من Quest Pro 1500 دلاری را امتحان کردم و بهترین Metaverse را دیدم

برلینگیم، کالیفرنیا — خبر خوب، خوانندگان: پس از استفاده از تقریباً تمام هدست های واقعیت مجازی ساخته شده در هفت سال گذشته، از جمله آخرین عینک های 1500 دلاری متای مارک زاکربرگ، بهترین چیزی که متاورس می تواند ارائه دهد را دیده ام.

بله، بهترین ها در حال حاضر اینجا هستند، و مدت زیادی است که هستند.

این بازی های ویدیویی است.

آقای. زاکربرگ و سایر مدیران فناوری از ما می‌خواهند که این گجت‌ها را بخریم تا فانتزی آن‌ها را عملی کنیم که متاورس یک دنیای مجازی فراگیر خواهد بود که در آن خرید، معاشرت و کار می‌کنیم. اما مصرف کنندگان لزوماً نباید از هوس های رهبران تجاری پیروی کنند.

بازی قانع‌کننده‌ترین استفاده از این هدست‌ها از زمان عرضه Oculus Rift در سال 2016 بوده است. معرفی این ابزار، هدستی بدقواره که به رایانه شخصی متصل می‌شد، نشان‌دهنده شروع جریان اصلی واقعیت مجازی بود و موج اولیه برنامه‌ها متمرکز بود. در این نوع سرگرمی بر اساس آزمایش‌های گسترده آن دستگاه، همراه با رقبای بی‌شماری که بعد از آن وارد شدند، و Meta Quest Pro جدید که قرار است هفته آینده عرضه شود، به نظر می‌رسد که بتوان نتیجه گرفت که این فناوری نقطه شیرین خود را پیدا کرده است.

این هدست ها کنسول های بازی ویدیویی پوشیدنی و همهجانبه هستند. مردم باید آنها را به همان دلایلی که پلی استیشن و نینتندو دریافت می کنند بخرند: سرگرم شدن و فرار کوتاه از دنیای واقعی. نه برای تحقق رویاهای عجیب رهبران فناوری.

متا پیش‌بینی می‌کند که هدست‌های با وضوح بالا، نرم‌افزار جدید متمرکز بر کسب‌وکار و اتصالات اینترنتی فوق‌سریع، روش کار، همکاری و خلق هنر ما را متحول خواهند کرد. در اصطلاح خود شرکت، Quest Pro می‌تواند قفل «مورد استفاده جدید» را باز کند. با این حال، وقتی از رهبران این محصول پرسیده شد، نتوانستند یک “برنامه قاتل” برای روسری جدید فانتزی نام ببرند.

Anand Dass، مدیر محتوای متاورس در Meta، در یک جلسه توجیهی محصول در این ماه گفت: «ما با توسعه دهندگان زمانی که دستگاه وارد بازار شد، یاد خواهیم گرفت.

به عبارت دیگر، فروش Meta برای Quest Pro این پتانسیل را دارد که با فعال کردن کارهایی که قبلاً نمی‌توانستند انجام شوند، زندگی را متحول کند. این یک روایت قانع‌کننده است، اما چشم‌اندازی است که هنوز محقق نشده است.

یک درس ارزشمند در میان همه تبلیغات پیرامون عینک های مجازی (افزایش یافته، ترکیبی، هر چیزی که شما می خواهید با ظاهری درهم و برهم) وجود دارد: ما نباید دلارهایمان را صرف امیدها و وعده های یک شرکت کنیم که یک فناوری می تواند تبدیل شود. . ما باید این هدست ها را برای کاری که در حال حاضر انجام می دهند بخریم. و بر اساس آنچه من دیدم، برای آینده قابل پیش بینی، Meta Quest Pro در درجه اول یک دستگاه بازی خواهد بود. (من همین نتیجه را برای هدست اپل که برای رونمایی در سال آینده انتظار می رود پیش بینی می کنم.)

در دفتر Meta’s Burlingame، Quest Pro را بستم تا ببینم چه چیزی جدید است. متا سه ویژگی را برجسته کرد: تصویر با کیفیت بالاتر هدست، که چهار برابر تعداد پیکسل های نسخه قبلی خود یعنی Quest 2 400 دلاری دریافت می کند. مجموعه‌ای از دوربین‌های تعبیه‌شده در هدست، که اکنون می‌توانند رندر لحظه‌ای از حالات چهره و حرکات چشم شما ایجاد کنند. و کنترل‌کننده‌های حرکتی جدید با حساسیت فشار بهبودیافته، بنابراین می‌توانید یک جسم مجازی را به آرامی فشار دهید یا آن را به شدت بگیرید.

کارمندان متا و توسعه دهندگان اپلیکیشن یک تور یک ساعته از طریق نرم افزاری که برای هدست طراحی شده بود به من دادند. من یک آواتار دیجیتالی از صورتم ایجاد کردم که در حالی که ابروی کنجکاو را بالا می‌بردم، پوزخند و اخم‌هایم را تقلید می‌کرد. من نقاشی های سه بعدی کشیدم و دارت مجازی پرت کردم.

گرافیک بهبود یافته و کنترلرها برای من قابل توجه بود (و آواتار متحرک من کمی ترسناک بود)، اما پس از اینکه هدست را حذف کردم و به واقعیت بازگشتم، فقط می توانستم تصور کنم که بخواهم از این ویژگی های جدید برای بازی کردن استفاده کنم.

بازی واقعیت مجازی مورد علاقه من، Blaston، که در سال 2020 منتشر شد و شامل بازیکنانی است که در یک میدان مجازی به یکدیگر تیراندازی می کنند، احتمالاً از کنترلرهای حرکتی بهبود یافته بهره می برد تا فشارهای ماشه را برای تفنگ های مختلف واقعی تر کند. PokerStars VR، جایی که گیمرها دور یک میز کارت مجازی جمع می‌شوند تا Texas Hold’em را بازی کنند، اگر بتوانیم از حالات چهره هر بازیکن حرف‌ها را دریافت کنیم، سرگرم‌کننده‌تر خواهد بود.

در پایان نسخه نمایشی، من همچنین شک داشتم که با این هدست کاری انجام دهم. در یک ویدیوی تبلیغاتی برای این محصول، متا پیشنهاد کرد که Quest Pro می‌تواند یک ابزار چندوظیفه‌ای برای کارگرانی باشد که در جلسات و در حین پیمایش ایمیل‌ها و سایر وظایف، در جلسات شعبده بازی می‌کنند. اما به گفته متا باتری دستگاه تنها یک تا دو ساعت دوام می آورد. (هدست هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد در حالی که به برق متصل است، اما استفاده از یک کامپیوتر پیچیده تر است.)

هر چند یک یا دو ساعت عمر باتری برای یک چیز خوب است. درست حدس زدید: بازی.

این واقعیتی است که ما باید تصمیمات خرید خود را بر اساس آن قرار دهیم. به نظر می رسد حتی متا هم باور ندارد که بسیاری از مردم Quest Pro را خریداری کنند. گفته می‌شود که مخاطبان هدف این دستگاه، کاربران اولیه، طراحان و کسب‌وکارها خواهند بود. اگر در هر یک از آن اردوگاه ها قرار می گیرید، من یک رویکرد صبر و دید را برای سنجش اینکه آیا برنامه های کاربردی واقعیت مجازی مفید برای حرفه شما در دسترس هستند توصیه می کنم.

این شرکت جایگاه واضح تری را از لیست هدف خود رها کرد: گیمرهای سخت افزاری که مایل به خرج کردن پول زیادی برای هر قطعه سخت افزار جدید بازی هستند. آنها در حال درمان هستند. این هدست علاوه بر دسترسی به بازی‌های واقعیت مجازی با وضوح بالا که برای Quest Pro ساخته شده‌اند، با صدها بازی که قبلاً برای Quest 2 ساخته شده‌اند کار می‌کند.

بسیاری از آن عناوین قدیمی Quest 2 بسیار خوب هستند. بازی‌هایی که قلب شما را به تپش می‌اندازند و عرق می‌کنند، مانند Beat Saber و FitXR، که هر دو شامل چرخاندن دست‌ها به اطراف برای برخورد با اجسام هستند، در دوره‌ای که مردم نیاز به پوشیدن ساعت‌های هوشمند دارند تا به آنها یادآوری کنند که بایستند، یک موهبت است.

هیچ‌کدام از این‌ها – اولین برداشتی که Quest Pro برای بازی کردن عالی است و در درجه اول برای سرگرمی استفاده می‌شود – چیز بدی نیست. این واقعیت که می‌توانیم بازی‌های بصری خیره‌کننده و همهجانبه‌ای را در یک هدست سبک وزن و بی‌سیم انجام دهیم، به این معنی است که واقعیت مجازی در کمتر از یک دهه راه طولانی را طی کرده است. در حال حاضر، این تنها دلیل برای خرید یکی از این است.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت

تماس با ما