در حالی که فریب بازگشت به باشگاهی که او را احترام می کرد قوی بود، مسی توضیح داد که نمی خواهد خود را در اختیار حسابداران لالیگا بیابد. اگرچه گزارش هایی مبنی بر اینکه بارسلونا با لالیگا به توافق رسیده بود تا به باشگاه اجازه دهد امضای او را بدون زیر پا گذاشتن قوانین حقوق و دستمزد رقابت ها تکمیل کند، اما او آماده این ریسک نبود.

او گفت: «زمانی که باید جدا می‌شدم، لالیگا نیز پذیرفته بود که باشگاه من را به خدمت بگیرد و در نهایت این کار انجام نشد. “خب، من می ترسیدم که دوباره همان اتفاق تکرار شود.” او تأیید کرد که اولویت او در انتخابش، درخواست «عدم صبر کردن دوباره» بوده است.

این به میامی فرصتش را داد، اما – همانطور که در مورد ستاره های قبلی اتفاق افتاد – هنوز هم نیاز به خلاقیت MLS وجود داشت. این نیز کمی آرامش را برای مسی به ارمغان آورد: او حداقل یک خانه در میامی دارد و استقرار خود در آنجا – و نزدیک‌تر به آرژانتین – به او کمک می‌کند تا فرصت‌های اسپانسری غنی و جدید را در یک بازار تجاری بزرگ ایجاد کند.

اما یک پایگاه در ایالات متحده نیز به دلایل رقابتی برای او جذابیت داشت و به طور بالقوه کار مسی را برای کمک به آرژانتین برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام جهانی 2026 آسان تر می کرد.

مالکان اینترمیامی که شامل بکهام می‌شود و نمایندگان مسی پیشنهادی چند لایه ارائه کردند: یک مکان در فهرستی بدون محدودیت قوانین حقوق و دستمزد MLS. سهام مالکیت در اینتر میامی پس از پایان دوران بازی او. و قراردادهای تقسیم درآمد با اپل و آدیداس، دو شرکتی که مسی با آنها روابط طولانی و پرسود دارد.

این قراردادها با افزایش فروش آدیداس که قبلاً با مسی قرارداد اسپانسری مادام العمر امضا کرده بود، و افزایش فروش اشتراک برای سرویس استریم Apple TV+ مرتبط است. اپل که امسال حق پخش بازی های MLS را در این سرویس به دست آورد، روز سه شنبه اعلام کرد که یک مجموعه مستند چند قسمتی درباره مسی نیز تولید خواهد کرد.

با این حال، هر نگاه اولیه به مسی در پلتفرم استریمینگ در یک بازی MLS، باید تا امضای قراردادها و تا زمانی که لیگ به شروع پنجره نقل و انتقالات میان فصل خود در 5 جولای برسد، صبر کرد.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما