مسواک زدن: قبل از صبحانه بهتر است یا بعد از آن؟

از سوی دیگر، استدلال هایی برای صبر کردن تا بعد از صبحانه برای مسواک زدن وجود دارد. گونزالس-کابزاس گفت.

او گفت: «واقعیت این است که بیشتر مردم آنقدرها خوب مسواک نمی‌زنند، بنابراین حتی اگر درست قبل از صبحانه مسواک بزنید، احتمالاً همچنان باکتری‌هایی در دهانتان باقی می‌ماند که می‌توانند در طول صبحانه و بقیه غذاها تکثیر شوند و اسید تولید کنند. در روز، بنابراین می‌توانید بعد از غذا مسواک بزنید تا ماندگاری غذا را به حداقل برسانید.

و به گفته او، فلوراید خمیردندان شما اگر بلافاصله پس از مسواک زدن با جویدن غذا از بین نرود، در طول روز بهتر عمل خواهد کرد.

برخی از متخصصان استدلال می کنند که مسواک زدن خیلی زود بعد از غذا – به خصوص نوشیدنی های اسیدی مانند قهوه یا آب پرتقال – به مینای دندان آسیب می رساند. درسته دکتر Gonzalez-Cabezas گفت، اما صدمات واقعی که ممکن است وارد شود بسیار کم خواهد بود که واقعاً بر سلامت دندان‌های شما تأثیر نمی‌گذارد. بنابراین، از نظر او، فواید مسواک زدن بعد از صبحانه بیشتر از منفی‌های احتمالی آن است.

دکتر. de Aguiar Ribeiro توصیه کرد که اگر می توانید، حداقل 30 دقیقه بعد از غذا برای مسواک زدن صبر کنید. اگر می‌خواهید قبل از آن از شر تکه‌های طولانی صبحانه خلاص شوید، او نوشیدن یا آب کشیدن را پیشنهاد کرد.

در نهایت، در حالی که درست است که باکتری های موجود در دهان بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب صبحانه شما را می نوشند و اسیدهای مضر تولید می کنند. Gonzalez-Cabezas گفت که اکثر مردم صبحانه را خیلی سریع می خورند – معمولاً وعده غذایی خود را در عرض 10 تا 15 دقیقه کامل می کنند. او گفت که این زمان برای صدمه زدن کافی نیست، بنابراین باز هم معتقد است که فواید مسواک زدن بعد از صبحانه – اینکه می‌توانید دهانتان را از شر ذرات غذا خلاص کنید و فلوراید را روی دندان‌ها بگذارید – بیشتر از اثرات منفی آن است. هر اسیدی که ممکن است در حین غذا خوردن توسط باکتری ها تولید شود.

به نظر او، اکثر مردم باید بعد از صبحانه مسواک بزنند، در صورتی که برنامه اجازه دهد.

در نهایت، تصمیم به آنچه برای شما کار می کند خلاصه می شود، دکتر. د آگویار ریبیرو گفت، زیرا علم پراکنده است و “در ادبیات اتفاق نظر وجود ندارد.”

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت

تماس با ما