مقابله با & عصر تاریک عدم تحمل& با مقابله با سخنان نفرت آغاز می شود

نقش رسانه های اجتماعی در از بین بردن سخنان نفرت انگیز

لطیفه آخارباخ، رئیس اداره عالی ارتباطات سمعی و بصری (HACA) در مراکش گفت: از کووید-19 تا تغییرات آب و هوایی، مبادلات نفرت انگیز در میان افرادی که دیدگاه های مخالف دارند، یک نگرانی فزاینده است.

او گفت که «شکست» جامعه بین‌المللی در مدیریت و تنظیم مهاجرت «حامیان سخنان نفرت‌انگیز» را تقویت می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را دنبال کنند و از دولت‌ها خواست مواضع عادلانه‌ای در مقابل جنبش‌های جدایی، تروریسم و ​​نقض قوانین اتخاذ کنند. حقوق بشر.

او دیدگاه خود را در حاشیه نهمین مجمع جهانی اتحاد تمدن‌های سازمان ملل (UNAOC) در فاس، مراکش، جایی که یک پانل در مورد مقابله و پرداختن به سخنان نفرت پراکنی آنلاین در رسانه‌های اجتماعی، استراتژی و برنامه اقدام سازمان ملل در مورد سخنان مشوق نفرت‌انگیز را بازبینی کرده بود، به اشتراک گذاشت. ، در چنین روزی در سال 2019 راه اندازی شد.

فوزی اسکالی، رئیس جشنواره فرهنگ صوفی فاس گفت که کاهش تنوع نگرانی دیگری است. او توضیح داد که ترویج تنوع باید در حوزه رسانه ها و شبکه های اجتماعی درک شود، به ویژه در زمانی که در حال از بین رفتن آن در سراسر جهان است.

وی با اشاره به اینکه 95 درصد از جمعیت جهان به 100 زبان صحبت می کنند، گفت: تنها 12 زبان بر تمامی ارتباطات دیجیتال در مقیاس سیاره ای تسلط دارند. او با اشاره به اینکه از 20000 زبان در دوران نوسنگی تنها 6000 زبان باقی مانده است، افزود: با نرخ فعلی، “ما حدود یک زبان در هفته را از دست می دهیم”.

هنریت موتگوارابا، بازمانده نسل‌کشی علیه توتسی‌ها در رواندا و بنیان‌گذار صندوق امداد نسل‌کشی میلیون‌ها زندگی، در مراسم بزرگداشت روز جهانی تأمل در نسل‌کشی 1994 سخنرانی می‌کند.

هنریت موتگوارابا، بازمانده نسل‌کشی علیه توتسی‌ها در رواندا و بنیان‌گذار صندوق امداد نسل‌کشی میلیون‌ها زندگی، در مراسم بزرگداشت روز جهانی تأمل در نسل‌کشی 1994 سخنرانی می‌کند.

Pre-TikTok

به گفته یکی از بازماندگان هنریت موتگوارابا، که سخنان نفرت پراکنی از طریق رادیو در آن زمان را به یاد می آورد، اگر رسانه های اجتماعی در سال 1994 وجود داشت، نسل کشی علیه توتسی ها در رواندا “بسیار بدتر” بود.

او گفت: «پیامی که سال‌ها طول می‌کشید تا منتشر شود، اکنون می‌توان آن را منتشر کرد و در یک ثانیه، همه در جهان می‌توانند آن را ببینند. «اگر فیسبوک، تیک توک و اینستاگرام وجود داشت، خیلی بدتر بود. آدم‌های بد همیشه به سراغ جوانی می‌روند که فکرش به راحتی فاسد می‌شود. چه کسی اکنون در شبکه های اجتماعی حضور دارد؟ بیشتر اوقات، جوانان.»

“عصر تاریک عدم تحمل”

میتا هوسالی، معاون اداره ارتباطات جهانی سازمان ملل متحد (DGC)، گفت که امروزه جوانان اغلب به عنوان ناقلان روندهای سمی مانند سخنان نفرت پراکنی آنلاین دیده می شوند.

او هشدار داد: «به‌طور فزاینده‌ای وارد این عصر تاریک عدم تحمل می‌شویم که ناشی از قطبی‌سازی و اطلاعات نادرست و نادرست است، و انواع «حقایق» در آنجا در حال چرخش هستند.

خانم “این مانند یک نردبان افراط گرایی فزاینده است.” حصالی گفت. “شما از پایین با یک کلیشه شروع می کنید، به سراغ الگوهای رفتاری می روید که منجر به گفتار مضر می شود. گفتار مضر به سخنان نفرت منجر می شود، سیلی از نفرت ایجاد می شود و منجر به تحریک خشونت می شود. و سپس شما خشونت واقعی دارید.”

او گفت که شرکت های فناوری اکنون باید رهبری مؤثر و مسئولیت پذیری در مورد اعتدال را برای ایجاد ریل های محافظ برای گفتمان آنلاین محترمانه نشان دهند.

او گفت: «این واقعاً به رهبران خلاصه می شود، خواه آنها رهبران سیاسی، تجاری، مذهبی یا جامعه باشند. سخن، گفتار. از نظر من، جوانان کاتالیزورهای تغییر هستند.

کودکان در یک زمین بازی در کاستاریکا.

کودکان در یک زمین بازی در کاستاریکا.

برابر فکر کردن

لسلی اودوین وقتی با عاملان تجاوز گروهی شریرانه و مرگبار به یک زن جوان برای فیلمش مصاحبه کرد، نفرت را از نزدیک ملاقات کرد. دختر هندوستان.

او گفت: «به این متجاوزان و قاتلان نفرت آموخته شده بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، او گفت که دوربین خود را کنار گذاشته و برنامه Think Equal را راه اندازی کرده است، برنامه ای با حمایت سازمان ملل که در بیش از 50 کشور اجرا می شود و بر اساس اصول رهبر سابق آفریقای جنوبی نلسون ماندلا بنا شده است: هیچ کودکی با نفرت از انسان دیگری متولد نمی شود.

او گفت: «این اساس شهروندان جهانی مسئول برای جوامع صلح‌آمیز، فراگیر، منسجم و توسعه انسانی است. “ما باید مسئولیت را بپذیریم، به ویژه در سال های اولیه آنها. اگر برای ایجاد مغزهای اجتماعی در کوچک‌ترین و آسیب‌پذیرترین فرزندانمان تلاش نکنیم، غفلت می‌کنیم، و این همان چیزی است که فکر برابر کنید.»

تغییر تاریخ

Valika Smeulders، مورخ ارشد در Rijksmuseum آمستردام که نمایشگاهی را برگزار کرد، ده داستان واقعی برده داری استعماری هلنددر سازمان ملل متحد گفت که دانشگاه ها و سازمان هایی مانند سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) از دهه 1990 موزه ها را برای ارائه بیشتر تاریخ اجتماعی برده داری، که میراث آن در جامعه امروزی نفوذ کرده است، فراخوانده اند.

«این فقط مربوط به تاریخ نیست. این همچنین در مورد آینده مشترک ما است.” «میراث بردگی هر روز در میان ماست. ما باید به آن بپردازیم، مخصوصاً همه انواع تبعیض و نژادپرستی که هنوز وجود دارد.»

او گفت که بخشی از راه حل این است که “درک این موضوع را بشناسیم که با درک آن گذشته، جامعه امروز را نیز درک می کنیم”، و افزود که انجام این گفتگو در سازمان ملل و برگزاری نمایشگاه به عنوان “چوب صحبت” “واقعا مهم است. به ما”.

“بدون راه های کوتاه”

هیچ راه میانبری برای اطمینان از از بین رفتن سخنان نفرت وجود ندارد، خانم. حصالی گفت.

او با اشاره به کمپین سازمان ملل #بدون نفرت، یک موضوع مشترک را خلاصه کرد و گفت: «هر یک از ما، در هر طبقه از زندگی که به آن تعلق داریم، باید نقشی ایفا کنیم».

با مجموعه پادکست اتحاد علیه نفرت سازمان ملل متحد در مورد آنچه که افراد دیگر برای تغییر روایت انجام می دهند بیشتر بیاموزید، در اینجا با نحوه کار سازمان ملل برای مبارزه با سخنان نفرت انگیز آشنا شوید و خود را با آزمون ما آزمایش کنید.

چگونه می توانید با سخنان نفرت انگیز مبارزه کنید؟

تو می توانی تفاوت ایجاد کنی. با هشتگ #NoToHate به کمپین بپیوندید. سخنان مشوق تنفر در همه جوامع، چه آفلاین و چه آنلاین، رخ می دهد. در حالی که ممکن است تلاش برای مقابله با محتوای مشهود نفرت‌انگیز به نظر طاقت‌فرسا باشد، در اینجا نکاتی وجود دارد که چگونه می‌توانید موضع بگیرید، حتی اگر شخصاً قربانی سخنان مشوق نفرت نباشید:

  • تعهد به توقف: از دادن هرگونه نظر تنفرآمیز خودتان و/یا به اشتراک گذاری چنین مطالبی خودداری کنید. کمپین UN #PledgetoPause را بررسی کنید تا دریابید که چرا قبل از اشتراک‌گذاری محتوا به صورت آنلاین، چند لحظه مکث مهم است.
  • بررسی واقعیت: برای شناسایی اطلاعات نادرست و مغرضانه، از جمله تبلیغات سخنان مشوق عداوت و تنفر، حتماً منشأ محتوا را با کمک موتورهای جستجو، ابزارهای راستی‌آزمایی و سایر منابع معتبر بررسی کنید. همچنین می‌توانید تصاویر را دانلود کرده و از طریق ابزارهای جستجوی تصویر اجرا کنید تا ببینید ابتدا در کجا ظاهر شده‌اند.
  • واکنش نشان دهید: در صورت امکان، حتی زمانی که دیگران هدف قرار می گیرند، سکوت نکنید. با خونسردی اما قاطعانه در برابر سخنان تنفرآمیز صحبت کنید و آن را صدا کنید تا روشن کنید که با محتوا موافق نیستید. در صورت لزوم، با ارائه منابع موثق، اطلاعات نادرست را با حقایق رد کنید.
  • چالش: ضد سخنرانی خود را پخش کنید. می‌توانید با پیام‌های مثبتی که در دفاع از کسانی که هدف نفرت قرار می‌گیرند، مدارا، برابری و حقیقت را گسترش می‌دهند، محتوای نفرت‌انگیز را تضعیف کنید.
  • حمایت کردن: موضع گیری عمومی برای افرادی که هدف سخنان مشوق نفرت هستند و ابراز همبستگی با آنها نشان می دهد که رد نفرت مسئولیت هر فرد است.
  • گزارش ها: اکثر پلتفرم‌ها و جوامع آنلاین قوانینی برای احترام گذاشتن به بحث‌های کاربر دارند و به شما امکان می‌دهند پیام‌های نفرت‌انگیز را به راحتی به مدیران یا ناظران گزارش دهید. برای موارد جدی‌تر که ممکن است تحریک به خشونت، آزار و اذیت و/یا تهدید ممنوع‌شده توسط قانون باشد، به سازمان‌هایی که با سخنان نفرت‌انگیز مبارزه می‌کنند اطلاع دهید و/یا شکایتی را با پلیس یا دادستان عمومی تنظیم کنید.
  • تحصیلات: با درگیر شدن با خانواده و دوستان خود در گفتگو در مورد اینکه چگونه محتوای نفرت انگیز می تواند به جوامع آسیب برساند، آگاهی را به صورت آنلاین یا آفلاین افزایش دهید. از رفتار مسئولانه دفاع کنید و کمپین های عمومی و منابع آموزشی را به اشتراک بگذارید.
  • مرتکب شدن: پیوستن به طرحی را در نظر بگیرید که برای رسیدگی به موضوع سخنان مشوق عداوت و تنفر در جامعه شما کار می کند.
خنده و لبخند کودکان در جاکارتا، اندونزی.

خنده و لبخند کودکان در جاکارتا، اندونزی.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما