محاکمه سوگند داران: دادستانی و دفاعی استدلال های پایانی را ارائه می دهند

دادستان ها در محاکمه فتنه پنج عضو شبه نظامیان سوگند، آخرین اظهارات خود را به هیئت منصفه در روز جمعه بیان کردند و گفتند که سازمان راست افراطی، تحت هدایت رهبرش، استوارت رودز، پس از انتخابات 2020 تلاش کرد تا جوزف آر. بایدن جونیور از ورود به کاخ سفید در یک توطئه گسترده که به حمله خشونت آمیز به ساختمان کنگره ختم شد.

نقاشی متفاوت، وکیلی برای آقای. رودز استدلال کرد که هیچ برنامه ای برای حمله به ساختمان کنگره در آن روز وجود نداشت – یا برای جلوگیری از انتقال قانونی قدرت ریاست جمهوری. در عوض، او به هیئت منصفه گفت، نگهبانان سوگند در ژانویه به واشنگتن رفتند. 6، 2021، برای انجام کاری که در طول سال پرآشوب انتخابات انجام داده بودند: از حامیان رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ محافظت کنند.

جمع بندی های رقیب، ارائه شده در دادگاه منطقه فدرال در واشنگتن، مرحله پایانی را در یک محاکمه گسترده هفت هفته ای نشان می دهد که بر جدی ترین اتهامات محاکمه تا کنون در تحقیقات گسترده وزارت دادگستری در مورد حمله به کنگره و آنچه که منجر به آن شده است، متمرکز است. سگ

این حکم می‌تواند اولین آزمون بزرگ برای ادعای دولت مبنی بر خشونت ژانویه باشد. 6 محصول یک توطئه برنامه ریزی شده بود و می تواند بر دادگاهی مشابه در اواسط دسامبر تأثیر بگذارد که در آن پنج عضو یک گروه راست افراطی دیگر به نام پسران مغرور نیز متهم به توطئه فتنه انگیز هستند.

پرونده Oath Keepers اولین مورد از نزدیک به 20 محاکمه ناشی از حمله کنگره است که در آن از هیئت منصفه خواسته شده است تا اتهام توطئه را بررسی کنند. مذاکرات هیئت منصفه، که قرار است هفته آینده آغاز شود، احتمالاً بر این سؤال متمرکز خواهد شد که روز جمعه در دادگاه مورد بحث قرار گرفت: آیا برنامه ای از پیش طراحی شده برای استفاده از زور برای ایجاد اختلال در انتقال مسالمت آمیز قدرت وجود داشته است.

دادستان ها یک ماه وقت صرف کردند تا آنچه را که به گفته آنها شواهدی دال بر یک توطئه بود، ارائه دهند، صدها پیامک رمزگذاری شده را که توسط اعضای گروه رد و بدل شده بود و شهادت دست اول چند نفر از نگهبانان سوگند را معرفی کردند. اما در اقدامی غیرعادی و مخاطره آمیز، آقای. رودز و دو تن از همدستانش – جسیکا واتکینز و توماس کالدول – در دفاع از خود موضع گرفتند و انکار کردند که نگهبانان سوگند در ژانویه برنامه‌ای داشتند. 6.

در طول نزدیک به دو ساعت در روز جمعه، کاترین راکوچی، یکی از دادستان های اصلی این پرونده، به هیئت منصفه گفت که طی چند روز پس از انتخابات، آقای. رودز مشروعیت آقای را رد کرد. پیروزی بایدن و پیروانش را تحریک کرد تا برای مداخله خشونت آمیز برای کمک به آقای بایدن آماده شوند. ترامپ قدرت خود را حفظ می کند.

آقای. رودز عمدتاً وسواس زیادی به متقاعد کردن آقای داشت. ترامپ برای استناد به قانونی موسوم به قانون شورش، که نگهبانان سوگند معتقد بودند به او این قدرت را می‌دهد که شبه‌نظامیانی مانند خودشان را برای حمایت از او در برابر دشمنانش احضار کند. غرفه خانم راکوچی به پیام‌هایی اشاره کرد که نشان می‌دهد او همچنین به دنبال‌کنندگان گفته است که اگر آقای. ترامپ این کار را نکرد، آنها به هر حال اقدام می کنند.

در نهایت خانم راکوچی به هیئت منصفه گفت، از ترس اینکه نتایج انتخابات به هم بخورد. رودز سازمان خود را در حمله به “سنت انتقادی دموکراسی ما” رهبری کرد: گواهینامه آقای. پیروزی بایدن در نشست مشترک کنگره.

“در ژانویه 6 زدند، خانم. راکوچی گفت. «آنها شورش را در کاپیتول دیدند. بدن خود را به علت انداختند و آن را گرفتند. دموکراسی ما شکننده است. بدون احترام به حاکمیت قانون نمی تواند وجود داشته باشد. و اگر افرادی که از نتایج یک انتخابات ناراضی هستند، بتوانند از زور و خشونت برای تغییر نتیجه استفاده کنند، زنده نخواهد ماند.»

در سخنان پایانی خود، جیمز لی برایت، وکیل آقای. رودز، به دنبال آن بود تا نگهبانان سوگند را به عنوان یک گروه سامری خوب مطیع قانون معرفی کند که در ژانویه به واشنگتن رفت. 6 برای محافظت از متحدان برجسته ترامپ مانند راجر جی استون جونیور. او همچنین به هیئت منصفه گفت که نگهبانان سوگند – علیرغم شهرتشان – یک سازمان متنوع بودند و اشاره کرد که چندین نفر از اعضای گروه سیاه پوست بودند و خانم. واتکینز، یکی از متهمان، یک زن تراجنسیتی بود.

آقای. برایت اذعان کرد که نمی تواند بسیاری از شواهد حجیم دولت، از جمله اظهارات آقای دکتر را رد کند. رودز و دیگران در مورد خشم خود در مورد انتخابات. اما او گفت که در هیچ جای سخنرانی دادستان هیچ مدرکی دال بر یک توطئه وجود ندارد – یک “جلسه افکار” مبنی بر اینکه آنها قانون را زیر پا می گذارند.

“آیا نقشه ای برای هجوم به کاپیتول پیدا کردی؟” او از هیئت منصفه پرسید. “نه. آیا نقشه ای برای شکستن روتوندا پیدا کردید؟ خیر آیا برنامه ای برای توقف صدور گواهینامه انتخابات پیدا کردید؟ نه.»

دادستان ها پس از تحقیقات 20 ماهه با ده ها هزار پیام متنی رمزگذاری شده که نشان می داد آقای. رودز و برخی از زیردستانش معتقد بودند که آقای. بایدن یک “دست نشانده” حزب کمونیست چین بود که برای نابودی ایالات متحده تلاش می کرد و ممکن است برای جلوگیری از روی کار آمدن او به یک جنگ داخلی خشونت آمیز نیاز باشد.

ماموران فدرال همچنین با تعداد زیادی از نگهبانان سوگند از سراسر کشور مصاحبه کردند، که برخی از آنها اذعان کردند که توسط آقای دکتر آزاردهنده بودند. زبان تحریک آمیز رودز و با توجه او به جنبش چپ موسوم به آنتیفا، که می ترسید قصد حمله به آقای رودز را داشته باشد. ترامپ.

در حالی که بسیاری از این شواهد در طول محاکمه برای اثبات آقای. طرز فکر رودز، آقای. برایت تاکید کرد که دادستان ها هرگز اسلحه دودی تولید نکردند که به صراحت نشان دهد که نگهبانان سوگند نقشه ای برای یورش به کاپیتول در ژانویه دارند. 6 و صدور گواهینامه انتخابات را متوقف کنید. در واقع، برخی از شاهدان خود دولت در بازجویی متقابل اعتراف کردند که نقض ساختمان، در حالی که به شکایات گسترده تر این گروه در مورد انتخابات مرتبط است، کم و بیش در محل آشکار شده است.

در همان ماه هایی که نگهبانان سوگند به طور فزاینده ای در مورد جنگ داخلی بحث می کردند، معاون رئیس گروه، گرگ مک ویرتر، مخفیانه به عنوان یک خبرچین FBI خدمت می کرد. اما دولت هرگز به آقای آقا زنگ نزد. مک ویرتر برای شهادت در مورد چیزهایی که می‌دانست، و نه با سه نفر از نگهبانان سوگند که به توطئه فتنه‌انگیز اعتراف کردند و در تحقیقات دولت همکاری کردند، تماس نگرفتند.

در اشاره ضمنی به این عوارض، خانم. راکوچی به هیئت منصفه گفت که آقای. رودز و همفکرانش – کلی مگز، کنت هارلسون، خانم. واتکینز و آقای. کالدول – به طور خاص متهم به انعقاد توافقنامه قبل از ژانویه نشدند. 6 برای هجوم به کاپیتول. آنها متهم به استفاده از “فرصت حمله به کاپیتول” برای پیشبرد اهداف گسترده تر خود برای نگه داشتن آقای. بایدن از سمت خود کنار رفت، هدفی که آنها تا نزدیک به روز تحلیف به دنبال آن بودند.

خانم “حمله به کاپیتول وسیله ای برای رسیدن به هدف بود.” راکوچی گفت. این هدف استفاده از هر وسیله لازم، از جمله و تا استفاده از زور، برای توقف انتقال قانونی قدرت است.»

برای اثبات توطئه فتنه انگیز، دادستان ها باید نشان دهند که آقای. رودز و همدستانش آگاهانه توافقی را برای استفاده از زور برای مخالفت با اقتدار دولت یا براندازی قوانین حاکم بر انتقال ریاست جمهوری تشکیل دادند.

این پنج نفر همچنین به دو فقره توطئه دیگر متهم شده اند. یکی آنها را به توطئه برای اخلال در روند صدور گواهینامه انتخابات در ژانویه متهم می کند. 6. دیگری آنها را متهم به طراحی برای جلوگیری از انجام وظایف افسران فدرال – در این مورد، اعضای کنگره – از انجام وظایف خود در آن روز می کند.

خانم. راکوچی به طور طولانی در مورد آقای. شهادت رودز هنگامی که او سعی کرد برخی از هموطنان خود را به دلیل “خارج از ماموریت” در هنگام رفتن به داخل ساختمان مقصر سرزنش کند. در مدت حضور در غرفه، آقای. رودز همچنین ادعا کرد که او هیچ ارتباطی با “نیروی واکنش سریع” به شدت مسلح که در هتلی در آرلینگتون، ویرجینیا برگزار شده بود و آماده بود تا انباری از سلاح گرم را برای نگهبانان سوگند در واشنگتن بیاورد، نداشت.

حمله به آقای اعتبار رودز، خانم. راکوچی گفت که شواهد با این روایت کاملاً در تناقض است.

او از هیئت منصفه پرسید: «چرا دروغ می‌گوییم، مگر اینکه حقیقت بیش از حد مذموم باشد؟»

خانم. راکوچی همچنین آقای. رودز از دروغ گفتن وقتی شهادت داد که با همکارهایش سوگند نگهبان تماس گرفت تا در اوج حمله به او بپیوندند تا آنها را از دردسر دور نگه دارد.

او مردم را به صحنه شورش فرا می خواند تا از شورش جلوگیری کند؟ او به طعنه پرسید. “آیا این معنی دارد؟”

هر دو طرف در یک لحظه حیاتی در زمین در ژانویه به مصاف هم رفتند. 6: تماس تلفنی 90 ثانیه ای بین آقای. رودز، آقای مگز و “فرمانده زمینی” نگهبانان سوگند در آن روز، مایکل گرین، که در یک پرونده جداگانه با اتهاماتی روبرو است.

خانم. راکوچی به هیئت منصفه گفت که در عرض چند دقیقه پس از تماس، آقای. مگز گروهی از نگهبانان سوگند را به سبک نظامی از پله‌های سمت شرقی کاپیتول بالا برد و به داخل ساختمان رفت، جایی که برخی در جستجوی نانسی پلوسی سخنران بودند.

دفاع معتقد است که علیرغم سوابق مربوط به تماس، شرکت کنندگان قادر به برقراری ارتباط نبودند. آقای. برایت همچنین شهادت اعضای هیئت منصفه را یادآور شد که آقای. رودز گفته بود که نگهبانان سوگند که ساختمان کنگره را نقض کردند احمق بودند.

آقای “هیچ دستوری برای ورود وجود نداشت.” برایت گفت. “هیچ برنامه ای برای رفتن وجود نداشت.”

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت

تماس با ما