موتور برق چیست و چگونه کار می کند؟ موتور برق گازسوز،موتور برق بنزینی،موتور برق ژنراتور گازسوز،دیزل ژنراتور شرکت گرین پاور

باید دقت کنید که قیمت موتور برق چینی گاهی اوقات می تواند یک عامل فریبنده باشد. زیرا با کمی هزینه بیشتر می توان محصول با کیفیت تری خریداری کرد که سال های بیشتری عمر کند. موتور برق یکی از ابزارهای پرکاربرد صنعتی و خانگی است که انرژی مکانیکی را به انرژی برق تبدیل می کند.

 • موتور های برق از نظر سیستم روشن و خاموش شدن به موتور برق استارتی و موتور های برق هندلی تقسیم می شوند، البته نوع سومی هم که ترکیبی از استارت و هندلی است، وجود دارد.
 • لذا دامنه کاربرد موتور برق ها مصارف خانگی، کارگاهی، نیمه صنعتی، صنعتی و سنگین را شامل می شود.
 • تفاوت موتور برق و دیزل ژنراتور را می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلفی مانند اصل کار یا عملکرد این ابزارها بیان کرد.

اما کانوپی یا اتاق سایلنت چیست و چه ضرورتی دارد؟ کانوپی به محفظه ای گفته می شود که برای جلوگیری از صدا های ناشی از موتور برق مورد استفاده قرار می گیرد که به اصطلاح، به آن اتاق سایلنت هم گفته می شود. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این موتور بنزینی است، ظرفیت مخزن آن ۲۵ لیتر است، توان ظاهری آن 8 کاوآ و توان حقیقی‌اش ۶٫۵ کیلووات است. نمودار بلوکی زیر نحوه تولید برق یک موتور-ژنراتور و ارتباط اجزای آن را نشان می‌دهد.

درپوش فیلتر هوا را بردارید ، فیلتر هوا را با بنزین شسته و سپس  آن را خشک نمایید. در ایران از ولتاژ استاندارد ۲۲۰ ولت و فرکانس ۵۰ هرتز استفاده می‌شود.

اکنون می‌توانید وضعیت کلید اصلی تابلوی توزیع را روی ON قرار دهید تا برق به ساختمان وارد شود. پس از آن، باید موتور برق را در محلی مناسب قرار داده و سطح روغن آن را بررسی کنید.

موتور برق واکسون 8/5کیلو وات امارات مدل VC18800E2 ا VACKSON VC18800E2

بنابراین قیمت خرید دستگاه موتور برق بنزینی با توجه به امنیت بالاتر و همچنین تکنولوژی مورد استفاده، از موتور برق دیزلی بیشتر است. همچنین بنزین در مقایسه با دیزل قیمت بالاتری دارد که این خود باعث افزایش هزینه های بهره برداری موتور برق بنزینی می شود.

برای نمونه ژنراتوری که 10 ساعت با یک مخزن سوخت نیمه‌پر کار می‌کند، گزینه‌ای عالی برای استفاده در خانه و محیط‌های کاری با مصرف برق نرمال است. گفتنی است موتوربرق دیزلی صدای بیشتری دارد و آلایندگی آن نیز بیشتر است، بوی حاصل از سوخت دیزل نیز بیشتر است که ممکن است باعث آزار شما و اطرافیان شود؛ بنابراین به همه این نکات باید توجه کنید. برای خیلی از خریداران، سوخت مصرفی موتوربرق مهم‌ترین فاکتور خرید محسوب می‌شود.

هرگاه برق شهری در موقعیت‌های اضطراری، مثل قطع برق برای مدت طولانی، خراب شدن خطوط برق، زمین‌لرزه، طوفان، سیل و غیره از کار افتاد، خرید یک موتور برق خانگی می تواند بسیار مفید باشد.

برای طبقه بندی موتور برق می توان صرفا براساس قدرت تولید برق و توان آن نیز دستگاه مولد برق مورد نیاز خود را خریداری کرد.

با توجه به دسترسی شما به این نوع سوخت ها اولین قدم در انتخاب متناسب با نیاز خود را برداشته اید.

حتما قبل از نصب موتور برق و راه اندازی آن روغن دستگاه را چک کنید. سعی کنید از روغنی با ویسکوزیته بالا برای کارایی بهتر دستگاه استفاده کنید. موتور برق‌های ساخت رونیکس دارای چراغ هشدار کاهش روغن هستند تا کاربر در زمان لازم به دستگاه روغن اضافه کند. اما همین کار به ظاهر ساده اگر بدون رعایت نکات ایمنی و عدم شناخت نحوه طرز کار دستگاه انجام گیرد؛ ممکن است به ضرر کاربر تمام شود.

در نتیجه امکان استفاده از سه جریان خروجی با ولتاژ بالا و ثابت را برای کاربر فراهم می کند.

دوستان تنها تفاوت درجه یک ودو این مدل موتور در نمایشگر ولت متر انالوگ در بدنه هست.

پس از ایجاد انرژی مکانیکی، یک وسیله دیگر لازم است تا این انرژی را به برق تبدیل کرده و در ولتاژ معین تحویل دهد.

موتور برق جیانگ دانگ 8.5 کیلو وات سه فاز مدل…

این دستگاه‌ها که دارای توانی بالا و در حدود 7.5 کیلووات هستند، می‌توانند برای مصارفی از جمله پمپ آب، پمپ مخزن، کولر گازی با توان بالاتر و … ساختار موتور برق اکثرا شامل خروجی‌های AC و DC با تعداد مختلف هستند. ساختار موتور برق در حین کار داغ می‌شوند و سیستم سردسازی وظیفه خنک کردن قطعات موتور برق را بر عهده دارد. موتور برق اینورتر سایز کوچک، تا ۲۰۰۰ وات توان تولید نموده و میتوان به راحتی آن را جابجا کرد.

موتور برق

این نوع به خاطر گازسوز بودن و حذف بنزین باعث طول عمر محصول نسبت به نوع بنزینی شده است.

موتوربرق از بخش ها و اجزای مختلفی تشکیل شده که هریک نقش مهم و تعیین کننده‌ای در عملکرد ژنراتور دارد. موتور، مولد برق، تنظیم کننده ولتاژ و مخزن سوخت مهمترین اجزای موتور برق هستند. در واقع نیازی به اقدام فیزیکی برای روشن کردن موتور برق وجود ندارد. بلکه راه اندازی دستگاه به وسیله استارت الکتریکی و به کمک باتری صورت می‌پذیرد.

در کاتالوگ شرکت های تولید کننده معمولا توان دایم کار و اضطراری می آید. اگر قرار است که ژنراتور دایم کار کند، بهتر است که توان آن باز هم تا 20 درصد بیشتر انتخاب شود تا به آن حداقل فشار بیاید. برای آشنایی بیشتر، قسمتهای مختلف ، قطعات ، اجزای تشکیل دهنده و ساختمان دو نوع موتور برق بنزینی قابل حمل کوچک و موتور برق گازسوز در شکل های زیر آمده است.

موتور دیزلی یا گازوئیلی ساعت کارکرد طولانی تری نسبت به موتور بنزینی دارد و مدت زمان بیشتری را روشن می ماند، همچنین تعمیر آن راحت تر است.

این مکانیزم اکثرا در موتور برق های بنزینی کوچک استفاده می شود و همان طور که گفته شد نیاز به نیروی انسانی دارد. باید دقت کنید که هندل موتور برق، قسمتی حساس است و نباید با اعمال فشار بیش از حد به آن آسیب بزنید. همان‌طور که می‌دانیم، کار موتور برق‌ها همراه با سر و صدا و آلودگی همراه است.

برای این منظور لطفا با شماره تلفن‌های کارشناسان فروش در انتهای همین صفحه تماس بگیرید.

از موتوربرق برای تامین الکتریسیته اضطراری در مجتمع های مسکونی، اداره‌جات، ویلا و باغ، کمپ های مسافرتی، کارگاه های کوچک و گاها در صنایع جوشکاری و سنگ تراشی استفاده می شود. انتخاب و تعیین نوع دستگاه برای خرید موتور برق بر حسب نیاز کاربر صورت می گیرد. نوع کاربری یعنی محلی که قرار است از موتوربرق استفاده شود ابتدا تعیین می شود.

معمولا شمع در موتور به دلیل احتراق و خروج دود ممکن است آلودگی دود را به خود بگیرد بهتر است برای عملکرد بهتر موتور هر 6 ماه یکبار شمع تمیز شود و سالی یک بار یا هر 300 ساعت کار شمع تعویض گردد. موتور و قطعات مکانیکی پس از کار به مدت طولانی دچار سائیدگی می‌شوند.

موتور برق های امروزی ممکن است با بنزین؛ گازوئیل و یا نفت کار کنند. در واقع ژنراتور با مصرف این سوخت ها، ابتدا یک نیروی مکانیکی ایجاد می نماید. انواعی از این محصول نیز به موتور برق های کیفی یا اینورتری معروف هستند.

موتور برق

موتور برق های واکسون در سه سری ببزینی، دیزلی و اینورتری تولید و در رنج توان 0.8 کیلووات الی 8 کیلووات با سیم پیچ تمام مس به بازار عرضه می شود. برای اینکه موتور برقی سالم داشته باشید و طول عمر دستگاه شما بیشتر شود باید به نکاتی توجه کنید که چند تا از مهم ترین آنها را در ادامه می‌بینید. وظیفه این قسمت از ساختار موتور برق تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی است.

شما می توانید انواع موتور برق را از شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل که عامل فروش موتور برق می باشد و با بهترین قیمت به مشتریان عزیز ارایه می کند تهیه نمایید. بعد از آنکه نوع موتور برق را تعیین کردید، نوبت به محاسبه توان مورد نیاز می رسد.

موتوربرق دوگانه‌سوز دارای دو مخزن سوخت جداگانه برای بنزین و گاز مایع یا گاز شهری است. معمولاً این موتوربرق‌ها با گاز کار می‌کنند و با اتمام یا قطع شدن منبع انرژی، بنزین درون باک وارد چرخه سوخت‌رسانی می‌شود. اگر به دنبال خرید و انتخاب بهترین موتوربرق باشید، دوگانه‌سوز بودن از فاکتورهای مهم است.

موتور برق

نیاز به سریس و نگهداری و خطرانی بالقوه ناشی از وجود سوخت‌های فسیلی نیز نکات قابل ذکری است.

ژنراتور دیزلی اولین‌بار برای کار در مدت‌زمان طولانی طراحی شده است. این نکته برای کسانی که سؤال می‌کنند موتوربرق چند ساعت کار می‌کند اهمیت بیشتری دارد.

برای خرید موتور برق بهتر است قبل از در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند قیمت، نوع و مدل آن، نیاز خود را به موتور برق مورد بررسی قرار داده و حتی در این زمینه از یک مشاور و متخصص کاربلد کمک و راهنمایی بخواهید. زیرا کمک گرفتن از فردی که در این حوزه از علم و اطلاعات بالایی برخوردار است قطعا منجر به یک خرید درست خواهد شد. ما در این مقاله به طور کامل در مورد میزان کارکرد موتور برق بنزینی صحبت کردیم.

یک موتوربرق قوی دستگاهی است که قدرت بالایی در تولید برق دارد و معمولا برق سه فاز و صنعتی تولید می کند. اگر به دنبال خرید موتور برق خانگی برای تامین برق کولر گازی هستید، می توانید مقاله‌ی «4 مدل موتور برق برای کولر گازی به همراه آمپر مصرفی آن ها» را مطالعه کنید.

در دنیای برق مواردی پیش می آید که توان محاسبه شده را متغییر می‌سازد. قرار گرفتن دستگاه‌ها در شرایط مختلف یا برخی مصارف پنهان غیر قابل محاسبه‌ و متغییر از عواملی هستند که باعث می‌شوند توان حداکثر را دچار تغییر می‌کنند. به عنوان مثال اگر الکتروپمپ یا هر گونه وسیله‌ای را که از الکتروموتور القایی استفاده می‌کند در نظر بگیرید،‌ در هنگام روشن شدن توانی معادل 5 برابر جریان نامی را مصرف می‌کند.

موتور برق های چینی از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و برندهای مختلفی در این زمینه فعالیت دارند. از تولیدات باکیفیت و گران گرفته تا انواع موتور برق ارزان و اقتصادی چینی در بازار وجود دارد.

برای در امان ماندن موتور برق و طول عمر بیشتر آن در محیط های باز باید از موتور برق کانوپی دار استفاده کرد که در این مقاله در رابطه با آن صحبت کردیم. به این نکته توجه داشته باشید که موتور برق های استارتی هم قطعا سیستم هندل را دارد ولی موتور برق هندلی قطعا نباید سیستم استارتی رو داشته باشند. با توجه به دفترچه راهنمای موتور-ژنراتورتان، حتماً به سرویس و یا تعویض فیلترهای هوا و سوخت آن مبادرت کنید.

 • این انرژی مکانیکی از سوختن بنزین، گاز، یا گازوئیل به وجود می‌آید.
 • درنتیجه قبل از خرید این نوع موتور برق باید به این موضوع توجه داشت.
 • نحوه عملکرد موتور برق
  به این شکل است که با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی به پدیده‌ای تبدیل می‌شود
  به نام القا الکترومغناطیسی.
 • موتور برق دیزلی نیز همانند نوع بنزینی، بسیار پر کاربرد می باشند، اما بر خلاف آن ها برای ایجاد احتراق از سیستم فشار زیاد استفاده می کنند.

برای پاسخ به این سوال باید اشاره داشت که سوخت بنزین مجموعه ای از هیدروکربن ها مانند آلکان ها اولفین ها و نفتن ها است. اما به دلیل وجود اکتان بالای موجود در سوخت بنزین باعث شده است که درجه احتراق آن بالاتر از سوخت های دیگر باشد. به همین دلیل استفاده از سوخت بنزین برای روشن کردن و راه اندازی این دسته از موتور برق مناسب برای باغ ها نیز بسیار کاربردی می باشد.

می باشد، کاربردهای دیگر موتوربرق ها شامل استفاده و برق رسانی به پمپ های مختلف آب ،کفکش ها ،استفاده برای الکترو موتورها و سیستم های برقی کوچک مثلا روشنایی و…می باشد. این نوع موتور برق قیمت کمتری داشته و مزیت هایی را به جهت استفاده ایجاد میکند من جمله اینکه در حین استفاده صدای کمتری را تولید میکنند همچنین سوخت گاز از سوخت های در دسترس محسوب میشود.

موتور برق

البته ناگفته نماند کیفیت بسیار خوب آن باعث خواهد شد که گذر شما به خدمات گارانتی نخواهد افتاد. موتور برق 3500 هواسدان، تک سیلندر، دارای نمایشگر دیجیتالی، سیستم نوسان گیر، سیستم کنترل روغن است که این موارد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. موارد بالا، تنها چند مورد از ویژگی های خوب موتور برق های هواسدان بنزینی هستند که تنها با دانستن همین چند مورد، می توان نتیجه گرفت که برند hwasdan به مشتری های خود خیلی اهمیت می دهد و رضایت آنها برایش در اولویت است.

در ادامه این صفحه با مکانیسم عملکرد موتوربرق و انواع آن آشنا می شوید. موتور برق روبین محصول کشور ژاپن می باشد و جزء یکی از بهترین و باکیفیت ترین موتورهای موجود در بازار می باشد. کیفیت بالای این برند سبب شده تا با قیمتی بالاتر در بازار عرضه گردد. جدای از محصولات ژاپنی و اروپایی که رنج قیمتی بسیار بالایی دارند، در محصولات چینی از گرانترین تا ارزانترین می توان به برند های لانسین و کوپ، ای تی کیو، رونیکس، هیوندای و ایمر اشاره کرد.

گاز طبیعی در مقایسه با بنزین و دیزل سوخت پاک تری است که خطرات کم تری برای محیط زیست دارد. در مقابل با توجه به قدرت پایین تر موتور برق های گازی ، خرید آن ها برای بعضی کاربردها از قبیل برق اضطراری آسانسور ساختمان و به طور کلی مصارف با توان بالا توصیه نمی شود.

موتور برق H9000DT-G هواسدان، دارای توان 8.5 کیلووات است که شما می توانید از آن برای مواردی مثل یخچال، تلویزیون، هیتر برقی استفاده کنید. به طور کلی این موتور برق هواسدان، برای مشاغل صنعتی مانند جوشکاری، پروژه های ساختمانی، گارگاه و کارخانجات، معادن نیز قابل استفاده است. اگر دنبال یک موتور برق خاص هستید که به دو صورت تک فاز و سه فاز، قابل استفاده باشد، پیشنهاد ما به شما موتور برق هواسدان 9000 است که برای آن دو عدد خروجی 16 آمپر تک فاز و یک عدد خروجی سه فاز، طراحی شده است.

راشاماشین در این مطلب به بررسی انواع ژنراتور برق و کاربردهای مختلف آن می پردازد. لازم است جریان تولید شده توسط برق، برای مصرف کننده توان الکتریکی قابل استفاده باشد.

اگر این دستگاه در سایز و توان های کوچیک ارائه شود به آن موتور برق میگویند ولی اگر در سایز های بزرگ و توان های بیشتر ارائه شود به آن دیزل زنراتور میگویند که در بخش دیزل ژنراتور به آن اشاره شده است. همان‌طور که گفتیم، موتور برق همان موتور-ژنراتور (ژنراتوری که با موتور می‌چرخد و انرژی جنبشی موتور را به برق تبدیل می‌کند) است که بین مردم به این نام شناخته شده است. همان‌طور که می‌بینیم، مواردی چون توان خروجی، نوع استارت، وزن، میزان سر و صدا، ولتاژ، میزان مصرف سوخت و…

سیستم‌های تهویه مطبوع موضوع درس هفتم است و در نهایت، در درس هشتم، نرم‌افزارهای مهم مربوط به کنترل تأسیسات معرفی شده‌اند. شرکت مهندسی بازرگانی آبادیزل با کادری مجرب و فنی شما مشتریان عزیز را در جهت خرید واکسون متناسب کسب و کارتان مشاوره فنی خواهد داد با کارشناسان ما تماس بگیرید. از نظر قیمت، زغال سنگ تنها سوختی است که از آن ارزان تر است.یکی از بزرگترین معایب استفاده از زغال سنگ این است که منبعی کثیف برای سوخت می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که موتور برق انتخابی شما دارای قدرت بالاتر از کل مصرف برقی حساب شده باشد.

آهنگ جدید

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون