مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت در کلیسای وست مینستر با سرود ملی بریتانیا به پایان رسید. اخبار جهان

لندن: رهبران جهان از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و دروپادی، رئیس‌جمهور هند، در حالی که مراسم تشییع جنازه در اینجا با تلاوت “خدا حفظ کن” به پایان رسید، به جمع مردم پیوستند و به یاد ملکه الیزابت دوم دو دقیقه سکوت کردند. پادشاه»، سرود ملی بازخوانی شده در روز دوشنبه. تابوت باسابقه ترین پادشاه بریتانیا امروز در کلیسای وست مینستر لندن با حضور اعضای خانواده سلطنتی و رهبران ارشد جهان حمل شد.

ملکه الیزابت دوم در 8 سپتامبر در قلعه Balmoral در اسکاتلند درگذشت. این اولین مراسم تشییع جنازه ایالتی در بریتانیا از زمان وینستون چرچیل در سال 1965 است. تاج گل ملکه شامل شاخ و برگ های رزماری، بلوط انگلیسی و مرت و گل، در سایه های طلایی، صورتی و بورگوندی عمیق، با رنگ های سفید، بریده شده از باغ های اقامتگاه های سلطنتی

“به درخواست پادشاه، تاج گل شامل شاخ و برگ رزماری، بلوط انگلیسی و میرتل (بریده شده از گیاهی که از Myrtle در دسته گل عروسی ملکه رشد کرده است) و گلهایی در سایه های طلایی، صورتی و بورگوندی عمیق، با رنگ های سفید، برش خورده است. خانواده سلطنتی در توییتی نوشت.

تابوت ملکه در صفوفی به ابی وست مینستر با کالسکه تفنگ ایالت حمل شد.» در مورد پدرش، پادشاه جورج ششم، پدربزرگ شاه جورج پنجم، پدربزرگ پادشاه ادوارد هفتم و مادربزرگ ملکه ویکتوریا، اعلیحضرت. خانواده سلطنتی در توییتی نوشت: تابوت ملکه در یک صفوف به ابی وست مینستر در کالسکه ایالت حمل شد.

مهمانان متعددی از سران سیاسی کشورها گرفته تا اعضای خانواده سلطنتی و شخصیت‌های برجسته از سراسر جهان برای تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در بریتانیا فرود آمدند. تشییع جنازه ایالتی به این معنی است که دولت بریتانیا رسماً روز تشییع جنازه را به عنوان تعطیلات بانکی اعلام کرده است.

رئیس جمهور مورمو برای شرکت در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در 17 سپتامبر وارد لندن شد و از طرف دولت هند تسلیت گفت. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز روز یکشنبه با خانواده سلطنتی تسلیت گفت.

بایدن در حال سوگواری برای درگذشت ملکه الیزابت، صراحت گرم ملکه را به یاد آورد و گفت: “نحوه لمس کردن او وقتی خم شد. کاری می توانم برای شما انجام دهم؟ به چه چیزی نیاز دارید؟» و سپس، «مطمئن شوید که کاری را که باید انجام دهید، انجام می دهید.

علاوه بر این، شهروندان سالخورده و کودکان از جمله کسانی هستند که در امتداد مسیرهای تشییع جنازه، در برخی موارد بیش از 48 ساعت کمپ می زنند تا امروز با ملکه الیزابت دوم وداع کنند.

قابل ذکر است که مراسم تشییع جنازه توسط رئیس وست مینستر انجام می شود و پاتریشیا اسکاتلند، دبیر کل کشورهای مشترک المنافع و نخست وزیر لیز تراس، قرائت خواهند شد. این خطبه توسط اسقف اعظم کانتربری، کشیش جاستین ولبی ایراد می شود. او گفت: «به ندرت چنین قولی به این خوبی عمل شده است.

ملکه در 21 آوریل 1926 در خیابان بروتون 17 در میفر لندن به دنیا آمد. او اولین فرزند دوک و دوشس یورک – که بعدها پادشاه جورج ششم شد – و ملکه الیزابت بود.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت

تماس با ما