میانمار: صدها زندانی سیاسی آزاد شدند، اما هزاران نفر همچنان در زندان هستند

جرمی لارنس، سخنگوی OHCHR به خبرنگاران در ژنو گفت: «آزادی زندانیان سیاسی در میانمار نه تنها تسکین دهنده ای برای بازداشت شدگان ناعادلانه، بلکه برای خانواده های آنها نیز هست».

اما نکته مهم این است که ما از این فرصت استفاده می کنیم و خواستار آزادی هزاران نفر دیگر که به دلیل مخالفت با حکومت نظامی در بازداشت به سر می برند، هستیم.

در زندان شکنجه شد

به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال کشور، حکومت نظامی که نزدیک به دو سال پیش قدرت را به دست گرفته بود، این هفته اعلام کرد که حدود 7000 زندانی را آزاد خواهد کرد.

با این حال، مشخص نکرد که آیا کسانی که به عنوان بخشی از سرکوب وحشیانه مخالفان زندانی شده اند شامل می شوند یا خیر.

سخنگوی OHCHR به نقل از منابع موثق گفت که رژیم نظامی حدود 300 زندانی سیاسی را زندانی کرده است.

او گفت: «حتی با انتشار اخباری در مورد عفو به مناسبت روز استقلال کشور، ما همچنان گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت افرادی به دلیل مخالفت با حکومت نظامی دریافت می‌کردیم که بسیاری از آنها مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته‌اند».

آزادی در زمان سرکوب

او گفت که از زمان کودتای نظامی 1 فوریه 2021، نزدیک به 17000 نفر دستگیر شده اند و بیش از 13000 نفر در بازداشت به سر می برند.

گروه نظارت محلی انجمن کمک به زندانیان سیاسی نیز معتقد است که 300 زندانی سیاسی آزاد شده اند – با شناسایی 223 نفر، در حالی که برای راستی آزمایی بقیه تلاش می کند.

این مقام سازمان ملل در استقبال از این عفو ​​خاطرنشان کرد که در همان روزی که آنها آزاد شدند، 22 زندانی سیاسی دیگر بازداشت شدند.

وی تصریح کرد: اینگونه بازداشت ها نه تنها برای ساکت کردن منتقدان حکومت نظامی بلکه برای ایجاد ترس نیز صورت می گیرد.

ندای آزادی

در حالی که امسال هفتاد و پنجمین سالگرد اعلامیه جهانی حقوق بشر است، فولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواستار توقف یک بار برای همیشه بازداشت های خودسرانه شده است.

او با توجه به حقوق بشر به عنوان «نیرویی که وارد می‌شود و ما را متحد می‌کند»، که همه را به «اصول خودمان، کرامت انسانی و آنچه که همه ما را به یکدیگر مرتبط می‌کند» برمی‌گرداند، استدلال کرد که درد یک نفر در نهایت به همه آسیب می‌زند. .

رئیس حقوق بشر سازمان ملل از دولت‌ها و همه مقامات بازداشت‌کننده در سطح جهان خواست تا با اعطای عفو، عفو یا با آزادی همه کسانی که به دلیل استفاده از حقوق خود بازداشت شده‌اند، اعلامیه نقطه عطف را عملی کنند.

وی تاکید کرد: راه خروج از بحران میانمار با حبس کردن مردم نیست، بلکه اجازه دادن به آنها برای مشارکت آزادانه، کامل و موثر در زندگی سیاسی است. لارنس.

فراخوان برای آزادی آنگ سان سوچی

با عطف به احکام بعدی آنگ سان سوچی، رهبر پیشین دموکراتیک میانمار، اوایل هفته، OHCHR خواستار آزادی فوری او و توقف بازداشت خودسرانه افراد شد.

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه گفت که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز «نگرانی عمیق» خود را نسبت به آخرین احکام و محکومیت آنگ سان سوچی ابراز کرده است و درخواست‌های خود برای آزادی فوری او و رئیس‌جمهور وین را تکرار می‌کند. ماینت و همه زندانیان خودسرانه در میانمار.

آقای. لورنس به خبرنگاران در ژنو گفت که OHCHR در تعامل دائمی با مقامات است و کمیساریای عالی به زودی گزارش جدیدی در مورد میانمار منتشر خواهد کرد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما