مکنزی توماس، TikToker که شرم باعث شهرت او شد

بیشتر مردم دوست ندارند کسی نگاهی اجمالی به آنچه در دفتر خاطرات نوجوانان آنها دارد بیابد. وقایع دوران بلوغ در مورد له شدن، تغییر بدن و زمین خوردن – که همگی با زرق و برق های رنگارنگ جوهری شده اند – حتی در خلوت هم دیدن مجدد آنها بسیار شرم آور (یا آسیب زا) خواهد بود. اما نه برای مکنزی توماس.

ام‌اس. توماس 24 ساله با انتشار ویدئوهایی که در آنها به طور یکنواخت نوشته های دفتر خاطرات قدیمی را با صدای بلند می خواند، بیش از 440000 دنبال کننده در TikTok به دست آورده است. “وقتی مغز من یک کامپیوتر است، پسران مدرسه چگونه باید مرا درک کنند؟” او در نوشته ای از سال 2012 فکر می کند.

در یادداشت کوتاه دیگری که دو سال بعد نوشته شد، او خوردن برق لبی را که مادرش برایش خریده بود، ثبت کرد: «از Sephora بود. با طعم نارگیل وانیلی بود. و امشب در اتاقم همه چیز را در دهانم پاشیدم و هضم کردم.»

او ادامه داد: من یک دختر درشت هستم. من دختر غمگینی هستم.

به نظر می‌رسد محتوای خاطرات نوجوان او – ضدعفونی‌شده، تا حد زیادی ویرایش‌نشده و مملو از موارد توصیفی- در میان بسیاری از کاربران TikTok طنین‌انداز شده است.

بخش نظرات مملو از خاطرات دلخراش نوجوانی بینندگان است. خانم “این به فضایی برای مردم تبدیل شده است که کمتر احساس تنهایی می کنند و در مورد خود کمتر احساس غریبی می کنند.” توماس گفت. اگر بتوانم فروتنی و شرم گذشته خود را به چیزهایی تبدیل کنم که باعث می شود میلیون ها نفر احساس کنند دیده می شوند، این بهترین هدیه است.

ادوین مالاوه مالدونادو، تصویرگر 36 ساله در پورتوریکو، در کامنتی درباره یکی از خانم ها نوشت. پست‌های توماس: «احساس می‌کنم شما قسمت‌های تصادفی زندگی من را به شکلی چندجهانی عجیب و غریب زندگی کرده‌اید». او در مصاحبه‌ای اضافه کرد که نوشته‌های دفتر خاطرات «سوررئالیسم افکار نوجوانی ما، آن مشکلات جهان اولی که وجود دنیوی ما را غرق می‌کنند» را نشان می‌دهد.

ام‌اس. توماس، که در بروکلین زندگی می کند، اولین باری را که مادرش برای او مجله خرید، به یاد می آورد. او 11 ساله بود و مجله از یک هدف در کارولینای شمالی بود، جایی که او بزرگ شد. یادداشت کردن افکار درونی او یک خروجی بسیار مورد نیاز بود، به خصوص به عنوان یک کودک مخلوط نژاد.

خانم “مادرم سیاه پوست است و پدرم سفیدپوست.” توماس گفت. من به یک مدرسه سفید پوست رفتم و برای آن دختران سفیدپوست به اندازه کافی سفید نبودم. او گفت که اغلب در دوران دبیرستان احساس بیگانگی می‌کرد، بنابراین شروع به نوشتن همه چیز کرد – چیزهایی که او را شب‌ها بیدار نگه می‌داشت، چیزهایی که او را می‌خنداند، چیزهایی که دوست داشت و چیزهایی که از آن متنفر بود.

او از آن زمان تاکنون بیش از 20 دفتر خاطرات جمع آوری کرده است، اگرچه برخی از آنها فقط تا حدی پر هستند. آنها در یک پشته کنار تخت او می نشینند.

در سال 2021، خانم توماس از کالج امرسون با مدرک هنرهای کمدی فارغ التحصیل شد و در لس آنجلس زندگی می کرد، جایی که با ارسال ویدیوهای خنده دار، طرفداران متواضعی را در TikTok ایجاد کرد. در یکی، او تلفظ جولیا فاکس از عنوان فیلم «جواهرات بریده نشده» را به عنوان «unjuh jamz» که تبدیل به یک ترند ویروسی شد، مسخره کرد. خانم “من همیشه خنده شکمی را از خودم دور می کنم.” توماس گفت.

او که در این فکر بود که چگونه فالوورهایش – و خودش – را بخنداند، به دفتر خاطراتش روی آورد. او گفت که قبلاً عادت کرده بود آنها را بخواند، زمانی که احساس ناراحتی می کرد تا به خود یادآوری کند که “مشکلاتش واقعاً خنده دار هستند.” چرا همین شادی را با بقیه دنیا به اشتراک نمی گذارید؟ “من هستم بر فراز به خودم هول می کنم و مدت زیادی است که از آن گذشته ام.”

برخی از پست های روزانه میلیون ها بار مشاهده شده اند. بسیاری از آنها با صدای بلند خنده دار هستند، حتی آنهایی که دردناک هستند، مانند ورودی سال 2016 در مورد مادرش که به او گفته بود “لمس وحشتناک بیگانه” دارد. در پستی دیگر خانم توماس مدخلی را در مورد شنیدن تلفنی پدرش می خواند و به کسی می گوید که او را به کلاس های ویولن می برد در حالی که واقعاً او را به کلاس بهبود می برد.

خانم “به عنوان یک بزرگسال، راحت تر است که برای چیزهایی که شما را متفاوت می کند مورد تجلیل قرار بگیرید.” توماس گفت. وقتی بچه هستید، چیزی که شما را ایمن نگه می دارد این است که مثل بقیه باشید.

اکنون، مرور مجدد آن زمان ها – احساس یک بیگانه، و گاهی اوقات به او گفته می شود که او نیز یک بیگانه است – شفابخش است. خانم می گوید: «من می توانم برای خودم خواهر بزرگتر باشم. توماس که تک فرزند است.

هدر سوزان وودز، استادیار رسانه و ارتباطات در دانشگاه ایالتی کانزاس، در ایمیلی گفت: «این ویدئوها نمونه‌هایی از فرهنگ میم هستند، زیرا از طنز به عنوان وسیله‌ای برای کاوش عمیق در احساسات مشترک استفاده می‌کنند. پروفسور وودز اضافه کرد که “خرد جوانان می تواند توسط جامعه نادیده گرفته شود” اما خانم. ویدیوهای توماس بینشی در مورد افکار بی رنگ آنها می دهد.

وقتی شریل حداد، یک حسابدار در اسرائیل، برای اولین بار یکی از خانم ها را دید. با پست های توماس، او یک ارتباط فوری را احساس کرد. او می‌گوید: «چیزهایی در نحوه بیان چیزهایی وجود داشت که باعث می‌شود هر موقعیتی احساس نزدیکی و شخصی کند، مثل اینکه بالاخره کسی به آنچه همه ما فکر و احساس می‌کنیم می‌گوید.»

ام‌اس. حداد 21 ساله حتی از یکی از خانم ها خالکوبی خطی کرد. خاطرات توماس که نوشته بود: “یک کیسه سیب زمینی خیس بیشتر از من درباره خوشبختی می داند.”

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما